Váhání - Maggie Stiefvaterová

29. leden 2012 | 18.28 |

Váhání

Maggie Stiefvaterová
Rok vydání: 2011
Významová forma: Próza
Literární druh: Epika
Literární žánr knihy: Fantasy román
Musím uznat, že po úžasném konci prvního dílu Mrazení jsem se nemohla dočkat pokračování. Ve Váhání se začne něco dít s Grace. Jako by ji sžírala nějaká zlá nemoc. Navíc jí její rodiče zakážou vídat se se Samem. K tomu se v příběhu objeví nová postava, Cole. Cole je jeden z nových vlků. Sám se nechal přeměnit, kvůli své minulosti. Jednou náhodou narazí na Isabel, která se mu pokusí pomoct. Kniha končí opět fantasticky a opět nás navnadí na příští díl.
Kniha je fantastická. Co mě na ní mrzí je neustálé střídání pohledů postav. Většinou nevím, která postava právě vypráví. Ale knihu jsem "zhltla" za čtyři dny, aniž by mě v ní něco provokovalo. Můžu vám ji jedině doporučit.
Recenzi k prvnímu dílu, Mrazení, naleznete ZDE.
Úryvek:
Za sochou ležel v listí vlk. Jeho šedá srst měla skoro tentýž odstín, jako spadané listy a já mezi nimi dokázala jen s těží rozeznat špičku čenichu a křivku trčícího ucha.
"Je mrtvý," poznamenala Isabel, ani se nenamáhala šeptat. "Vidíš ten list na něm? Už tu leží delší dobu."
Srdce se mi odmítalo zklidnit. Musela jsem si připomenout, že Olivie je bílá vlčice, ne šedá. A že Sam je mladík bezpečně uzavřený v lidském těle. Tenhle vlk nemohl být ani jeden z nich.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Váhání - Maggie Stiefvaterová lamia®bonzuje.cz 29. 01. 2012 - 19:17