Robin Dunne

9. únor 2012 | 19.23 |


Robin DunnePostava: Will Zimmerman
Datum narozeni: 19.9.1976 

Narozen
Toronto, Ontario, Kanada

Rodina a vztahy
Od dubna 2002 byl ženatý s herečkou Heidi Lenhart, ale nyní jsou rozvedeni.

O Robinovi
Robin se narodil v Torontu v Kanadě, kam chodil na Etobicokou škola umění (Etobicoke School of the Arts), kde začal jeho zájem o herectví.

V roce 1994, Robin dostal svou první hlavní televizní roli jako ustaraný syn Judith Light ve filmu Against their Will: Women in Prison a tento jeho první průlom vedl k rozhodujícím rolím v televizním filmu Love and Betrayal: The Mia Farrow Story s Patsy Kensit a A Husband a Wife and Lover, stejně jako k vedlejší roli ve filmu Brother's Destiny spolu s Mickey Rooneyem, Krisem Kristoffersonem, Danny Aielloem a Charlesem Martinem Smithem.

Poté několika leté vytrvalé práci, dostal v roce 1998 roli v Johnem Woo produkovaném filmu The Big Hits Markem Wahlbergem, Lou Diamondem Phillipsem a Christinou Appelgate, kde díky jeho strhujícímu ztvárnění Gumpa, získal pozornost Rogera Kumblea a Neala Moritze, kteří ho obsadili do krátkotrvajícího (pozn. není se co divit, když to vysílal fox) seriálu stanice Fox Manchester Prep. Robin se pak připojil k obsazení Dawsonůva světa, kde hrál přítele Katie Holmes. Dále se objevil i v seriálu stanice Showtime Mrtví jako já.

Jeho nejdůležitější filmová role je postava Sebastiana Valmonta ve Velmi nebezpečných známostech 2. Dále se v jeho filmografii vyskytují pokračování Au Pair II, The Skulls II, Species 3 a American Psycho II: All American Girl (pozn. a všichni víme, jak úspěšně dopadají pokračování:) nebo Just Friends s Ryanem Reynoldsem či naposledy film z roku 2009 Beyond Sherwood Forest, který režíroval Peter DeLuise (jméno spjaté se Stargate), kde si zahrál spolu s Ericou Durance (Loise ze Smallville) Robina Hooda.


Od rou 2007 se pravidelně objevuje po boku Amandy Tapping (Carterová ze Stargate) ve sci-fi/fantasy seriálu Svatyně, který začínal jako osm webepizod, než byl zplnohodnocen na seriál stanice Syfy. Robin kromě ztvárnění psychiatra Willa Zimmermana, který jedná s tvory, kteří zatím nejsou známi lidské populaci, se podílí na scénářích či režii.

Kromě herecké dráhy se věnuje i psaní, jak dokazuje nejen jeho práce v Sanctuary, tak i jeho spolupráce na Nickelodeonových filmech Roxy Hunter and the Mystery of the Moody Ghost a Roxy Hunter and the Secret of the Shaman, které vedli ke spoluúčasti na dalších dvou pokračování Roxy Hunter and the Myth of the Mermaid a Roxy Hunter and the Horrific Halloween. Také je spoluautorem románů Penguin Books.

Zajímavosti
- Hraje v rekreačním hokejovém družstvu Mighty Thunder se sídlem v North Vancouveru.
- Třikrát spolupracoval s hercem/režisérem Charlesem Martinem Smithem v The Road Home, Roughing it a The Snowwalker.


Seriálové role
2008-20?? Sanctuary ... Dr. Will Zimmerman
2007 NCIS: Naval Criminal Investigative Service ... Army Lt. Joseph Marsden (The Ex-File)
2006 CSI: Miami ... Hayden Cruise (Driven)
2004 Dead Like Me ... Thomas Trip Hesberg III (Be Still My Heart, The Escape Artist)
2002 As If ... Alex (7 epizod)
1999-2000 Dawsons Creek ... A.J. Moller (4 epizody)
1998-1999 Little Men ... Franz Bhaer (6 epizod)
1996 Return of Sinbad: Part 1 ... Prince Casib (Return of Sinbad I,II) 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře