Televize a my teenageři

10. leden 2012 | 18.34 |

The Vampire Diaries


Ptám se rovesníků: Dá se v dnešní době na něco dívat v televizi?

Většinou se mi dostane odpovědi, že ne nebo že minimálně. Tím minimálně prý myslí české seriály typu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Comeback anebo občas i nějaký film v pátek, či v sobotu večer. Ten ale stejně propásnou, jelikož víkendové večery zřídka věnujeme sledování televizní obrazovky. Takže potom nám patří reprízy na druhý den ;-)

Co tedy ale teenageři sledují? Je to samo o sobě dost individuální (Je jasný, že kluci se asi nebudou dívat na Ordinaci a podobně.) a předpokládám, že když uvedu příklady, tak mě ukamenujete. Ale jdu do toho a vycházet budu z ankety, které jsem se věnovala celý minulý týden.

Jako první uvedu seriál s milostným trojúhelníkem, tématicky zaměřený současný fenomén a to upíry The Vampire Diaries. Určitě nejsem jako jediná jeho příznivcem. Dokonalý Damon se svým potenciálem a nezodpovězená otázka, zda spolu Damon a Elena budou někdy něco mít, nás, jejich fanoušky, neustále napíná. Ne, že bych chtěla pobouřit fans páru Stefan Elena ;-)

Pretty Little Liars
 je další seriál, který tě po shlédnutí prvních dvou epizod připoutá svým příběhem k internetu takovým způsobem, že se nehneš dokud neskončí poslední minuta poslední epizody z první sezony. A teď už jen čekat na další v červnu 2011.
 

Gossip girl
Superdrbna (Foto: Oficiální zdroj)


Pro milovníky módy, skvělých hadříků, překrásných lodiček a luxusních interiérů je tu seriálGossip Girl. Tzv. Superdrbna tě zasvětí do světa smetánky z Upper East Side. Spojí osud opět princeznu Blair s temným králem Chuckem? A co Jenny? Vrátí se zpět do NY trochu rozvířit místní vody?

Další mládeží oblíbené seriály jsou také třeba The Supernatural, Hellcats, sitcom Červený trpaslík a mnoho dalších. 

Jak si ale můžeš všimnout, ani jeden z nich není český. Co je důvodem, že raději sledujeme zahraniční seriály? České seriály se oproti The Vampire Diaries nebo Gossip Girl nedají rozpočtově vůbec rovnat. Porovnej si sama prostředí, oblečení a také množství herců v tom a onom seriálu. Ty naše jsou oproti těm americkým k smíchu. 

A na jaký seriál se budeš dívat raději? Na ten, kde se ti pořád dokola opakuje to samé, anebo na seriál, kde je stále něco nového? Dalším z důvodů je taky pointa seriálu. Připadá mi, že české seriály jsou svým příběhem tak neskutečně ohrané, pořád jenom situace ze života, nic nového. V každém se řeší v podstatě to samé, akorát s jiným hereckým obsazením. Není žádný český seriál, který by vsadil na trochu dobrodružství a nadpřirozena. Proč? Kdo by se nechtěl po dlouhém dnu ve škole trochu odvázat od každodenního stereotypu? Proč se máme ještě dívat na takové seriály? Nemáme toho dost v životě? 

Myslím, že nad tím by se měly TV stanice trochu zamyslet. Je škoda, že když podobné seriály netočíme u nás v ČR, tak je televizní stanice alespoň neuvedou do vysílání. Asi by to byla finančně náročná záležitost, ale vsadím se, že spousta nás mladých by to ocenila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Televize a my teenageři inenaso 11. 01. 2012 - 04:52