9. Večeře

30. duben 2012 | 14.08 |

Stín lásky

Tallin se vyprostila z Danielova sevření a šla do kuchyně. V kuchyni si vyndala hrnec a několik přísad. ,,Udělám bramborovou kaši, salát a masové kuličky ," řekla Tallin klidně a podívala se na Daniela, který stal ve dveřích. ,,Chceš pomoct?" Zeptal se a stoupl si vedle ní. ,,Můžeš. . ." řekla Tallin a dala před Daniela na linku brambory. ,,Oškrábat brambory," řekla a dala mu několik brambor do hrnce. ,,Dobře," řekl Daniel klidně a přehodil si černou bundu přes židli, pak si odhrnul rukávy u košile. Tallin si šla k mrazáku a vyndala jedno balení masových kuliček. ,,To je jedno z tvých rychlých jídel, co?" Zeptal se sarkasmicky Daniel a usmál se na Tallin, která si stoupla vedle něho a začala vyndávat zmrzlé kuličky. ,,Ano, to je," řekla klidně Tallin a šťouchla Daniela loktem do žebra. ,,Obvykle si jenom namažu chleba," zavtipkovala Tallin a vyhodila krabici. Daniel se zasmál a hodil bramboru do dřezu. ,,Co jíš?" Zeptala se zvědavě Tallin a mrkla na něj. Daniel zaváhal a pak odpověděl; ,,Jím v luxusních restauracích, ale nejradši jím bažanta s bramborem," řekl Daniel klidně. ,,Aha, máš rád jídlo, které se jedlo ve středověku," podotkla Tallin ironicky. Daniel se jenom usmál a škrábal brambory. Tallin šla do špižírny, tak na jedné poličce našla několik koření, pak se vrátila zpátky a vyndala ze skříňky pánev. ,,Mezi rychlá jídla řadím spíš například; ten namazaný chleba, nebo tousty," řekla a hodila masové kuličky do pánve. ,,A kam teda řadíš tohle jídlo?" Zeptal se zvědavě Daniel a zvedl v ruce bramboru. ,,Střední, samotné brambory zase na rychlá," odpověděla klidně Tallin a zapla sporák. ,,Hotovo," řekl Daniel hrdě a šel si umít ruce. ,,Hmm, jsou pěkně poškrábané," chválila Tallin uznale a šla dát pánev na sporák.                                        

Když byla večeře hotová, tak se šlo jíst, ticho které bylo kolem Tallin a Daniela bylo husté. Daniel jedl svoje jídlo a dumal nad případem, které nezvládl vyřešit. Ten případ nedává smysl, zvíře to nemohlo být, tak co mohlo se dostat do školy a zabít dvě dívky, bez toho aby to nikdo viděl? Pomyslel si Daniel zmateně a podíval se na Tallin, která jedla mlčky své jídlo a taky o něčem přemýšlela. Vím jenom to, že nedostane Tallin, protože jí budu hlídat, nemůžu dopustit, aby jí nikdo ublížil, pomyslel si Daniel umanutě. ,,Věříš na upíry?" Zeptala se najednou Tallin zachmouřeně. ,,Jak kdy," zalhal Daniel a nechápal proč se ptá. ,,Aha, dobře, jenom mi vrtá hlavou ten případ a ty jsi říkal že oběti měli kousance, tak mě napadlo že se vracejí upíři," vysvětlila Tallin zamyšleně. ,,Vracejí? To jsou snad nějací ptáci?" řekl pobaveně Daniel. ,,Ne, vracejí se, jako že. . .prostě, upíři jsou zvyklí se vracet na ta samá místa, kde kdy si byly," řekla zamotaně Tallin.

Daniel zvedl jedno havraní obočí a vzpomněl si jak před třemi stoletími viděl v jednom městě vládli upíři. Úplně ho měli v hrsti, každý člověk se bál, pomyslel si Daniel neklidně. ,,Jak víš o minulosti města?" Zeptal se zvědavě a podíval se na Tallin. ,,Historie rodiny, tam se píše o upírech a dalších příšerách, které chotili po městě," řekla Tallin nezaujatě. ,,Slyšel jsem že tvoje rodina čarodějnická," řekl Daniel nechápavě a zahleděl se Tallin do očí. ,,Nevím jestli je to pravda, ale vím že tohle město nebylo nikdy bezpečné, nebo spíš ne moc dlouho," řekla vážně Tallin a pak se vesele zasmála. ,,Měli bychom mluvit o lepším tématu," řekla Tallin vesele a opřela se lokty o stůl. Daniel si všiml že už dojedla. ,,A o čem bys chtěla mluvit?"Zeptal se něžně Daniel a nalil do skleniček limonádu. ,,Například o tom, jestli máš nikoho," řekla Tallin vesele. ,,Ne, nemám žádnou dívku, proč?" Zeptal se podezíravě. ,,Holky ze školy se o tebe zajímají," řekla nenuceně Tallin. Daniel se zklamaně podíval na skleničku kterou držel t ruce a pak se opřel jednou rukou o opěradlo židle. ,, Půjdeme do zahradi?"Zeptala se Tallin klidně. Daniel se překvapeně na Tallin podíval,pak přikívl. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře