Stargate: Atlantis - Outsiders (5x12)

30. leden 2012 | 18.29 |
› 
Vstoupili jsme do druhé půlky páté série. Bude v ní lépe než v té první?

Dlouho očekávaný dvoudíl je za námi a příště se staví Carson, aby mu zase šlo o krk.

5x11 The Lost Tribe

Předminulý díl nás nechal na pochybách, zda Zelenka a Shepard náhodou nevylétli do vzduchu a vůbec se mu podařilo přinést starý dobrý Atlantis, v němž se objeví záhadný nepřítel a celé expedici pořádně zatopí. Půl osazenstva v zajetí, vyhlídky na jistou smrt a vědomí, že vlastně vůbec nemáme páru, co se to děje. Bylo těžké na tak povedenou epizodu navázat, ale The Lost Tribe nakonec přinesl to, co sliboval, ač kvalit First Contact nedosáhl. Nová Shepardova kamarádka, která byla snad ještě víc sexy než kamarádka, která mu tuhle kamarádku poslala, přiletěla s pomocnou rukou (a lodí) a John se tak mohl vydal znovu spasit galaxii.


Scenáristické kličky tentokrát drhly trochu víc než minule, přesto se tvůrcům nakonec povedlo zinscenovat vesmírnou řež, za kterou se tenhle seriál nemusí stydět a předvést, že ještě všechny náboje nevystříleli. Vztahy se opět někam hnuly (hlavně naše romantická trojka), děj také a na druhou půlku je rozehráno celkem solidně. Postěžoval bych si akorát na to, jak kostrbatá byla linie s Rodneym a Danielem (jupí, skafandry!), upozornil na dalších pár neskutečných grimas oblíbené Teyly a zaradoval se nad rozhodnutím doktorky Kellerové. Mozek vítězí nad svaly!

Příště: 5x12 Outsiders

V následující epizodě se do hry opět vrátí Carson a upoutávky napovídají, že mu nebude dvakrát do zpěvu. Čeká nás zase jednou pořádná zachranná mise?

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře