Bella a Edward jsou kreslení! Vychází komiks Stmív

5. únor 2012 | 00.29 |

Bella a Edward jsou kreslení! Vychází komiks Stmívání.

Bella a Edward jsou kreslení! Vychází komiks Stmívání.


Na verzi v populárním manga provedení se podílela samotná Stephenie Meyerová.

Fanynky Stmívání mají pré. V Americe a dalších státech světa vychází komiksové zpracování knižní ságy Stephenie Meyerové. Na tvorbu grafického románu dohlížela sama autorka předlohy, do manga stylu ho překreslila debutující Young Kim. 

Česká verze vyjde pravděpodobně v létě, aby doprovodila do kin třetí film. Ten má premiéru 1. července. Americké vydání stojí 20 dolarů, má pevné desky a nakladatel Yen Press vytiskl v prvním nákladu 350 000 kusů.

Twilight: The Graphic Novel, jak zní originální název, má 224 černobílých stran. Jelikož je kreslila Korejka, Edward vypadá patřičně zženštile a Bella zase nevinně. Podle Meyerové jde o velmi věrnou adaptaci, která ctí atmosféru původní příběhu, a čtenářky při ní lehce zapomenou na filmové představitele. Do jednoho svazku by se celá sága nevešla, proto vyjde také druhý díl.

Knižní série Stmívání začala vycházet v roce 2005 a nakazila miliony čtenářek. Ke konci minulého roku se prodalo přibližně 85 milionů výtisků. Byla přeložena do 38 jazyků a 235 týdnů se držela v žebříčku bestsellerů podle New York Times. Počet způsobených sebevražd se neuvádí.Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Bella a Edward jsou kreslení! Vychází komiks Stmív jancapovidky 04. 02. 2012 - 16:54