EVANESCENCE

4. únor 2012 | 16.36 |

Nevím, jestli znáte tuhle skupinu, ale určitě znáte jejich písničky.

13. 12. 1981 se v městečku Little Rock v Arkansasu narodila Amy Lee, spoluzakladatelka, zpěvačka a skladatelka několika písniček této skupiny. Amy se o hudbu se zajímala od mala a hrála na klavír, zkoušela hrát na kytaru, navštěvovala církevní sbor a vedla pěvecký kroužek.

Evanescence-1

Jak se dala skupina dohromady? Když bylo Amy třináct let, tak strávila léto na táboře a hrála na klavír "I´d Do Anything For Love", písnička od Meat Loaf. Kolem šel Ben Moody, kterého zaujala písnička a Amy mu ji i zazpívala. O čtyři roky později sestavují základní sestavu skupiny EVANESCENCE. Mezi dvěma zmiňovanými je úžasný vztah, který později přeroste na partnerský. První dvě písně, které spolu napíší jsou Catherine a Understanding.

Evanescence-2

V roce 200 vydali na vlastní náklad desku Origin (vydali jich 50). O rok později podepisují smlouvu s vydavatelstvím Wind-Up Records. O dva roky později 4. Března vychází jejich přelomový debut "Fallen". První známá písnička, ve které je i Paul McCoy, a která se objevuje ve filmu Daredevil je písnička Bring Me to Life(a tuhle písničku snad znají všechny). Ten samý rok byla deska prohlášena za platinovou.

Evanescence-3

Skupina je slavná, a proto mají ten samý rok evropské turné, kde se lidé zamilují do písničky My Immortal. Přijde, ale ráno protože odchází Ben Moody. Amy měla, ale štěstí protože najala Terryho Balsama a nemůže si práci s ním vynachválit.

Další oblíbená písnička z desky Fallen je Evrybody´s Fool, kde se vysmívají showbyznysu a lidským maskám. Další je Going Under, kde se zviditelňuje svět počítačových her.

Evanescence-fallen

Teď už tu je světové turné a skupina připravuje další desku. V listopadu 2004 se vydává DVD z koncertu s novou písničkou Missing. (Amy sama později točí spíničku Broken se skupinou Seether, s jejímž členem jednu dobu chodila). Další písničku Call Me When Your´re Sober. V této době člen skupiny Terry Balsamo bojuje s mozkovou mrtvicí. A i na místě basáka došlo ke změně a Willia Boyda nahrazuje Tim McCord.

V roce 2006 vychází písnička Lithium a Evanescence vyráží na turné po Evropě. Další písnička Sweet Sacrifice.

6. května si Amy bere svého přítele Joshe Hartzlera, ale šíří se zprávy, že Evanescence možná rozpadá, protože John LeCompt je vyhozen z kapely a Rocky Gray sám odchází. Amy ale říká, že se skupina nerozpadá. Amy ale neváhá a ještě v den svatby volá Troyovi Mclawhornu a Willu Huntovi, kteří zachrání turné, aby se nerozpadlo. Natáčí se také klip Good Enought.

V roce 2010 vydávají další album s názvem Together Again.

V současné době se skupina pouští do mnoha dalších projektů.

Zajímavosti:

Amy Lee nakreslila návrh na obal desky The Open Door.

Evanescence-navrh-kresby
Evanescence-open-the-door

Slovo evanescence znamená něco jako pomíjivost, nestálost nebo zmizet jako pára.

Právě jsem na internetu objevila jejich písnička.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře