Máte rádi romantiku a upíry?

12. únor 2012 | 10.43 |

 Máte rádi romantiku a upíry? Myslíte, že už vás nic nepřekvapí?

917478_the_crossMít sedm starších bratrů musí být asi dost šílené. O tom by Solange mohla vyprávět hodiny a hodiny. Ještě že má svoji nejlepší kamarádku Lucy, která si s jejími bratry umí poradit a jí samotné je vždy velkou oporou. A že je Lucy smrtelník, zatímco rodina Solange jsou upíři? No a co. Luci se jich nebojí  a za svoji kamarádku by položila vlastní život. A to ještě neví, že si musí hlídat také své srdce.

Srdce v sázce, nakladatelství Jota
Rodina Drakeová je starobylá upíří rodina, která byla vyhnána od královského dvora kvůli kletbě. V té se říká, že žena narozená v Drakeové rodině se stane upíří královnou. A předpokládá se, že právě Solang se jí stane.
Solang a její bratři  se jako upíři již narodili, nebyly stvořeni tak, jak to je u upírů běžné. A právě tím je její rodina zvláštní. Kvůli proroctví má Solang stovky a stovky upířích ctitelů i nepřátelů. Někteří ji chtějí pro sebe, jiní si přejí její smrt. A do toho je tady energická Lucy, která nikdy neztrácí odvahu a vždy ví, co říct, která je takové třeštidlo, ale vše dělá s dobrým úmyslem.
Je úplný opak Solang, která na začátku působí takovým spíše ušlápnutým dojmem . Sice je vycvičená v různých bojových uměních a umí se o sebe postarat, pokud jde opravdu do tuhého, jenomže teď je v situaci, kdy potřebuje pomoct sama. Čím více se blíží den jejích narozenin, tím více je totiž unavenější a ztrácí svoji sílu.
Ctitelé, lovci upírů a samozvaná královna Lady Natasha, která vypsala odměnu na Solanginu hlavu. Tohle vše musí Drakeovi zvládnout. Jenomže co když se na jedné straně najde zrádce, který to hraje na dvě strany? Solang unesou a všichni jsou v plné pohotovosti. Luci  s Nicolasem (Solangin bratr) se ji vydávají zachránit. Luci dochází, že se zamilovala do Nicolase a vypadá to, že i on je na tom stejně.
Jejich plán k záchraně bohužel nevyjde a jsou uvězněni u Lady Nataschy. Nečekaná pomoc jim přijde ze strany jednoho z lovců upírů – Kierana. Tomu se podaří se Solange utéct a schovat se rebelské skupině lovců upírů, která se odtrhla od Helios-Ra, protože chtějí odměnu sami pro sebe. Jenomže Solange už nezbývá moc sil a Kieran musí rychle něco podniknout. Ve snaze ji zachránit vymyslí plán, který mu nejprve vychází dobře. Lady Natascha má obrovský pocit vítězství. Ve vězení drží jednoho ze synů Drakeových, Solang, Luci a Kierena.
Co více jí ještě může ke štěstí chybět? Je přesvědčená, že se k ní vrátí její bývalý milenec Montmartre a  Solang má být zlatý hřeb večera, kdy se buď přemění, nebo zemře.

V což Lady Natasha doufá. Luci se stane večeří a Nicolas také zemře.

Je ještě nějaká možnost k záchraně všech?  Přežije Solang svoji přeměnu? A má její láska ke Kieranovi šanci? Chcete vědět kdo je zrádcem?
Jak tohle vše dopadne? To se dozvíte v kníže Srdce v sázce od Alyxandry Harveov.
Krátké kapitoly  střídají výpovědi dvou nejlepších kamarádek Lucy a Solange a  také dialogy Lucy s Nicolasem, přecházející od hádek k zamilovanému jiskření, vás rozesmějí. Děj se odehrává na pozemcích Drakeových a v okolních lesích, kde mají upíři různé úkryty pro případ nouze a podzemní tunely, které jsou kilometry dlouhé.
Kniha je určena pro náctileté, ale zaujme daleko širší okruh čtenářů, kteří mají rádi  fantasy a upíry. Poutavý děj se zajímavou zápletkou vás strhne ke čtení a zjistíte, že nemá nic společného s jinými upírskými knihami. Děj na vás bude působit tak trochu temně, ale i přes to se u čtení knihy pobavíte a zasmějete.
Doufám, že se vám knížka bude líbit tak jako mně . I když jsem měla trochu problém prokousat se prvními dvaceti stránkami, kdy jsem se musela vracet a zjišťovat, kdo je kdo.  Ale pak už se četla úplně samo.
Vžijete se do hlavních postav a budete vše prožívat s nimi. Autorka napsala děj opravdu poutavě. Příběh je plný nečekaných zvratů, emocí, lásky, ale také nenávisti, zrady a chamtivosti.
Za sebe mohu doporučit toto – nechte se rodinou Drakeových zavést do utajované komunity upírů, kde mají stále své místo velkolepé bitvy, svádění ve stylu goth, drama nekončících životů i temný humor, a rozhodně toho nebudete litovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře