Recenze - Stefanovy deníky 1: Zrození

3. únor 2012 | 19.55 |

td Autor: L.J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec

Název: Stefanovy deníky 1: Zrození
Originální název: The Vampire Diaries: Stefan´s Diaries : Origins
Série: Stefanovy deníky (1. díl)
Nakladatelství: Fragment


Oficiální česká anotace:
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virginii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí. Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry


Právě je rok 1864 ve Virginii zuří válka Severu proti Jihu a Stefan Salvatore má před svatbou. Má si brát Rosalyn Cartwrtightovou. To by se ale v městečku Mystic Falls a v rezidenci u SWalvatorových nesměla objevit okouzlující, tajemná a hlavně nádherná Katherine Piercová. Z Katherine je sirotek, při nehodě ji zemřeli rodiče..
Stefanovy pocity jsou najednou zmatené ohledně svého sňatku a ohledně citů ke Katherine. Stefan se do Katherine samozřejmě zamiluje, ale.. vypadá to, že o její city bojují společně on a jeho starší bratr Damon. 
V Mystic Falls se objevují útoky za zvířata, která skončí mrtvá a bez krve. Mezi Zakladateli to vře, a začínají plány na útoky proti upírům. 

 

"Stefane!" vykřikla prudce Katherine. "Slíbil jsi, že něco uděláš. Musíš to zastavit. Tihle muži nevědí, s čím bojují, a netuší, jak je to nebezpečné. Jestli budou pokračovat, bude hodně zraněných lidí."Stefanovy deníky oproti samotným Upířím deníkům (knihám) jsou odlišné. Je to určitě proto, že Stefanovy deníky napsali tvůrci populárního stejnojmenného seriálu - The Vampire Diaries. V upířích a Stefanových denících jsou drobné odlišnosti, ale docela podstatné..
Děj upířích deníků se odehrává ve měste Fell´s Church, tvůrci seriálu si změnili jméno městečka na Mystic Falls, toto jméno je použito i ve Stefanových denících. 
Fanoušci seriálu jistě vědí, jaká bylina škodí vampýrům. Ano, je to sporýš, ve Stefanových denících je to však rozrazil. Tato maličkost je ale podle mě nepozornost a neinformovanost překladatelky.


Kniha Stefanovy deníky je počtení, nad kterým není potřeba moc přemýšlet. Děj je sice snadno předvídatelný, ale pro klidné čtení to ničemu nevadí. Fanoušci seriálu se z knihy nedozvědí téměř nic nového, až na Stefanovu chystanou svatbu. Uzoučkou knížku přečtete za den-dva, pokud ještě nejste "přeupírovaní" a máte zájem o klidně čtení, Stefanovy deníky mohou být něco pro vás. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře