The Vampire Diaries: zase upíři!

2. únor 2012 | 04.51 |

                                                                                        The Vampire Diaries

Pokud jste si zamilovali upíry nebo se chcete prostě bavit, Upíří deníky tu jsou právě pro vás. Pro fanoušky nadpřirozených bytostí s tesáky by stačilo říci, že je to lepší jak Twilight, ale horší než True Blood.

Název seriálu je odvozen od původní formy vyprávění příběhu. Hlavní postavy si v prvních dílech psaly deníky, ze kterých jste se občas něco dozvěděli. O několik dílů později toto naštěstí nahradí zabíjení i zachraňovaní upírů a pomalu se rozkrývající zápletky.

Příběh začíná v malém městečku Mystic Falls, kam se vrátí Damon a Stefan Salvatorovi. Od tohoto okamžiku se začínají objevovat podezřelé zvířecí útoky, oběti jsou ale bez krve. Budeme sledovat dohru událostí z roku 1864, kdy se zakladatelé města rozhodli skoncovat s upíry a upálili je všechny v kostele. Tedy, to si aspoň mysleli...

Popisovat celou dějovou linii nebo charaktery by bylo moc složité a zdlouhavé. To je jedna z hlavních věcí, co se mi na seriálu líbí. Od začátku je tam daný ten špatný, ten dobrý a tak dále,ale  v každém díle se postava trochu vyvine.

Není tu moc velkých zlomů, příběh a postavy se postupně se rozvíjí. To je také malý nedostatek několika prvních dílů – seriál se může zdát jednoduchý a až příliš "Twilightovský”. Po devatenácti shlédnutých epizodách mohu s klidným svědomím prohlásit tento seriál za epický.

Od Stmívání se dle mého liší hlavně v rozsahu emocí. V The Vampire Diaries budete vědět, proč se postava cítí tak či onak a bude to zohledněno v jejím chování. Pokud v tom nebudete vidět smysl, vězte, že se to rozkryje nějakým flashbackem z roku 1864 nebo dialogem v některé z příštích epizod.

Na rozdíl True Blood tomu chybí krev, nahé holky a určitá míra divnosti. Pokud hledáte zajímavý příběh, příjemné herecké výkony a relaxaci, jsou Upíří deníky právě pro vás. Možná si tyto upíry zamilujete stejně jako já a nebudete dlouho mluvit o ničem jiném.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře