Upíří deníky

15. únor 2012 | 01.20 |

Čarodějové, vlkodlaci, upíři. To vše mi dělalo společnost, když jsem se zotavovala po zákroku. Já vím, že upíři jsou všude, že vlkodlačí éru už máte taky za sebou, že čarodejnice už jsou také ohrané, ale já to prostě musím napsat: TEN SERIÁL JE UŽASNÝ!

Damon Salvatore, Elena Gilbert, Stefan Salvatore
Upíří deníky. Ten název znám už dlouho, ale nikdy mě nezaujal natolik abych si přečetla knížky, nebo se podívala na jeden díl seriálu se stejným názvem. Ten název mi říkal, že to bude zase nějakej trapný příběh alá Stmívání, ale ne. Už jen proto, že Upíří deníky byly napsané dříve než ta slavná twiligt sága.
A o čem příběh je? Sedmnáctiletá Elena se zakouká do nového kluka v městečku. Později se na séně objevuje i jeho bratr Damon a Elena se dozvídá něco, co jí změní celý život. Stefan i Damon jsou upíři. S jediným rozdílem Stefan je hodný upír, Damon zlý.
Abych to vzala hezky popořádku. Nejprve jsem si přečetla první dva díly knížek. Nebavily mě. Ten způsob jakým to je napsané mě nevtáhnul do děje, nevyvolal ve mně napětí, strach, smutek. Neudělalo to na mě žádný dojem. To už mě víc bavilo i to Stmívání.
Ale já nechci psát o knížkách. Chci psát o seriálu. Když jsem se nudila podívala jsem se na první díl a hned mě to chytlo. Začalo mě to tak šíleně bavit, většinu postav jsem si oblíbila. Není to seriál typu Růžová zahrada, nebo Rodiná pouta. Není to seriál, kde by se to motalo jen okolo vztahů. Tady je i akce, napětí, humor, přátelství. Není to seriál, kde by každej chodil s každým. Tady jde především o to, že jakmile se Elena začne motat okolo upíra už nežije normální život. Pořád jí hrozí nějaké nebezpečí, jí a jejím blízkým, pořád se jí snaží někdo zabít, nebo ublížit lidem na kterých jí záleží. V jejím životě nastane spousta změn. Bude muset podstoupit spoustu rozhodnutí a dokázat hodně odvahy, aby to všechno překonala.
V první sérii jde především o to, že Elena pomalu přichází na to, kdo Stefan je doopravdy. Stefan se zatím snaží zastavit svého zlého bratra, aby přestal zabíjet lidi. Elenina nejlepší kamarádka zjišťuje, že je čarodějka a učí se kouzlit. Damon přijel do Mystic Faals s úmyslem vysvobodit jeho i Stefanovu expřítelkyni z hrobky, kde je podle něj uvězněná. Na konci první série se musí vypořádat s útokem dvaceti upírů. Vlastně se tam pořád něco děje. Jsou tam situace, kdy Damon, Stefan nebo Elena jsou už skoro mrtví, ale nakonec se vždycky najde nějakej způsob jak jsou zachránění. Né, že by tam lidé neumírali. Sám Damon jich za celou první sérii zabije nejméně dvacet. Ale naše trojka hrdinů musí zůstat naživu. Kdo by na to pak koukal?
trailer pro první sérii
V druhé sérii se objevuje upírka Kathrin po které pátral Damon 145 let. Kathrin je úplně stejná jako Elena, přišla si do Mystic faals něco zařídit, něco, co nechce nikomu prozradit. Mezitím Elenu párkrát unesou, Stefan učí Ceroline (druhá nejlepší kamarádka Eleny) ovládat své upíří pudy po té co jí Kathrin zavraždí a Damon jí promění v upírku, Bonnie se vyrovnává s tím, že se celé městečko hemží upíry, Tylor (syn starosty) zjišťuje, že je vlkodlak a s Ceroline pomocí se s tím snaží vypořádat. A Damon? Damon se snaží nezamilovat do dívky svého bratra-neúspěšně, snaží se zbytečně nezabíjet, což mu naopak docela jde. Počet jeho obětí se v druhé serii rovná o polovinu méně, než v té první, Damon se snaží ze všech sil aby mu na nikom nezáleželo, marně.
V celé sérii mají Damon a Stefan problémy s vlkodlaky, s Kathrin, s lovci upírů a s nejstarším upírem na světě, který jde po Eleně.
trailer na první díl druhé série

Vždycky mám plno keců na upíry, tak jaktože mi tady nevadí? Protože tady jsou to vesměs ty klasičtí upíři. Upíří, kteří na slunci shoří, kteří se dají zabít vražením dřevěného kůlu do srdce. Jsou rychlí, bystří a krvelační. S upíry ze Stmívání toho mají společného velmi málo. Mohou spát, v těle jim proudí krev, pokud jsou nakrmení a mohou je zabít i lidi. Vlkodlačí kousnutí je pro ně smrtelné. Nemohou vejít dál dokuď je nepozvete, žijí věčně, pokud je nezabijete, umí ovlivňovat lidi.
Já a hlavní postavy: Na obrázku na hoře vidíte většinu hlavních postav. Ke každé napíšu pár slov. Dívka ve fialových šatech je ta naše slavná Elena, ta okolo které se to všechno motá. Elena je docela fajn, i když občas mě svým chováním pěkně štvala. Občas se chová pěkně sprostě k Damonovi a sobecky ke svému okolí. Nebo aspoň mi to tak občas připadá. Taky mi přijde, že se pořád tváří stejně, ať už se směje, nebo brečí, je naštvaná, nebo má naprosto normální náladu. Jinak jí mám docela ráda, pro své přátelé by udělala vše, pro svou rodinu a svého kluka taky. Dívka, která sedí na židli se jmenuje Bonnie. Je to mocná čarodějka a nejlepší kamarádka Eleny. Bonnie je schopná za Elenu položit svlj život, nenávidí Damona a Stefana a ostatní upíry taky v lásce zrovna moc nemá. Mám jí docela ráda.
Třetí dívka, blondýnka Caroline mi ze začátku přišla nesympatická, ale postupem času jsem si jí taky oblíbila. Ceroline je ukecaná, střelená dívka, která když má někoho ráda, tak ho nenechá ve štychu.
Kluk stojící vedle Eleny je Stefan. Abych řekla pravdu, tak ho moc nemusim. Připomíná mi Edwarda, tím jak se chová, tím jak se oblíká, jakej má účes. A vy moc dobře víte, že Edwarda nemám ráda! Taky mi přijde jako pesimista. Pořád se mračí, je zachmuřenej a stěžuje si.
Za Bonnie stojí Jeremy, Eleny mladší bráška. Tenhle kluk zažil strašně moc smutku. Možná proto působí pořád tak ztrápeně, ale je to takovej méďa. Mám ho ráda, vždycky stojí za sestřičkou, pomáhá jí a i když je mladší, tak se jí snaží chránit.
A ta nejlepší postava nakonec. Damon Salvatore. Ten nejkrásnější, nejroztomilejší, nejvíc sexy upír-zabiják. Stačily dva díly a já si ho zamilovala, úplně. Zbožňuju ty jeho pohledy, jízlivé poznámky i když je v nebezpečí, to jak se tváří, když nad ním někdo stojí s možností ho zabít. Dokáže být tak zlej, urazit někomu hlavu jednou ranou a ty stejné ruce dokážou být tak něžné, když se jedná o Elenu. Miluju, když někomu vyhrožuje, to jak se vždycky najednou objeví. Je prostě dokonalej! A ty jeho hlášky...Například, jak se naváží do STmívání. (Nechápu, co je na Belle tak úžasného.)
Video, kde se nachází Damonovi nejlepší momenty
A vztahy? Nelíbí se mi vztah Stefana s Elenou. Mnohem radši bych byla, aby byla Elena s Damonem, i když zase je fakt, že Elena se ke Stefanovi hodí. Damon potřebuje někoho stejně střeleného jako je on sám. Jenže Damon se tak trápí.
Vztah Jeremyho s Bonnie se mi naopak líbí, hodně. Hodí se k sobě.
Sice ten seriál pořád chválim, ale taky se mi tam pár věcí nelíbilo. Jak je možné, že nikdo nemá problém s tím uvěřit tomu, že existují upíři, vlkodlaci, čarodejnice? Proč se to jmenuje upíří deníky, když si tak od desáteho dílu nikdo deník nepíše? Jaktože má Damon vždycky takový štěstí a unikne jen o fous smrti? Proč se Damon proměňuje v havrana jen v prvních pár dílech?
A taky mi přijde vtipné, jak o sobě Stefan a Damon prohlašují, že se nenávidí a přitom, když jde do tuhého, tak by za sebe byli schopni položit život.
No, to je asi všechno, co jsem chtěla napsat. Snad si tenhle mega dlouhej článěk někdo přečte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.67 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Upíří deníky feer 28. 07. 2012 - 11:47