6. Dobrý lov

30. duben 2012 | 14.06 |

Stín lásky

Florencie, 
Itálie roku 1667
     
Daniel a jeho sourozenci      
Damian a Rachel šly lesem se dvěma společnicema, lady Iris a s její nádhernou dcerou Selen. ,,Slýchala jsem, že ve vaších lesích rostou úžasné byliny, kterých tu máte mnoho," řekla lady Iris a rozhlížela se po lese. ,,Jistě, lady Iris," řekl Daniel uctivě a dal si ruce za záda. ,,Naše babičky, si tu trhají každý den," ,,A to pak, tu nic není, ne?" Zeptala se vesele Selen k zatočila se, její vlasy při tom poletovali. ,,Je tu, máme toho tolik že tu ještě mnoho bylin zbyde," odpověděl Damian a přešel k Seleně a políbil jí ruku. ,,Budeme pokračovat," řekl Daniel a nevšímal si toho párečku.
                                           
Proč jsem se přestal ovládat? Jednu chvíli jí bez problému líbám a tu další mám chuť si do ní kousnout a ochutnat její sladkou krev, pomyslel si zachmuřeně Daniel a sledoval Tallin, která byla sticha. Je zvláštní, že je pořád se mnou a rovnou neutekla nebo něco podobného, ale místo toho tu je a jde starým lesem. ,,Támhle je staré sídlo Morotovích," řekla klidně Tallin a ukázala na jeden kopec, kde stala zřícenina sídla. ,,Je staré asi 150 let," pokračovala a otočila se na Daniela, který se ještě díval na sídlo a pak se podíval na Tallin. ,,Kolik je tu vůbec těch zřícenin?" Zeptal se zvědavě Daniel a přešel k Tallin. ,,Asi tak šest, možná víc," odpověděla nenuceně Tallin a podívala se kolem sebe. Daniel ucítil pach nejistoty a strachu. ,,Proč jsme šly do lesa?" Zeptal se Daniel podezřívavě. ,,Tak fajn, řeknu ti to, jsem tu abych si tady našla nějaké byliny, " řekla Tallin a zvedla ruce ve znamení že se vzdává. Daniel zvedl jedno havraní obočí a podíval se kolem sebe na zem, uviděl že na zemi rostou byliny například jinan nebo plamének přímý. ,,Na co potřebuješ byliny?" Zeptal se zaujatě Daniel a vzpomněl si jak před 344. lety byl v lesích s lady Iris a se Selenou, hledat byliny. ,,Moje babička z nich umí dělat masti a lektvary," odpověděla Tallin a sehnula se aby něco sebrala ze země. Daniel si všiml že Tallin drží v ruce jinan. ,,Tady v lesích je mnoho různých bylin, které jdou na něco použít," řekla Tallin klidně a dala bylinku do krabičky. ,,Pomužeš mi je hledat?" Zeptala se prosebně. ,,Jistě," souhlasil Daniel a podíval se po nějakých bylinách, když si všiml sporýše, tak se otřásl a podíval se jinam. Tallin si sporýše všimla a přešla k němu. ,,Páni, dneska jich tu roste hodně," řekla ohromeně Tallin a několik si jich vzala.
                                                          
,,Danieli? Víš co je tohle za rostlinu?" Zeptala se Tallin a zvedla se, pak se otočila aby bylinu viděl Daniel, ale Tallin si nevšimla že za ní stojí a spadla a narazila hlavou o strom. ,,Au, to byla rána," řekla rozčíleně Tallin a podívala se na sporýš, který držela na hrudi. ,,Není ti nic?" Zeptal se polekaně Daniel a klekl si vedle Tallin a prohlížel si jí. Chci vědět, jak vypadám, určitě jsem rozcuchaná, pomyslela si Tallin a snažila se zvednout.Daniel to poznal, tak jí jednou rukou vzal za ruku a tou druhou jí vzal kolem pasu. Když se Tallin postavila, tak pořád zůstávala v jeho objetí. ,,Moc ti děkuji," řekla Tallin omráčeně a dýchala vůni jeho bundy. ,,Není zač," řekl něžně Daniel a pustil Tallin, která se na něj překvapeně podívala a uvědomila si že omdlívá. ,,Danieli," řekla Tallin tiše a klesala k zemi a zavírali se jí oči, poslední co si pamatovala bylo to, že jí Daniel chytil dřív než mohla spadnout na zem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře