Stargate Atlantis končí. Co bude dál?

30. leden 2012 | 18.33 |
› 
Oblíbený sci-fi seriál se sice dalších sezón nedočká, ale zánik Stargate to rozhodně neznamená. Aktualizováno.
Jen co jsem si našel čas na psaní o Atlantisu, už ho ruší. To snad není pravda. Televizní domov seriálu Stargate: Atlantis, kanál Sci-fi, včera vydal prohlášení, že to úspěšný spin-off Stargate SG-1 nakonec dotáhne na rovných sto dílů a skončí tedy po pěti sezónách epizodou Enemy at the Gates. Smutek je na místě, ale neházejme ještě flintu do žita úplně, budoucnost Stargate zdaleka není tak šedivá, jak se může zdát. Poslední díl Atlantisu bude sice mít ukončený děj, ale brzy po skončení seriálu se objeví televizní film se samostaným dějem (jako třeba Continuum) a zároveň jeho tvůrci chystají nový seriál Stargate: Universe, který dál ponese vlajku téhle značky.
Zpátky do minulosti
O Stargate: Universe už se mluví dlouho, ale s koncem Atlantisu se dají věci konečně do pohybu. Třetí seriál ze Stargate vesmíru má být celkem nákladným a časově náročným projektem, tudíž byl dlouho odkládány ale teď konečně dostal zelenou. Noví hrdinové ze Země v něm uvíznou na antické lodi Destiny, která má naprogramovanou dráhu letu a nemohou se z ní proto dostat. Jsou tedy nuceni objevovat nové kouty vesmíru v nejistotě, zda se ještě někdy dostanou domů (ehm, co mi to lehce připomíná?). SGU odstartuje dvouhodinovým pilotem a v podstatě poběží místo šesté řady Atlantisu, příčemž by producenti chtěli do hlavní role nějakého známějšího herce. Nápady?
Ve světle slíbeného nového seriálu a ujišťování tvůrců, že nás časem neminou ani další filmy o osudech expedice na Atlantisu a SG-1, bych to tedy neviděl tak černě, ač mě budoucí absence týdenního přísunu Rodneyho mudrování samozřejmě mrzí. Stargate však žije dál a to je hlavní

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře