The Vampire Diaries - info

10. leden 2012 | 17.40 |

upíří deníky 1.The Vampire Diaries (Upíří deníky) je americký fantasy-hororový televizní seriál, jehož premiérový díl vysílala televize The CW 10. září 2009. Seriál byl původně natáčen ve Vancouveru, ale po natočení 1. dílu 1. série (Pilot) bylo natáčení přesunuto do Covingtonu v Georgii. Seriál je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy od L. J. Smithové roku 1991 a chybně tak bývá označován za kopii "Stmívání" (Twilight sága). Za převedením na televizní obrazovky stojí Kevin Williamson (Dawsonův svět).

Seriál se vysílá v čase předchozího Smallvillu. Premiéru ve Velké Británii bude mít začátkem roku 2010 na televizní stanici ITV2 a v prosinci 2009 na stanici Mya v Itálii. Show se vysílá také v Austrálii od 28. září 2009 na stanici GO!. V Americe je seriál vysílán spolu s Lovci duchů(Supernatural) jako součást televizní hororové noci. 21. října 2009 bylo oznámeno, že televizní stanice The CW bude vysílat první, 22 epizod dlouhou sérii. The Vampire Diaries jsou aktuálně nejlepší vysílanou show stanice The CW.

Na serveru [www.forbes.com] je seriál uložen v sekci takzvané "upíří šílenství", počínaje filmemTwilight a seriálem televize HBO Pravá krev (True Blood) z roku 2008 a filmy Cirque du Freak: The Vampire's Assistant, očekávaným pokračováním Twilight Ságy - filmem New Moon, Daybreakers, a Rosencrantz and Guildenstern Are Undead konče.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře