Upíří deníky (Vampire Diaries)

4. červen 2012 | 14.27 |

Upíří deníky (Vampire Diaries)

Seriál je natočen podle knižní série spisovatelky L.J. Smithové.

Děj vypráví o sedmnáctileté dívce Eleně Gilbert. Ta se vzpamatovává z velké tragédie, díky které vampire-diaries---poster.jpgpřišla o své rodiče. Starosti ji také přidělává její mladší bratr Jeremy, který smrt rodičů nese velice špatně. Elena byla kdysi hvězdou školy, teď se to však zcela otočilo. Do školy nastupuje nový záhadný kluk Stefan. Elena v něm hned uvidí zalíbení, ale neustále tuší, že Stefan má nějaké tajemství. A on má, je totiž upír, ale ani to mu nezabrání v tom, aby se do Eleny zamiloval. Do města přichází ale i starší Stefanům zlý bratr Damon. Damon zabíjí lidi na potkání a naprosto bez výčitek. Tito bratři spolu bojují už dlouhá léta. Důvodem je dívka Katherine, která vypadala naprosto stejně jako Elena.

Elena se brzy dozvídá co jsou Stefan a Damon zač. To ji naprosto změní život. Postupně se dozvídá také všechno o trojúhelníku Stefan/Damon a Katherine. Je vystavena mnohokrát nebezpečí a ne jen ona, ale také její přátelé. Elena se nyní ocitá mezi dvěma bratry, kteří o ni bojují. Miluje sice Stefana, ale stále ji něco táhne i k Damonovi. Jak tohle dopadne?

Rok výroby: 2009, USA

Hrají:

Nina Dobrev role: Elena Gilbert, Paul Wesley role: Stefan Salvatore, Ian Somerhalder role: Damon Salvatore (více o Ianovi viz. Herci a herečky info), Steven R.

McQueen role: Jeremy Gilbert, Katerina Graham role: Bonnie Bennett, Candice Accola role: Caroline Forbes, Zach Roerig role: Matt Donovan, Kayla Ewell role: Vicki Donovan,Michael Travino role: Tyler Lockwood, Sara Canning role: Jenna Sommers, Marguerite MacIntyre role: šerifka Forbes, Stephen Smekl role: Brady, Melinda Clarke role: Kelly Donovan, Chris Martin role: Zach Salvatore, Chris J. Johnson role: Logan Fell, Ben Ayres role: William Tanner, Robert Pralo role: starosta Charles Lockwood, Desmond Philips role: Tony, Amber Wallace role: Summer, Kevin Nichols role: Deputy, Javier Carrasquillo role: Jared

POSTAVY (popis)

elena.jpgElena Gilbert - Elena Gilbert je krásná, laskavá a milá dívka. Bývala jednou z nejoblíbenějších holek ze školy, byla usměvavá a zábavná, ovšem to vše změnila velká tragédie. Autonehoda při nichž přišla o oba své rodiče. Nyní žije se svým bratrem Jeremym u své tety Jenny. Elena vše zvládá díky svým nejlepším kamarádkám Bonnie a Caroline. Celým jejím životem zamotá příchod záhadného kluka Stefana do kterého se Elena zamiluju. Postupně odhaluje jeho šokující tajemství.

stefan.jpgStefan Salvatore - Stefan Salvatore žije na světě již dlouho. Přes 160 let. Je totiž upír. Stefan se ale neživý lidskou krví. Po setkání s Elenou se do ní okamžitě zamiluje. Připomíná mu jeho dávnou lásku z minulosti Katherine. Ne náhodou, Elena a Katherine vypadají na venek úplně stejně, ale uvnitř jsou každá úplně jiná. Právě díky Katherine se stal Stefan upírem.

Damon Salvatore - Damon je elegantní, sympatický, charismatický, přitažlivý damon.jpgupír. Ženy jej milují. Jenže jeho největší záliba je zabíjení lidí a to naprosto bez výčitek. Přichází do městečka Mystic Falls, aby trápil svého bratra Stefana, kterému nemůže zapomenout to, co se stalo v minulosti s Katherine, kterou Damon velmi miloval. Poznává Elenu a ikdyž ze začátku je pro něho všechno všechno hra, postupně začíná k Eleně něco cítit a objevuje v sobě i tu dobrou stránku.

jeremy.jpgJeremy Gilbert - Mladší bratr Eleny, který se jen těžko dostával ze smrti svých rodičů. Útěchu našel u o pár let starší dívky Vicki, díky které se také zaplétal s drogami. Jeremy stále tuší, že Elena k němu není tak úplně upřímná a že něco tají. Další velká rána pro Jeremyho přijde, když je Vicki kvůli Damonovi zabita. Je připravený zjistit pravdu o tom, co se vlastně stalo a také přijít na velké tajemství Eleny a bratrů Salvatorů.

Bonnie Bennett - Bonnie je společně s Caroline Elenina nejlepší kamarádka. Pomáhala bonnie.jpgEleně překonat ztrátu rodičů. Bonnie je laskavá, milá a dobrosrdečná. Ve svých předcích má velké čarodějky a i Bonnie v sobě začíná objevovat čarodějnické schopnosti. Příchod bratrů Salvatorů neovlivnil jen život Eleny, ale dočista změnil život Bonnie, bohužel k tomu horšímu.

caroline.jpgCaroline Forbes - Caroline je ten typ "královny střední školy". Všemi oblíbená, milovaná a však pravá láska, kterou tak hledá se ji zatím vyhýbá. Když se ve škole objeví Stefan, projeví o něho zájem, jenže on má oči jen pro její nejlepší kamarádku Elenu. Caroline se po té zaplétá s Damonem, ovšem ten si s Caroline jen hraje a manipuluje s ní. To, že poznala Damona se pro ní brzy stane jedna z nejhorších věcí v životě.

Matt Donovan - Matt je Elenin přítel snad celý život. Také spolu chodili, ale po smrti rodičůmatt.jpgEleny se s ním Elena rozešla. Matt to chápal a dal Eleně čas. Přesto doufal, že se k sobě ještě vrátí. Elena se pak ale zamilovala do Stefana, kterého Matt ze začátku moc rád neměl. Matt je pěkný, hodný a tak se nemusí bát, že by někdy zůstal sám.

tyler.jpgTyler Lockwood - Atraktivní, charismatický a občas trochu namyšlený, má všechno co si přeje. Přesto ale jeho rodina skrývá velké tajemství o kterém se postupně dozvídá a převrátí mu to celý život na ruby.

Zdroj: http://www.filmyoblibene.estranky.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář