Julie Plec o finále a příští 4. sérii

18. červen 2012 | 19.25 |

 Dech beroucí finále The Departed neboli "Zesnulí", napravilo reputaci po sporném vyvrcholení série druhé a vyrovnalo, či dokonce překonalo, finále první série. Producentka a scénárista Julie Plec si vyhradila svůj čas a při rozhovoru s ENTERTAINMENT WEEKLY a osvětlila jak finále, tak co po něm bude v září následovat. 


Jak dlouho jste věděli, že Elena na konci 3 série skončí v přeměně v upíra?
Na tomhle zakončení se pracovalo asi dva roky. Tohle se s ní stane v první knize série. Když jsme Kevin Williamson a já poprvé přišli k seriálu, řekli jsme si: "No, tohle se jí nemůže stát, tak jak se to stane v knihách," což je asi tak v první knize na straně 200 [smích] (pozn.: ale srandu si fakt nedělá). To je očividně příliš brzy a uspěchané, a nechtěli jsme udělat seriál o dospívající dívce, která se okamžitě stane upírem. Ale vždy jsme věděli, že ji tam její cesta nakonec zavede, a tak jsme se pořád jen vezli na vlně do doby, kdy nám to připadlo správné.


Máte dívku, která, když loni zemřela teta Jenna, právě přišla o posledního dospělého žijícího člena rodiny, takže když jsme tuhle sérii začali, to co jsme skutečně chtěli udělat, bylo, začít tento vztah s Alarickem, jako jejím ochráncem a rádcem, a pak ji ho od ní odtrhnout a na konci ji a jejího bratra nechat opouštěné. Připadalo mi to, jako že tohle byl ten pravý čas - když nemáte žádného dospělého, žádný dozor, žádné rodiče, žádného zákonného zástupce - pro Elenu to je další vývoj na její cestě. Všechny ty věci, které jsme ji v průběhu roku učinily silnější - tréning a snažení dotknout se svého fyzického já, a všechen ten žal a všechny emoce, které prožila, veškerý soucit, který ke každému chová, to vše bude hrát v příštím roce svou roli, stejně tak i co je za člověka a upíra, ve kterého se změní - jestli se rozhodně proměnou projít.

Očividně přeměnu dokončí.
Na začátku o tom bude diskuze, ale cesta, kterou se vydáme, bude dost odvážná.

Až do okamžiku, kdy se duch Alaricka zjevil Jeremymu – tak to bylo jako, "počkat chvíli, nemohli zabít Elenu, protože Nina Dobrev by tam i tak byla pořád jako Katherine".
Jsme celkem nechvalně známí, že ochotně zacházíme a děláme radikální věci, které by ostatním lidem nemuseli příliš vyhovovat, takže to byl i celkem vtipný moment. Lidé si budou myslet "chudák Matt, má to spočítaný" a v tu chvíli nad ním budou truchlit a ani nepomyslí na to, že by mohla být Elena v nějakém nebezpečí. Takže, když se to stalo, bylo to jako "Oh do p—!"

To, jak Nina ve vodě zemřela, nadnášená a bez života — tak super.
Ta holka. Kdyby se rozdávali ceny za podvodní hraní, všechny by vyhrála.

Věděla Elena, že ji Meredith dala upíří krev, když řekla Stefanovi, aby nejdřív zachránil Matta?
To je otázka, kterou si budeme klást i na ni odpovídat až se vrátíme v příští sérii.

A jen pro jistotu, Matt přižil, že?
Myslím, že kdyby Matt po tom všem nepřežil, tak by to bylo až zatraceně příliš tragické.

Promluvme si o Elenině rozhovoru na rozloučenou s Damonem, když mu řekla, že kdyby si měla vybrat, byl by to Stefan.
Co jsme celý rok říkali je, že tohle je volba, s kým chce v tuhle chvíli, v jejím životě, být a koho v něm nechce a koho chce v romantickém smyslu slova. I když si očividně k Damonovi vypěstovala určité city a dost možná je do něj i zamilovaná, tak to, co řekla, je na 100% pravda: nikdy ke Stefanovi nepřestane cítit, to co cítí a někoho takového nemůžete nechat odejít. Takže pustit Damona "k vodě" byla pro ni správná věc. Samozřejmě teď, kdo ví, co se stane? Její život se úplně obrátil vzhůru nohama. Jen Bůh ví, jak se s tím vyrovnají bratři? Když budou mít rozdílný názor [čtěte: Damon by určitě nejdřív zachránil Elenu, takže by byla pořád člověkem], jak si s tím poradí? Zrovna zázračně přežili tenhle rok, a jako bratři jsou si blíž, než kdy dřív, tak co udělá tenhle nový vývoj s jejich vztahem? Je tu spousta skvělých otázek, které, jako výsledek toho všeho, přijdou na řadu.


Jeden ze zvratů, které jsme nečekali — příhodně poté, co Elena řekla, že by její volba byla možná jiná, kdyby potkala Damona jako prvního — jsme pak zjistili, že Damon ji skutečně potkal jako první, tu noc, kdy havarovalo auto jejich rodičů, ale nechal ji na to zapomenout, protože nechtěl, aby kdokoliv věděl, že je ve městě.
Damon má teď menší sbírku vzpomínek, na které ji donutil zapomenout. Jestli je tu jedna věc, kterou všichni o našich upírech vědí, tak to, že když zemřete a jste v proměně, začnou se vám vzpomínky vracet. Takže Elena bude mít v prvním díle příští série k dispozici nějaké nové informace. Myslím, že to všechno je součástí jejího pokračujícího přátelství a romantických pletek s Damonem. Nikdy ho nebude schopná úplně setřást a nové informace se jí jen dostanou hlouběji pod kůži a zakoření se do ní ještě víc. Takže to zajisté způsobí komplikace se Stefanem. Ale Stefanovi je oddaná. Stefana miluje. A vlastně je po nějakou dobu uvidíme zase spolu.

Takže se rozhodla, ale tvrdíte i že to nutně nemusí být konečné —sexuální napětí tam bude pořád, i když jen mírně. Zdá se mi, že by s tím obě strany fanoušků měli být spokojení.
Ne. Ne. Ti nejvášnivější z každého týmu nikdy nebudou úplně spokojení, dokud nedostanou přesně to, co chtějí. Ale řekla bych, že všichni ostatní chápou, že konečné rozhodnuté by znamenalo konec seriálu. Jsme uprostřed cesty a naše hrdinka zrovna učinila životní rozhodnutí a pak se VŠECHNO, co v životě znala, změnilo. Začínáme 2. část. Budeme dál klást otázku "Proč to pro ni bylo správné?" a jak budeme v sérii postupovat, odpovíme na ni. Elena jako postava se bude dál vyvíjet a měnit, stejně jako naši chlapci, jako jejich city k sobě i k ní. Je to maraton, ne sprint.

Promluvme si o Bonnině dohodě s Klausem.
Jde o stejnou magii, která dokázala vložit Klause do Alaricova těla a Esther do Rebečina. Takže si z této logiky můžete odvodit budoucnost Josepha Morgana v seriálu.

Viděli jsme Klausovo tělo shořet stejně jako Mikaelovo a Finnovo, takže si myslím, že Josepha Morgana uvidíme jen v flashbacích a podobně.
Víte, osobně jsme neviděla shořet celé jeho tělo na prach. Takže nemůžu na 100% říct, že jsme ho viděli naposled.

A Klaus vážně stojí za zrozením Damonovi, Stefanovi a Carolininy pokrevní linie?
Ano, to je pravda.

Než začnem mluvit o Klausovi jako Tylerovi, musíme se nejdřív dotknout scény, kdy se Tyler a Caroline plánovali za dvě hodiny sejít a utéct spolu. Skoro jsem začala brečet, ani nevím proč.
Jo. Zbožňuji tu chvíli. Jedna z věcí, kterou v seriálu děláme je, že si pohráváme s teenagerovským snem – nápad utéct s klukem, do kterého jste zamilovaní a uniknout nebezpečí – mělo podobné vibrace, které si pamatuju jako dítě, z Útěku na Horu čarodějnic (Escape From Witch Mountain). Takže miluju tu scénu kvůli nadšení, které měli z jejich dobrodružství, navzdory temnotě, která vše obklopovala. Jsou to dva zamilovaní teenageři, kteří se spolu vydávají na cestu.


Takže, co se stane v příští sérii? Co si Caroline pomyslí?
Jako první bude hodně překvapená a ohromená a dost možná na hranici nadšení, ale taky velmi překvapená, když si uvědomí, že Tyler podle všeho přežil. A pak bude, omluvte můj jazyk, za--ně naštvaná na Klause, který dělá a pokračuje ve svých úskocích, tak dlouho, jak bude předstírat, že je Tyler. [smích] Uvidíme, kolik zábavy si užije.

To bude sranda. Ale Rada pořád ví, co Caroline a Tyler skutečně jsou.
[smích] Oh ano, vědí. Na tohle se rozhodně zaměříme v první epizodě. Rada ví příliš mnoho a musejí zakročit ne jen proti těm, kteří je obelhávali (starostka Lockwoodová, šerifka Forbesová, doktorka Fellová), ale stejně tak i proti upírům, kteří se usídlili v městě.

Přemýšlíte o uvedení nového záporňáckého člena Rady?
Určitě se seznámíme s novými postavami, které budou mít silný názor ohledně toho, jak by mělo město vypadat.

Zaměříme se teď na Bonnie. Když jsme mluvili s Kat Graham, řekla, že pro Bonnie vidí dvě cesty, po tom, co ochutnala černou magii, když zastavila Jeremyho a Alaricovo srdce: Bonnie by se černé magie mohla zaleknout a myslet si, že by se od ní měla držet dál, nebo by se na ní mohla stát závislá. Co nám můžete říct o tom, co na Bonnie čeká?
Bonnie bude hlouběji, víc emocionálně, prozkoumávat čarodějnictví, její odkaz jako čarodějky. Příští rok bude o porozumění, ne jen následkům jejích činů, ale nakonec i kým skutečně je jako čarodějka a jakou čarodějkou chce být. Takže dojde k sebeanalýze a mnohým krušným a šťastným okamžikům. Doufáme, že to pro ni bude krásná a hloubavá cesta.

Jak Tyler/Klaus řekl Bonnie, že s ní její sestry čarodějnice nebudou spokojené, kvůli tomu, co udělala, aby zachránila své přátele. Budou na ní příští sérii naštvané?
Myslím, že určitě jo. Co na Bonnie miluju je, v podstatě jak svým předkům, čarodějkám a upírům řekla: "Přestaňte mě postrkovat. Udělám, co je potřeba, abych ochránila lidi, které miluju a je mi jedno, komu se to libí a komu ne." Takže je to pro Bonnie velká chvíle, když se chopila vlastní síly a tuhle odezvu příští rok uvidíme.


Hodně lidí mluvilo o tom, že opustí město: Původní upíři, Tyler a Caroline, jakýkoliv Salvatore, kterého si Elena nevybere.
Teď s tím, co se stalo Eleně, myslím, že kdokoli, kdo plánoval odejít z města nebo souhlasil město opustit, změní svoje plány.

Takže Damon bude pořád kolem. Co můžete říct o Rebecce?
Rebekah bude našim hrdinům trnem v oku, pokud né všem, kvůli jejímu velmi, velmi agresivnímu a [smích] vražednému kroku. Takže dokonce i Matt, její sladký kapitán fotbalového mužstva, bude mít asi problém se přes to přenést. Rozhodně s ní v nejbližší době nebude mluvit. Takže uvidíme, jak odpoví na to, že je ignorovaná ještě víc než předtím. A pro dívku, která není ráda sama, to nebude snadné. Taky zrovna znemožnila Klausovi vyrábět další hybridy, takže ani on z toho nebude nadšený.

Schválil Elijah Rebečin pokus zabít Elenu, nebo do toho šla na vlastní pěst?
Popravdě na to ještě nemám odpověď. Ráda bych si myslela, že Rebekah udělala vážně odvážné a neomalené rozhodnutí a to bude mít následky, jak pro její bratry, tak pro ni samotnou. Budu to muset probrat s ostatními scénáristy a ujistit se, že jsme všichni na stejné lodi. [smích]

To bychom si taky rádi mysleli, jelikož je Elijah pořád můj nejoblíbenější Původní. Zdrží se?
Váš oblíbený Elijah je náš oblíbený Elijah, jak víte. Daniel Gillies hraje doktora v seriálu NBC, Saving Hope [premiéra 7. června], takže jeho budoucnost upíra v našem seriálu je naprosto závislá na jeho budoucnosti doktora. Ale s jejich dovolením ho alespoň občas uvidíme, takže zjistíme, kam nás to zavede.


Když je Alaric pryč a Elena už nedokáže vyrábět Klausovi další hybridy, kdo bude v příští sérii tím Velkým zlem?
To je otázka, která nám ještě zůstala. Odkud to Velké zlo přijde? To bude součástí zábavy - zjistit a pochopit, kdo bude záporákem a proč.

Je tu ještě něco, co byste ráda o epizodě řekla?
Jen mi neposílejte nenávistné mail nebo výhružky smrti přes Twitter. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář