Recenze knihy Stefanovy deníky:Jak se stát upírem

6. únor 2012 | 19.58 |

Slavná autorka Upířích deníků Lisa J. Smithová dovolí nakouknout do minulosti dvou znepřátelených bratrů v Stefanových denících - Zrození. Dokáže román zcela změnit pohled na sérii Upíří deníky?

Zdroj: distributor seriálu
Hlavní hrdinové ságy

Léto v roce 1864 probíhalo jako každé jiné, Stefan trávil volný čas projížďkami na svém koni a druhý z bratrů Damon odešel do vojenské služby. Jednoho dne se z Atlanty přistěhuje k rodině Salvatorů osiřelá dívka Katherine a vše se změní. Oba dva chlapci se do dívky zamilují, ale ani jeden není šťastný.

Pro Stefana má otec vyhlídnutou jinou nevěstu a Damon nedokáže v Katherine vyvolat opravdové city. Když se pak ve vesnici Mystic Falls začnou objevovat záhadné mrtvoly zvířat, vše dostává rychlý spád.

Knížka pro náctileté slečny?

Americká spisovatelka L. J. Smithová se proslavila romány pro dospívající mládež, Tajný kruh, Upíří deníky, The Forbidden Game, Night World, nebo Temné vize, které dnes patří mezi nejprodávanější díla podle žebříčku New York Times.

Mystika v jakékoli formě se pro autorku stala oblíbeným nástrojem, upíři, čarodějnické spolky, záhadné události nejsou v příbězích nic neobvyklého. A jak jde vidět, stále mají pro čtenáře nepředstavitelné kouzlo.

Upíří deníky na Fanzine.cz:

Stefanovy deníky – Zrození naskytne šanci vrátit se v čase a pochopit, co předcházelo dějové linii v Upířích denících. Pozorování Stefana i Damona, kteří žijí obyčejným životem a prožívají běžná trápení, umožní nahlédnout do jejich charakterových vlastností, které jsou v jejich upírském životě skryty.

Ačkoli fanoušci americké autorky vědí, jak příběh dopadne, přesto se nejedná o příběh s nudným dějem. Mnohé překvapí, co se tehdy vlastně stalo a jak se v minulosti hodný Stefan dokázal předvést a jak se k věcem postavil Damon.

Věci vyprávěné z jednoho hlediska totiž nemusí odpovídat pravdě, což značně dokáže zaměstnat hlavu čtenáře a najednou se lze přistihnout, že člověk fandí úplně jinému z bratrů než v Upířích denících. Změny charakteru nejsou tím jediným, čím je kniha zajímavá. Vše se odehrává v minulosti, takže je možné nahlédnout do tehdejších společenských konvencí, které dnes jsou už pouhým přežitkem.

Sledujte také další články o upírech na Fanzine.cz

Kniha o zpovědi jednoho z bratrů je klasickým příkladem upírského romantického příběhu současnosti, dva chlapci, krásná dívka a láska, která nemá šanci na přežití. Kniha je tedy vhodná především pro dospívající čtenářky, které se mohou zasnít v tajemných a romantických chvilkách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře