Mrazení - Maggie Stiefvaterová

29. leden 2012 | 18.30 |

Mrazení

Maggie Stiefvaterová
Rok vydání: 2009
Významová forma: Próza
Literární druh: Epika
Literární žánr knihy: Fantasy román
Recenzi k druhému dílu knihy naleznete ZDE.
Dnešní upírsko-vlkodlačí mánie už je více či méně ohrané téma, ale přesto je kniha Mrazení úplně jiná. Za jedno, o upírech nepadne ani slovo a za druhé, vlci se sice mění ve vlky, ale velmi zvláštním způsobem. Tito vlkodlaci reagují na chlad a teplo. Po určitou dobu se mění na podzim ve vlka a na jaře v člověka až do doby, kdy ztratí možnost se přeměnit zpět v člověka. Kniha se velmi dlouho držela na prvním místě v New York Times Bestsellersa s přestávkami se do něj stále vrací. Je přeložena do 32 jazyků.
V malém městečku Mercy Falls v Minnesotě jednou v zimě vlci strhnou malou Grace Brisbeanovou z houpačky s úmyslem zabít ji. Dokonce by se jim to i povedlo, kdyby tomu jeden z nich nezabránil. Vlk se žlutýma očima, který malé dívce nedokázal ublížit. Od té doby se Grace vlků nebála, naopak ji fascinovali a především ten se žlutýma očima. Každý zimní den, celých šest let ho pozorovala. A pak jednoho dne najde před svým domem postřeleného kluka se žlutýma očima. A zamilovaný příběh může začít.
Podle mě je kniha velmi zajímavě napsaná. Má své pro i proti. Líbí se mi způsob, jakým mě autorka vtáhla do děje a taky to, že se příběh nezdržuje nezajímavým okecáváním událostí. Na druhou stranu je to další přeslazený román, kde se do sebe zamilují dva živočišné druhy a něco jim brání ve vztahu. I tak je kniha úžasná a doporučuji vám všem co nejdříve zajít do knihovny či do knihkupectví a knihu si přečíst. Na knihu navazuje další díl příběhu Váhání.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mrazení - Maggie Stiefvaterová lamia®bonzuje.cz 29. 01. 2012 - 19:13