Původní upíři

9. leden 2012 | 18.04 |

Původní upíři

Původní upíři
Rodina prvních upírů tu žije mezi námi už stovky let. Jak vlastně na svět přišli a jak se liší od našich tradičních upírů?

The Originals, neboli Původní upíři, jsou vůbec první existující upíři na světě a právě z nich se zrodili všichni další. Oproti ostatním upírů jsou ve značné výhodě, neboť kromě větší síly oplývají i několika jedinečnými vlastnostmi.

Historie

Rodina Původních upírů se narodila během středověku v Evropě, ale krátce po té, co se v jejich domovské vesnici vyskytla závažná nemoc, známá jako mor, která ji naprosto zpustošila, rozhodla se Esther a její manžel Mikael, uprchnout. Plavili se přes moře, až objevili Ameriku, o které slyšeli, že zde žijí zdraví a silní lidé. Nebyli si však vědomi, že původní obyvatelé byli vlkodlaci.

Po jejich příjezdu do původní osady v Mystic Falls, žila Esther i celá její rodina v míru s původními obyvateli, do doby, než byl jejich nejmladší syn Henrick zabit vlkodlaky během úplňku, když se spolu s Klausem vyplížili z vesnice, aby sledovali jejich proměnu. Mikael, zničený žalem, prosil mocnou místní čarodějku Ayannu, která byla dobrou rodinnou přítelkyní, aby je učinila silnějšími, a mohli se tak sami ubránit vlkodlakům. Ayanna ale řekla, že by to byl čin proti přírodě, a že se na něčem takovém nebude podílet. Mikael se proto obrátil na svou ženu Esther, taktéž čarodějku, aby provedla rituál. I přes Ayannino varování, že takové mocné kouzlo s sebou přinese následky a že duchové a magie sama se obrátí proti nim, se Mikael a Esther rozhodli rituál uskutečnit.


Esther žádala slunce o život a prastarý bílý dub, jeden z přírodních věčných objektů, který rostl ve vesnici, o nesmrtelnost. Poté dal Mikael svým dětem víno smíchané s krví, předtím než je celkem surově, pomocí svého meče, zabil. Když se probudili do přechodu, donutil je Mikael vypít lidskou krev a dokončit tak rituál.


Po skončení rituálu si však duchové přišli vybrat svou daň v podobě nepříjemných následků. Ke každé jejich výhodě patřila i slabina. První upíři zprvu nemohli vycházet během dne, neboť slunce, které jim dalo život, je pálilo. I když Esther objevila na tento problém řešení v podobě očarovaných prstenů s Lapis Lazuli, které je chránili, zjistili brzo, že jim sousedé dokáží zabránit vstoupit do jejich domovů a že sporýš, který rostl pod bílým dubem, spaloval jejich pokožku. Kromě toho symbol posvátného bílého dubu, který jim daroval nesmrtelnost, se stal i jejich hrozbou, neboť jim ji dokázal zase vzít.

Proto ho rodina spálila na popel (zbyla jen jediná dřevenná dýka a popel uschovaný čarodějkami). Poslední a nejvážnější chyba, kterou Esther ani Mikael nedokázali předpovědět, však byla touha po krvi. Krev, která je přivedla zpět k životu, se stala tím, po čem toužili nejvíce a tu touhu nedokázali ovládnout.

Jakýkoli další upír, kterého Původní stvořil, získal jak jeho schopnosti, i když ne tak intenzivní, tak i jeho slabosti.

Původní rodina upírů

Původní rodina upírů byly potomci vikingů, kteří připluli z Evropy do Ameriky. Rodiče měli celkem sedm dětí.

Mikael
Býval ve vesnici ve východní Evropě bohatým majitelem půdy. Po tom, co se s manželkou Esther přestěhoval do Nového světa, mu žena porodila sedm dětí. Rodina si byla celkem blízko, i když sám s Niklausem nevycházel příliš dobře. Ukázalo se totiž, že Niklaus nebyl jeho syn, ale pocházel z vlkodlačí linie. Esther měla poměr, a když se o něm dověděl, pronásledoval a zabil Klausova biologického otce a celou jeho rodinu, aniž si uvědomil, že tak začal válku mezi dvěma druhy, která zuří dodnes.

Elijah
Je Niklausův a Rebečin starší bratr. Svého mladšího bratra vroucně miloval a stál mu po boku, když se snažil zlomit kletbu. Nakonec se ale vůči němu stal, když Klaus pronásledoval a neutralizoval celou jejich rodinu, pomstychtivý a zapřísahal mu pomstu. Když narazil na Elenu, která byla posledním dílkem do Klausovy skládačky, uzavřel s ní dohodu, která měla zajistit bezpečí všem jejím milovaným. Když však měl během rituálu ukončit jeho existenci, slíbil mu Klaus, že se shledá s jeho rodinou, a tak mu pomůže uprchnout. Klaus ho však zradí a s dýkou v srdci ho v rakvi přidává ke zbytku rodiny.

Niklaus
Je křížencem Původního upíra a vlkodlaka, který je nejnenáviděnější a nejobávanějším Původním upírem. Původní čarodějka, jeho matka, na něj seslala kletbu, která zapečetila je vlkodlačí stránku, a od té doby zasvětil svůj život jejímu zlomení. Svému cíli se přiblížil, když poznal Katerinu Petrovu, ale ta, jakmile zjistila, jaký osud ji s Klausem čeká, utekla. Klaus se proto snažil najít způsob, jak kletbu zlomit bez dvojnice, ale než na to mohl přijít, dověděl se o Eleně a tak okázale přijíždí do města konečně naplnit svůj dlouho očekávaný plán. Uvolnění jeho vlkodlačí stránky bylo pouze prvním krokem v jeho plánu a tak se dále zaměřuje na stvoření hybridů, jako je on sám.

Rebekah
Je krásná a nezávislá Původní upírka, která spolu s Klausem (který si v té době říkal Nik) žila v roce 1922 v Chicagu, kde poznala "rozparovače" Stefana a brzy poté se do něj zamilovala. Když je do města přišel hledat lovec upírů, Klaus chtěl s Rebekou utéct a Stefana nechat za nimi, ale Rebekah ho odmítla opustit a tak ji Klaus probodl a připojil ke zbytku rodiny. Po 90ti letech ji Klaus přivede zpět k životu, neboť má u sebe předmět patřící původní čarodějce, a který drží odpovědi k jeho otázkám ohledně stvoření hybridů. Navíc má taky jedinečnou schopnost poznat, když někdo lže. A obzvláště Stefan.

Schopnosti a výhody

 • Ovládání mysli – schopnost kohokoliv k čemukoliv přinutit, či mu pozměnit nebo úplně vymazat jeho vzpomínky u původních upírů neplatí jen na lidi, ale velmi dobře funguje i na upíry. Dokáží i vstoupit do něčích (lidských i upířích) snů či podvědomí a vytvořit či pozměnit je. Nefunguje to, pokud má v sobě daná osoba sporýš.

 • Nesmrtelnost – původní upíři jsou nesmrtelní. Dokáže je zabít pouze dřevo z bílého dubu. Díka z bílého dubu smočená v popelu je pouze neutralizuje.

 • Uzdravování se – původní upír se sám a automaticky velmi rychle zahojí. Ať jde o jakoukoliv ránu, popáleninu či dřevěný kůl v srdci.

 • Super-síla – původní upíři jsou mnohem silnější než obyčejní upíři či vlkodlaci v jakékoliv podobě. Svému protivníkovi dokáží urazit hlavu jen pouhým máchnutím ruky.

 • Super-rychlost – původní upíři se dokážou pohybovat mnohem rychleji než obyčejní upíři a vlkodlaci.

 • Super-smysly – upíři mají mnohem dokonalejší sluch, ale i zrak či čich.

Slabosti a nevýhody

 • Pozvání – ani původní upír nemůže fyzicky překročit práh jakéhokoli obydlí, kde bydlí žijící člověk. Musí být pozván dovnitř a pak už se může kdykoli vrátit bez pozvání. Pokud se upír ocitne uvnitř domu aniž by byl pozván, je dezorientovaný a je nucen ho opustit.

 • Slunce – pokud jsou původní upíři vystavení slunečnímu záření, paprsky spalují jejich pokožku. Není jasné, zda je slunce pro ně kvůli jejich rychlé regeneraci smrtelné. I původní využívají jako obranou očarovaný kámen Lapus lazuli.

 • Dřevo – ani dřevěný kůl v srdci na ně nemá žádný účinek, pouze je na nějakou dobu neutralizuje.

 • Sporýš – znemožňuje i původním upírům využívat vládání mysli. Stejně tak pálí jejich pokožku, ale opět díky jejich rychlé regeneraci vyprchá, než stihne napáchat vážné škody.

 • Bílý dub – pouze dřevo z bílého dubu může navždy ukončit jejich životy, a tak ho rodina původních upírů spálila do základů. Zbyl tak pouze jediný kolík, který si Mikael nechal pro všechny případy a popel, který zase uschovala skupina čarodějek, a který pokud je nanesen na dýce a vpravena původnímu upírovi do srdce, ho zabije, ale jen do té doby, po kterou v něm dýka zůstane.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře