3. Oběd

30. duben 2012 | 14.06 |

Stín lásky

 ,,Ale říkám ti, že jsem se měla najíst doma, nemusíme přece do žádné restaurace," trvala si na svém Tallin, když jeli do jedné restaurace kterou cestou do školy Daniel zahlédl. Tahle dívka je ale číslo, neznám nikoho tak tvrdohlavýho jako je ona, pomyslel si Daniel a podíval se na Tallin, která si otevřela trochu okno, tak jí hnědé vlasy vlály ve větru, její modré oči ve slunci zářily jako by měla v očích hvězdy. ,,Jsem zvědavá kam mě vezmeš, protože se cítím jako bych měla mít rande," řekla trochu vesele Tallin. ,,Jestli chceš, může to být rande," řekl Daniel a šibalsky se usmál. Rád bych měl rande s Tallin, rád bych jí líp poznal i když jsem upír, pomyslel si Daniel spiklenecky. ,,Ne, teda rande nechci, jenom přátelský oběd," řekla splašeně Tallin a snažila se uklidnit. ,,Proč jste přijeli do školy?" Zeptala se po chvilce Tallin. ,,Včera se našlo tělo dívky jménem Laura Patríciová," řekl klidně Daniel a podíval se na Tallin, která zavřela oči a opřela si hlavu o sedadlo. ,,Bože, bože," opakovala tiše Tallin a bouchala hlavou do sedadla. ,,Co se děje?" Zeptal se Daniel zmateně. ,,Laura byla nejlepší kamarádka mojí sestry," řekla Tallin zoufale. ,,Přijeli jsme do školy abychom zjistili kdo jí zabil a zabránili dalšímu útoku," řekl Daniel klidně. ,,Ale nic jste nenašly a nezabránily jste k další vraždě," řekla smutně Tallin a povzdechla si a otevřela oči. Daniel zastavil před restaurací tři měsíčky, a pak se podíval na Tallin, která vypadala překvapeně. ,,Kde jsi zjistil že tady stojí restaurace?" Zeptala se podezřívavě Tallin. ,,Když jsem jel z policejní stanice," řekl pohodově Daniel a vylezl z auta. Tallin chvíli váhala a pak taky vylezla. Proč se takhle tváří? Tváři se jako by ta restaurace byla jenom noční můra, pomyslel zmateně si Daniel. Tallin přišla k němu. ,,Je zajímavé že narazíš na nejlepší restauraci v tomhle městě," řekla ironicky Tallin a usmála se. Daniel otevřel dveře a čekal až vejde Tallin a pak šel za ní. ,,Tahle restaurace má vzadu zahradu, tam si můžeme sednout," navrhla Tallin klidně a ukázala dozadu do restaurace. Daniel přikívl a šel za Tallin, která ho vedla do zahrady. Když dorazili do zahrady tak Daniel byl překvapený. ,,Možná jsme trochu nudné město, ale nejsme nezkušení," řekla vesele Tallin a ukázala na květiny kolem, byly tu růže, tulipaný a mnoho dalšího. Tallin vybrala místo u velké monstery. ,,Co na tohle říkáš?" Zeptala se zvědavě Tallin. ,,Je to překrásné," řekl ohromně Daniel. Tallin se zasmála a pak si vzala menu. ,,Dobrý den, co si přejete?" Zeptal se číšník mile. ,,Já si dám tuňáka se salátem," řekla Tallin klidně. ,,No, já si dám těstoviny s kuřecím masem a dvě coca coli," řekl arogantně Daniel. ,,Dobře, jak si přejete," řekl číšník a usmál se na Tallin, ta se také usmála a pak číšník šel pryč.

Daniel číšníka nenávistně pozoroval, ale pak se podíval na Tallin, která se ještě dívala do menu. ,,Proč jsi nám koupil pití?" Zeptala se klidně Tallin a všimla si jak se Daniel tvářil. Daniel vzal Tallin menu . ,, Jenom tak , " řekl pobaveně Daniel .

Tallin si opřela lokty o stůl a naklonila se dopředu . ,, Ale já to nechci jen tak , " řekla šeptem Tallin . Daniel se naklonil taky k ní . ,, A jak bys to chtěla ? " Zeptal se Daniel něžně . Tallin zavrněla . ,, No ? To zrovna nevím , můžeš to prosím vymyslet ty ? " řekla nevinně Tallin . ,, Moc rád , " řekl nebezpečně Daniel a opřel se . Tallin udělala to samé , v tu chvíli přišel číšník s jídlem . ,, Tady je tuňák se salátem , pro slečnu a těstoviny s kuřecím masem , pro pána a dvě coca coli , " řekl číšník a dával talíře na stůl . ,, Mockrát děkuji , " řekla příjemně Tallin a usmála se na číšníka . Číšník se omámeně obšoural pryč . ,, Ty ráda manipuluješ s muži , že ? " Zeptal se Daniel s přestíraním klidem a vzal si do rukou vidličku a nůž . ,, Jistě , než rodiče zemřeli tak jsem tohle dělala často , " řekla vesele Tallin a začala krájet tuňáka . Daniel se ani nedivil že se všichni nechali omámit , jak byla krásná , byla maják pro každého upíra , který podlehl její kráse . ,, Ty zase přitahuješ ženy a dívky , " řekla vesele Tallin a dala si do pusy trochu salátu .

,, Vážně ? To jsem nevěděl , " řekl jsem neodolatelně a zahléděl jsem se na Tallin . Tallin dělala jako by si toho nevšimla a řekla klidně : ,, Ano , protože jsem viděla ve škole jak se na tebe dívají všechny holky a i profesorky , pak ještě když jsme vešli do restaurace tak se na tebe dívali číšnice a hosté , " řekla klidně Tallin a ukázala vidličkou na všechny kolem , ale hlavně na jednu zrzavou dívku která se omámeně dívala na Daniela . ,, A ty určitě taky , " řekl spiklenecky Daniel a vzal Tallin vidličku a ukázal s ní na Tallin . ,, Hahaha , to tak leda ve snu , " řekla pobaveně  Tallin a snažila se Danielovi vzít vidličku kterou držel . ,, To je škoda , " řekl ironicky Daniel a naklonil se k Tallin . ,, Protože se mi líbí brunety , " řekl Daniel tiše . Nebyla to tak docela pravda protože se mu líbili všechny dívky , ale tahle bruneta se mu líbila nejvíce .  

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře