2. Mrtví anděl

30. duben 2012 | 14.05 |

Stín lásky

15, 16, 17, 18, 19, 20, počítala Tallin svoje dřepy, když byla v pokoji. Tak to je 20 dřepů, zítra jich udělám 25, pomyslela si Tallin a narovnala si modré tričko. Měla bych jít ty do školy, než přijdu pozdě, řekla si Tallin a vzala si batoh a šla dolu si vzít červenou bundu. ,, Jdeš do školy?" Zeptal se klidně Daniel který šel ze schodů. ,, Ano, jdu," řekla Tallin a nasadila si bundu. ,, Chceš do školy odvést?" Zeptal se ochotně Daniel. Tallin se zamyslela. ,, Ano, jistě, ale nechci vás obtěžovat," řekla nejistě Tallin. ,, Potřebuji do města a uvítal bych společnost," řekl Daniel mile. ,, Tak dobře," řekla Tallin a vzala si tašku do ruky a šla za Danielem  který šel ke svýmu černýmu porsche. Daniel otevřel dveře spolujezdce a čekal až Tallin nasedne do auta, když si sedla na sedadlo, tak Daniel zavřel dveře a šel kolem auta ke svý sedačce. Tallin pozorovala jak Daniel jde. Wow, jde jako gentleman, jako by se vznášel, sakra, určitě každá žena po tomhle muži jenom sní, pomyslela si toužebně Tallin. Tallin s jejího snění vyrušilo, jak Daniel zavřel dveře od auta. ,, Lekla ses?" Zeptal se pobaveně Daniel a podíval se zkoumavě na Tallin. ,, Trochu," přiznala Tallin stydlivě a podrbala se za krkem a uvědomila si že si udělala culik na který úplně zapomněla. Daniel nastartoval auto a jel od penzionu pryč. ,, Ty víš kde je škola?" Zeptala se zmateně Tallin. ,, Tvoje babička je docela upovídaná," řekl ironicky Daniel a usmál se ze svým krásným úsměvem. ,, To je celá babička, ráda se ohledně mě chlubí, jak jsem šikovná a jak tohle města znám," řekla Tallin vesele a usmála se pro sebe s úsměvem, který nazvala, úsměv bohyně.' ,, Tak dobře, jestli něco víš o tomhle zapadákově, tak mi řekni, kdo vymyslel tohle jméno?" Zeptal se šibalsky. ,, Hej, tak o Springfieldu nemluv, narodila jsem se tu a tady mi i umřeli rodiče, . . ." Když se Tallin zmínila o smrti svých rodičů, tak sklonila zrak a snažila se na to nemyslet. ,, Co se stalo tvým rodičům?" Zeptal se zvědavě Daniel. ,, Umřeli, při autonehodě. Já a sestra jsme přežili, já, já jsem měla taky umřít, bojovali  v nemocnici o to, aby se mi nezastavilo srdce, . . ." Říkala Tallin smutně a začala při tom brečet. ,, Nemusíš to říkat," řekl Daniel a snažil se mluvit klidně. ,, Jednou, se mi zastavilo srdce, mysleli si že jsem umřela, . . . že jsem to nezvládla, ale já to zvládla, po půl minutě mi najednou začalo být srdce, všichni říkají že to byl zázrak, že jsem měla silné srdce," řekla Tallin klidně a snažila se zahnat záblesky vzpomínek pryč. ,, Jsi v pořádku?" Zeptal se ustaraně Daniel. ,, Jsem a odpověď na tvoji otázku je, nemám tušení," řekla vesele Tallin a cítila se klidně a vyrovnaně. Daniel se začal smát, když se uklidnil, tak se usmál na Tallin. ,, Proč jsi chtěl do města?" Zeptala se zvědavě Tallin.

,, Přiznám se, chci si najít práci," řekl vesele Daniel. Tallin se zamyslela může dělat u policie, tam mají přece málo lidí a vezmou každého, pomyslela si Tallin. ,, Můžeš dělat realitního agenta nebo policajta," navrhla Tallin vesele. ,, Zeptám se na místo u policie," řekl Daniel a zastavil u školy a pak se podíval na Tallin. ,, Je ti dobře?" Zeptal se Daniel. ,, Je mi fajn, jenom nejsem zvyklá se cítit takhle," řekla Tallin a otřela si oči. ,, Tak já půjdu, a moc ti děkuji že jsi mě sem odvezl," řekla Tallin a usmála se na rozloučenou, pak vylezla z auta a šla ke svým přátelům, za sebou uslyšela jak porsche jede pryč.                                                                     

Co to sakra dělám? Chovám se jako člověk, ale já nejsem žádný bezcený smrtelník, nadával si Daniel přísně. Přece jsem upír, tvor který si bere co chce a kdy chce, ale ne aby jsem se zdržoval s nějakým smrtelníkém, je hodně krásných holek, tak proč zrovna ona? Když Daniel zastavil před policejní stanicí tak si jí prohlídl zkoumavě. Daniel vylezl z auta a nasadil si černé brýle, pak šel do budovy. To je dobře že tohle je veřejný dům, kam můžou upíři bez pozvání, pomyslel si a šel do kanceláře šerifa, cestou si všiml že ho všichni pozorují, ale hlavně ženy. Daniel zaklepal na dveře šerifa Müssena. ,, Dále," řekl hluboký hlas klidně. Daniel vešel do kanceláře a sundal si brýle, které pak zastrčil do kapsy. Šerif  Müssen byl velký muž a měl na sobě uniformu. ,, Přejete si něco?" Zeptal se klidně šerif. ,, Ano, chtěl bych tu pracovat," řekl arogantně Daniel. Šerif Müssen si stoupl a přešel k jedné skříňce a tam vyndal nějaké listy a dal je před Daniela na stůl. ,, Vyplňte tyhle formuláře," řekl šerif Müssen a vyndal další listy , pak si sedl do křesla. Daniel si sedl na židli na druhé straně stolu a pak si vyndal krásné pero, pak začal vyplňovat formuláře. ,, Kdy chcete nastoupit?" zeptal se klidně šerif. ,, Klidně teď," řekl Daniel arogantně. ,, To je skvělé, protože mám jeden případ který nevím komu dát," řekl potěšeně šerif. ,, O jaký případ se jedná?" Zeptal se zvědavě Daniel. ,, Na Springfielské střední škole včera večer našla uklízečka mrtvé tělo dívky jménem Laura Petríciová, příčina smrti je že na ní zaútočilo zvíře," řekl šerif a dal Danielovi listy a fotky. ,, Dobře, a to mám jít do té školy a prozkoumat to?" Zeptal se Daniel, aby si to ujasnil. ,, Přesně tak, a taky aby jste tam hlídali aby nedošlo dalšímu útoku, dám vám několik mých lidí aby vám pomohli," řekl klidně šerif a stoupl si. Daniel si také stoupl a potřásl si se šerifem a pak šel čekat ven. Útok ve Springfielské střední, takhle uvidím Tallin, pomyslel si potěšeně Daniel.                                           
Nesnáším testy, i když mi jdou, docela, moje mysl myslí úplně na něco jiného než by mělo, říkala si v duchu Tallin a pořád se dívala na hodiny. Proč si pořád myslím že je hrozně pomalý čas? Tallin šla dát test na stůl paní profesorky Beníkové a když se vracela tak jí do zadní kapsy kalhot dal nikdo dopis. Tallin si sedla na svoje místo a přečetla si dopis.
                          
Uvidíme se před dějepisem venku 
na chodbě před třídou. 
Marek Sušina : ) 
Tallin se znechuceně podívala na zrzavého Marka Sušinu, který se na ní usmíval se zkaženýmy zuby.
                                         
Jet do školy je docela divné, protože mě uvidí Tallin, kdyby měla taky za mnou takhle přijet, tak to bych byl hodně překvapení, pomyslel si Daniel, když jel do školy za jedním policejním autem, když zastavili před Springfielskou střední, tak několik policajtů šlo do školy. ,, Prozkoumáte celou školu a pak budete hlídat každé patro po pěti policajtech!" Řekl policajt jménem Matt Olsen. ,, My půjdeme prozkoumat několik pater a tříd," řekl Matt Danielovi. Daniel klidně přikívl, 
když šly kolem třídy kde se učili ekodomiku, tak si tam Daniel všiml Tallin, jak tam sedí a píše si něco do sešitu. Daniel se zastavil a díval se přes malé okénko ve dveřích na Tallin. ,, Proč jste se zastavil?" Zeptal se zmateně Matt a šel se podívat. Tallin vypadala tak nevinně, a ta přestava že by zemřela byla strašná, pomyslel si Daniel a vzpomněl si na tu dívku, která tu zemřela včera, vzpomněl si na to mrtvé tělo na fotografii. ,, Na co se tam díváte?" Zeptal se znova Matt a podíval se s tím směrem jako Daniel. ,, Vy se díváte na Tallin Merielovou?" Zeptal se zvědavě Matt. 
,, Ano, Matte," řekl suše Daniel a podíval se na něj. ,, Vy jí znáte?" Zeptal se překvapeně. ,, Ano, moje dcera se s ní kamarádí, je to fajn holka," řekl vesele Matt a podíval se okénkem. ,, Jak dlouho tu jste?" Zeptal se zvědavě Matt. ,, Včera jsem přijel," řekl suše Daniel. ,, Bydlím v penzionu na konci města," dodal Daniel a odvrátil se od dveří a šel od třídy. ,, U Merielových? Je to zvláštní rodina, říká se, že jsou to všichni čarodějové," řekl vesele Matt. Čarodějnice? Možná, Tallin mě očarovala svojí krásou.                                                                
,, Nesnáším ekodomiku," řekla Mary protivně. Tallin se pobaveně zasmála, když šly ze třídy. ,, Co tě vůbec baví?" Zeptala se pobaveně Tallin. ,, Angličtina," řekla vesele Mary. Tallin se podívala před sebe a uviděla, . . . Daniel. Bože, co tu dělá, pomyslela si Tallin a snažila se, aby jí neviděl, tak se schovala za Mary. ,, Co to děláš?" Zeptala se zmateně Mary. ,, To je on," řekla rozrušeně Tallin. Mary se podívala do toho šumu lidí a pak pochopila. ,, To je Daniel Salvator? Je to fešák," řekla překvapeně Mary. ,, Půjdeme, do třídy," řekla neklidně Tallin a šla opačným směrem než byl Daniel. Proč tu je? Nemá důvod tu být, a co tu hledá? Tallin šla ke třídě, u dveří do třídy si všimla Marka Sušiny. Tallin si povzdychla a přešla k němu. ,, Á, tady je naše krásná Tallin," řekl Marek chraptivě. ,, Co chceš?!" Zeptala se ironicky Tallin. ,, Tebe," řekl Marek a zasmál se. ,, Víš že jsme tohle už jednou řešili, a já ti řekla ne," řekla podrážděně Tallin. ,, To vím, ale mohla jsi změnit názor," ,, U tebe? Nikdy," řekla Tallin a šla od Marka pryč, když najednou uslyšela křik. To je Ember, pomyslela si Tallin a běžela k Ember. Ember seděla na zemi a zakrývala si tvář a před ní ležela Irma Newtonová. 
,,Bože, Ember, co se stalo?" Zeptala se vyděšeně Tallin a klekla si k Ember. ,,Spadla z kabinky s uklízením náčiním. Tallin, já já se moc bojím," řekla vyděšeně Ember. ,,Dobře, nikdo jí vezměte do třídy a uklidněte jí," řekla klidně Tallin a podívala se na tělo a prohlídla si ho. ,,Zavolejte policii, je na konci chodby," řekla zase Tallin. ,,Dobře," ozvali se dva kluci a běželi pro pomoc. Tallin mezi tím, se snažila zachytit u Irmi půls, ale žádný nezachytila. ,,Sakra," řekla Tallin zoufale a podívala se na ruku, měla jí celou od krve z té mrtvoly. ,,Co se stalo?" Zeptal se Daniel který stál za Tallin. ,,Spadla na Ember z kabinky na košťata, je mrtvá," řekla Tallin smutně a podívala se na Daniela, který si klekl vedle ní a díval se na mrtvolu. ,,Zavolám záchranku," řekl jeden starší policajt a šel pryč. ,,Já jdu uklidnit Ember," řekla Tallin klidně a šla za jedním policajtem. ,,Není tu náhodou Matt Olsen?" Zeptala se Tallin. ,,Ano, je," odpověděl muž. ,,Můžete prosím pro něj dojít, jeho dcera ho potřebuje," řekla klidně Tallin. Muž přikívl a šel pryč. Tallin cítila jak jí Daniel sleduje, ale nevšímala si toho a šla za Ember. Když Tallin vešla do třídy tak z rozhlasu zazněl hlas ředitele. ,,Milý žáci, drazí kolegové, dnes zemřela Irma Newtonová, kvůli tomu se teď nebude učit, konec hlášení." Když skončilo hlášení tak si Tallin všimla jak lidi odcházejí pryč. Pán Olsen přišel až když byl klid. ,,Jak se má Ember?" Zeptal se ustaraně Matt. ,,Už se trochu uklidnila, ale ještě se bojí," řekla smutně Tallin. Matt šel za Ember a při tom ho sledovala Tallin. Tallin si povzdechla a otočila se před sebe a lekla se, protože před ní stál Daniel a vypadal jako by přemýšlel. ,,Ahoj," řekla nervózně Tallin. Daniel nic neříkal, místo toho na ní hleděl. Něco jsem provedla? Nebo si mě chce jenom prohlídnout a zapamatovat si mě? Pomyslela si zmateně Tallin. ,,Jak jsi věděla co dělat?" Zeptal se po chvilce zvědavě Daniel. ,,Ale co?" Zeptala se nechápavě Tallin a dala si ruce v bok. ,,Jak jsi zvládla ten případ s dívkou?" Upřesnil se Daniel trpělivě. ,,Aha, tohle, nevím prostě. . . tohle podobné se mi stalo na táboře," řekla Tallin klidně. Daniel si skřížil ruce na hruďi . ,,Ale ty jsi úplně věděla co dělat, každý komu jsi řekla tak tě poslechl," řekl nechápavě Daniel. Tallin pokrčila rameny. ,,Nevím, možná je to protože jsem byla nejhezčí holka ze školy a tu dobu mě každý poslouchal," řekla vesele Tallin a vzpomněla si na ty časy, kdy měla v malíčku celou školu s její sestrou Roxanou, a všichni je považovali za nejkrásnější dívky školy. ,,Byla jsi vyděšená když jsi viděla tu dívku?" Zeptal se zvědavě Daniel. ,,Jmenuje se Irma, ale ano bála jsem se," řekla Tallin a povzdechla si. ,,Půjdeme na oběd?" Zeptal se klidně Daniel. ,,Cože?" Zeptala se překvapeně Tallin. ,,Přece musíš jíst a určitě máš hlad," řekl pobaveně Daniel. ,,Ale můžu se přece najíst doma," protestovala nervózně Tallin. ,,Nebuď lama, prosím deborem," řekl prosebně Daniel. Tallin si povzdechla. 
,,Tak dobře, ale nejsem žádná deborem, asshole," řekla Tallin a vzala si věci. Daniel se zasmál a oba šly.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře