21.kapitola

10. prosinec 2011 | 01.46 |

 Během toho pádu jí to všechno proletělo myslí.

Jak poprvé uviděla Stefana... tenkrát byla úplně jiný člověk. Ledově chladná navenek, ale divoká uvnitř - nebo to bylo naopak? Stále ještě otupělá po smrti svých rodičů, i když už uplynula dlouhá doba. Unavená světem a vším, co se dalo dělat s chlapci... Princezna v ledové věži... s vášní jen po dobývání, po moci... dokud nespatřila jeho.
Věřím.
A pak svět upírů... a Damon. A všechna ta zběsilá divokost, kterou v sobě objevila, všechna ta vášeň. Stefan byl jejím základním pilířem, ale Damon byl ohnivým dechem pod jejími křídly. Jakkoliv daleko se odvážila, zdálo se, že Damon zašel ještě o kousek dál. A ona věděla, že jednoho dne to bude příliš daleko... pro ně pro oba. Ale prozatím jediné, co musela udělat, bylo prosté:
Věřím.
A Meredith, Bonnie a Matt. Její vztahy s nimi se směnily, to je jisté. Nejdřív netušila, čím si takové přátele zasloužila a ani se neobtěžovala s nimi jednat, jak si zasloužili. Ale přesto při ní stáli. A teď, když už je umí docenit - si je jistá, že kdyby na to přišlo, byla by ochotna pro ně umřít.
Zdola Bonniiny oči sledovaly její pád. Publikum na ochozu se také podívalo, ale byla to Bonniina tvář, na kterou zírali: Bonnie se vyděsila, v hrůze a úžasu se chystala rozkřičet, jenže v tom okamžiku pochopila, že žádný křik nezachrání Elenu před smrtelným pádem.
Bonnie, věř ve mně. Já tě zachráním.
Vzpomněla jsem si, jak se létá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře