Kider Tour -Když najdeš přítele , najdeš poklad.

14. únor 2012 | 19.51 |

home

Když najdeš přítele, najdeš poklad

Prostřednictvím příběhu se spolu s účinkujícími a dětmi přeneseme na smyšlený ostrov Malageia... 
Postavy a děj celého pořadu vytváří základ pro závěrečnou pointu. Po celou dobu se dětský divák seznamuje s různými postavami, jejichž odlišovacími znaky jsou povahy a charaktery. Pořad klade primárně důraz na mezilidské vztahy, z nichž ten nejvzácnější se jmenuje přátelství. Lidé nemusí být nepřátelští, a přeci některé věci chápou jinak, mají různé pohledy na svět a ty potom vyvolávají drobná nedorozumění. Teprve tolerance a velkorysost dokážou obrousit hrany. 
Už slavný filozof Sokrates prohlásil - ,,máš-li dobrého přítele, máš víc než on".

Děti jsou příběhem o hledání skutečných hodnot motivované a vtažené do děje, přitom do něj mohou interaktivně vstupovat a stát se tak přímými aktéry.
Jejich učitelem a přítelem se stává sympatický Fofrník, který moderuje celý příběh a zapojuje děti do plnění různých úloh a soutěží, které jsou součástí projektu. 
Na cestě objevů a dobrodružství, využívají děti svoje znalosti získané z rodinné výchovy a školní výuky. Příběh "KDYŽ NAJDEŠ PŘÍTELE, NAJDEŠ POKLAD" pomáhá dětem rozvíjet fantazii, spontánní projev a správné etické hodnoty. Zároveň rozvíjí kreativitu, verbální komunikaci a podporuje u dětí smysl pro týmové cítění a práci v kolektivu. 
Dalším důležitým aspektem projektu je jeho obsahová stránka, která klade důraz na vzdělávání, etiku, ekologii, péči o zdraví, cestování a podobně. 
Příběh se silným empatickým poselstvím a množstvím dobrodružství vzbuzuje u dětí přirozenou zvědavost, pozitivní emoce, přináší jim nová poznání a hledání důležitých informací.
Klíčovými slovy celého projektu a děje jsou: přátelství, pravda, dobrodružství, poznání, tajemství, důvěra, zážitek, objev, rada, řešení, naděje, štěstí, bezpečí, úspěch, vítězství. 
Děti vstupují do projektu, se kterým se mohou ztotožnit, ve kterém se mohou projevit, který pozitivně zasáhne jejich vnímání a cítění, konfrontuje a nasměruje jejich vlastní postoj k hodnotám.

Projekt prostřednictvím multimediálního provedení, spojením živého koncertu, divadla, projekcí, světelného designu a soutěží pro děti, přináší pro cílovou skupinu naprosto originální a moderní přístup v pojetí umění a vzdělávání. 

Realizační tým projektu klade důraz na profesionální provedení, s velkými ambicemi o dosáhnutí nadprůměrných výsledků. 
Představení je koncipované pro děti 1.a 2.stupně základních škol ve věku 6 – 15 let. Každé dítě obdrží ke vstupence zdarma CD "KDYŽ NAJDEŠ PŘÍTELE, NAJDEŠ POKLAD", zpěvníček, podpisovou pohlednici a speciální vydání ostrovních novin. 
Během každého koncertu, při plnění různých úkolů, odměňujeme aktivní děti cenami (trička, lanyardy, samolepky atd.).

Srdečně Vás zveme na multimediální koncert KDYŽ NAJDEŠ PŘÍTELE, NAJDEŠ POKLAD.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář