Final Fantasy VII: Crisis Core

12. září 2015 | 09.56 |

kjkkjk

Příběh

FFVII: Crisis Core je taková vedlejší hra k hlavní hře, kde je hrdinou Cloud. Mohli byste říct, že je tohle mapování někoho jiného předtím, než se stal Cloud vůbec Soldierem, na což Ex-Soldierem. V téhle hře je hrdinou Zack, který má za sen se stát hrdinou. Jeho mistrem je Angeal, který ho však nabádá k tomu, že pokud se chce stát hrdinou, musí si chránit čest a sny. Lazard, ředitel společnosti Shinra, pro níž Zack pracuje, mu dá úkol. Najít Genesise, ztraceného Soldiera první třídy. Od této chvíle se začne Zackovi všechno hroutit...

Postavy

zfodifod

Zack (Kenichi Suzumura, Rick Gomez)

Je Soldier 2. třídy, ale po několika misích se z něj stává Soldier 1. třídy. Má za mistra Angeala, kterého má skoro jako za vlastního otce. Obdivuje Sephirotha a za kamaráda má Kunsela a po čase i Clouda. S Aerith má milenecký/více-než-přátelé vztah. Škrábanec na tváři dostal až poté, co se proti němu postavil Angeal a v bitvě zemřel.

nkjnknk

Genesis (?, Oliver Quinn)

Je bývalý Soldier 1. třídy. Neustále cituje nebo čte slova z knihy Loveless a miluje dumbapless, což jsou fialová jablka z Banory. Jeho nejlepšími přáteli jsou Sephiroth a Angeal. Zradil Shinru a začal za pomocí doktora Hollandera vytvářet vlastní kopie, které používá jako své vojáky. Jeho cílem je získat "dar boží", což je energie ze Země - "Pramen života".

hnklůkjbn

Angeal (?, Josh Gilman)

Je velmi laskavý a ctí čest jak své rodiny, tak i ty své. Má meč, Buster, který ale nepoužívá. Je to symbol cti jeho rodiny. Angeal je Soldier 1. třídy a je mistrem Zacka, na kterého je pyšný. Ale Angeal se sám nenávidí. Protože má křídla, jenž jsou zrůdy. Na toto téma jste ve hře také mohli zaslechnout jejich rozhovor, kde Zack Angealovi říká, že to nejsou křídla monstra, ale anděla.

jkhjklljhkjl

Sephiroth (Toshiyuki Morikawa, George Newbern)

Jedna z nejznámějších postav v celé Final Fantasy VII a i ve hře Final Fantasy: Dissidia. Sephiroth je Soldier 1. třídy a "hrdina". Přátelí se s Genenisem a Angealem. Jeho otec je neznámý, ale matka je Jenova, což byla žena, která chtěla ovládnout Zemi, a každý Soldier má v sobě trochu jejího genu. Sephiroth ale zjistí, že byl součástí projektu, ve kterém se snažili udělat mimořádného Soldiera, a zradí Shinru.

Bude chtít najít Jenovu a s její pomocí ovládnout zemi, kterou jeho matka toužila mít.

jhjklkjklkjk

Cloud (Takahiro Sakurai, Steve Burton)

Další nejvýznamnější postava z celé sedmičky. Cloud je mladý Soldier, který se také touží stát Soldierem 1. třídy, ale bohužel se mu to ještě nedaří a zatím je jen vojákem s pistolí a obuškem (popřípadě i s granátem). Jeho nejlepším kamarádem je Zack a Tifa, před kterou se bude ve hře skrývat, protože nesplnil svůj slib a nestal se Soldierem 1. třídy. Cloud je také součástí projektu profesora Hoja, proto také je odolnější, než jakýkoliv jiný člověk (slavná scéna, kde Sephiroth napíchne Clouda na svůj dlouhý meč).

ůikhul,ůl

Aerith (Maaya Sakamoto, Mena Suvari)

Laskavá a starostlivá dívka ze zničeného kostela, kterou Zack pozná poté, co doslovně spadne z nebe. Aerith se stará o své květiny, které rostou z poškozené podlahy. Zack s ní začne hned flirtovat a vypadá to i, že budou mít milenecký vztah. Zack taky Aerith přesvědčí, že by své květiny měla prodávat.

lmlkklklklk

Tseng (Junichi Suwabe, Ryun Yu)

Tseng je hlavá "Turků", což jsou nejspíš nějací agenti ve službách Shinry. Velmi často pomáhá Zackovi. Pod sebou má ještě Cissnei, Rude, Reno a mnoho dalších.

kjbnlknlklmklkl

Cissnei (?, Carrie Savage)

Je Turk patřící do Tsengovi skupiny. Má ráda Zacka a i kvůli němu zalže Turkům, aby mu dovolila utéct.

grgfhg

Lazard (?, Stefan Marks)

Ředitel Shinry, zmizí při své misi, kdy hledal Hollandera. Poté je nahlášen jako mrtvý. Ale po čase ho Zack potkává s podobou Angeala.

kkjnknkjn

Hollander (?, Sterling Young)

Vědec, který zmizel poté, co byla vylepšena technologie klonování. Začal klonovat Genenise, ale poté i Angeala (jako zvířata). Angeala považuje za lepší zrůdu než byl Genenis, protože ten se začal "kazit". Zack s ním po čase bojuje jako s degenerovaným a na pokraji smrti, jen chemikálije mu pomáhají ještě přežívat.

Zajímavosti/pojmy

Libra - je materiál, díky němuž budete moci zjistit, jakou má váš nepřítel životnost.

Regen - je obnovovací materiál, něco jako Cure, ale dělá to automaticky. Jen ho budete muset při každém boji aktivovat, prostě kliknete na ikonku a poté se zotavujete v nějakém intervalu.

Blizzard - Velký ledový krystal, který se vám objeví nad hlavou. Stačí jen uskočit, abyste se vyhnuli.

Thundara(Thunder) - Je vyslání blesků. Stačí jen úhyb, ale při špatném úhybu vás to přece jenom trochu spálí.

Fire - Je buď řada ohnivým koulí, nebo jenom jedna koule. Úhyb před tím je trochu těžší, je lepší předtím spíše utíkat.

Buster - Angealův meč. Tento meč znáte jako Cloudův meč. Ano, časem se stane Cloudovým. Angeal ho na "smrtelné posteli" dává Zackovi, který ho poté dává Cloudovi, když i on sám umírá. Angeal Buster nepoužívá, protože to není symbol "násilí", ale "cti".

Material Fusion - "Továrna na nové materiály" byste mohli říct. Tady kombinujete mezi sebou různé materiály a děláte buď zcela nové materiály, nebo ty starší vylepšujete. Doporučuji dělat takové materiály, které vám také připadají nějaké HP.

DMW - Když bojujete, máte nahoře vlevo něco jako "automat v kasíně". Pokud budete mít na 1. a 3. místě shodnou postavu, objeví se před vámi velké okno, kde se uprostřed bude rozhodovat, která postava tam bude patřit. Ale vybírají se i čísla, která mohou rozhodnout o tom, zda bude vylepšen levl nějakého vašeho materiálu, nebo vašeho levlu samotného. Pokud máte všechny tři obrázky stejné, zvětší se vám životnost a provede daný útok nebo vám poskytne pomoc (uzdravení nebo posílení útoku). Pokud chcete určitý útok nebo určitou pomoc, musíte si to koupit a zařadit do svého Equipment (Ale nekoupíte si to hned!).

Pořízení hry (stažení)

http://www.emuparadise.me/roms/search.php?query=crisis+core§ion=all

http://nicoblog.org/psp/iso/final-fantasy-vii-crisis-core/

Pokud byste mě chtěli opravit nebo doplnit vlastní zajímavosti, jistě můžete napsat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář