Kapitola 56 – Grace 1°C

13. únor 2012 | 16.27 |
› 

Nejhorší bylo poslouchat jejich vytí.

Dny byly sice strašlivé, ale noci byly horší. Dny ubíhaly jako netečná předehra k noci zabydlené jejich hlasy, kterou bylo třeba nějak pře­čkat. Ležela jsem v posteli a objímala polštář, dokud z něj jeho vůně nevyvanula docela. Spala jsem v křesle v tátově pracovně, až se v něm namísto jeho obrysu ustálil můj. Chodila jsem bosa po domě v sou­kromém smutku, o který jsem se neměla s kým podělit.

Jediný člověk, se kterým bych si dokázala popovídat, totiž Olivie, nebyla po telefonu k zastižení a moje auto - na které jsem nechtěla ani pomyslet - bylo rozbité a k nepoužití.

A tak jsem byla v domě sama a hodiny se donekonečna táhly mezi mnou a neměnnými stromy bez listí za našimi okny.

Noc, kdy jsem slyšela výt jeho, byla ze všech nejhorší. Ostatní za­čali jako první, tak jako předchozí tři noci. Zabořila jsem se do tá­tova křesla v pracovně, přitiskla si na tvář poslední Samem provoněné tričko, které mi zbývalo, a snažila se namluvit si, že je to jen nahrávka, ne skuteční vlci. Ne skuteční lidé. A pak, poprvé od nehody, se k ostat­ním hlasům přidal ten jeho.

Rvalo mi to srdce z těla, slyšet takhle jeho hlas. Ostatní ho dopro­vázeli v hořkosladké harmonii v pozadí, ale já slyšela jenom jeho. Jeho vytí se zachvívalo, stoupalo a klesalo v bolestných mukách.

Poslouchala jsem je dlouho. Modlila jsem se, aby toho nechali a dali mi pokoj, ale zároveň jsem se zoufale bála, že opravdu skončí. Sama bylo slyšet ještě dlouho poté, co ostatní hlasy utichly, vyl tiše a zvolna.

Když konečně utichl i on, noc zmrtvěla.

Nevydržela jsem sedět bez hnutí. Zvedla jsem se, přecházela sem tam a zatínala dlaně do pěstí. Nakonec jsem vzala kytaru, na kterou Sam hrával, a s křikem jsem ji rozbila o tátův stůl na kusy.

Když táta sešel z ložnice za mnou, našel mě sedět uprostřed moře rozštípaného dřeva a prasklých strun, jako by na skalnatém pobřeží ztroskotala bárka převážející hudbu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře