Dvojnice

20. duben 2012 | 19.37 |

Dvojnice
Poněvadž se dnes nového dílu bohužel nedočkáme, pro zpříjemnění čekání si můžete přečíst něco o dvojnicích.

Anglický název: Doppelgänger

Dvojnice je termín, který vystihuje dvě naprosto vizuálně identické osoby, které jsou pokrevně spojeny. V seriálu mezi ně patří Katherine Pierce a Elena Gilbert, a však obě jsou stále "kopiemi", neboť první originální dvojnice, Tatia, zatím nebyla odhalena.

Původ

Podle legendy byly před staletími upíři a vlkodlaci oslabeni mocným aztéckým šamanem pomocí měsíčního kamene a obětováním krve původní dvojnice a uvrženi do kletby, které se říkalo Kletba Slunce a Měsíce. Kletba znemožňovala upírům pobyt na slunci a vlkodlakům se přeměňovat pouze během úplňku. Dvojnice tak byla vytvořena speciálně za účelem kletby. Při rituálu přeměny na upíry byla použita právě krev původní dvojnice, Tatii.

Ve skutečnosti však byla kletba uvalena pouze na Klause, vlkodla-upířího hybrida, který byl mocnější než jakýkoliv upír či vlkodlak, a tak čarodějka proklela Klause a nechala jeho vlkodlačí část nečinnou.

Klaus se však nehodlal své vlkodlačí části vzdát, a tak hledal způsob, jak kletbu zlomit. K zlomení kletby musí čarodějka načerpat energii z měsíčního kamene a uvolnit z kamene kouzlo, které kletbu svazuje. Jak upír, tak vlkodlak musí být v průběhu rituálu obětováni a to v místě rodiště dvojnice a jejich krev vylita na měsíční kámen. Nakonec je rituál zpečetěn krví dvojnice, která musí být vysáta až do bodu její smrti.

Schopnosti

Krev dvojnice má s největší pravděpodobností větší magické schopnosti, obzvláště, co se původních upírů týče, neboť právě tato krev byla použita k jejich vzájemnému propojení. Navíc krev dvojnice umožňuje vytvářet nové hybridy.
Přestože se dvojnice řadí mezi nadpřirozené bytosti, nemá žádné speciální schopnosti. Poněvadž však není pouze obyčejný člověkem, magický prsten, který zabraňuje nadpřirozené smrti, nefunguje.

Zajímavosti

Katherine a Elena se obě narodily ve stejný den - 22. června, takže se předpokládá, že i Tatia slavila narozeniny ve stejný den.
Zdá se, že mnoho mužů, kteří stráví v přítomnosti více času, si nemohou pomoct a beznadějně se do ní zamilují. Stejně jako mnoho mužů, i Klaus a Elijah podlehli Tatiinu kouzlu, tak posléze Trevor, Elijah, Damon a Stefan neodolali Katherine a nakonec se i Matt, Stefan, Damon a Elijah zamilovali do Eleny.

Mýty

V různých kulturách vidět něčího, či vlastního dvojníka znamená předzvěst smrti.
V jiných kulturách jsou dvojnice vzájemně propojeny - mohou například cítit bolest té druhé a podobně. Tohoto využila, za pomoci magie, Katherine v díle Masquerade.

Dvojnice

  • Tatia

Tatia, původní dvojnice byla několikrát zmíněna některými členy Původní rodiny během druhé a třetí série. Elijah a Klaus prozradí Stefanovi a Damonovi, že během středověku byli i oni, oba dva zamilováni do stejné dívky. Tatia byla neobyčejně krásná a každý muž ve vesnici po ní toužil, a to i když měla dítě s jiným mužem. Nakonec bylo odhaleno, že to právě její krev Esther a Mikael použili při přeměně svých dětí v upíry, a proto musel Klaus ke zlomení kletby pít krev dvojnice.

  • Katerina Petrova (Katherine Pierce)

V roce 1492 zkřížila Katerina Petrova cestu Klausovi, který ji hostil na svém panství a kde se sblížila jak s jeho bratrem, tak i s několika poddanými. Když se dověděla o osudu, který pro ni Klaus chystá, odhodlaná nezemřít s Trevorovou pomocí uprchla a následně s Roseinou krví v systému spáchala sebevraždu, proměnila se v upíra a stala se tak pro Klause nepoužitelnou.
Katerina však nepočítala s jeho hněvem, který si vybil, když v Bulharsku povraždil celou její rodinu, netušíc, že měla Katerina nemanželské dítě, se snažil pomocí magie přijít na jiný způsob, jak zlomit kletbu.

  • Elena Gilbert

Elena je potomkem Katherine. Jakmile se ke Klausovi donese, že je na světě další dvojnice, vydává se do Mystic Falls, kde se mu konečně podaří dokončit rituál, při kterém musí dvojnice zemřít. Poněvadž však Damon nakrmil Elenu svou krví, je nevyzkoušený elixír, který nechal Elijah vyrobit pro Katerinu k ničemu a tak se John, její biologický otec, rozhodne vyměnit svůj život za její a Elena, poté, co na okamžik zemře, se opět navrací, jako člověk, k životu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář