Co přinesl 4. týden roku 2011

15. únor 2012 | 14.02 |

Výběr zajímavých novinek z 24. až 30. ledna.

FANTASY

Andrzej Sapkowski: Zaklínač I - Poslední přání (Leonardo)
- nové vydání -
Geralt z Rivie je zaklínač.

Nemá rodinu, nemá domov, toulá se světem a zabíjí netvory a monstra škodící a ubližující lidem - upíry, vlkodlaky, bazilišky či mantichory. Není žádný rytíř bez bázně a hany, jen si musí vydělat na živobytí, a tak si za svou práci nechává platit. Jsou to těžce vydělané peníze a jeho řemeslo je nejen nebezpečné, ale i nevděčné.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14963.jpg

Kathryn Lasky: Legenda o sovích strážcích II - Cesta (Mladá fronta)
Soren a jeho soví kamarádi Gylfie, Šerozrak a Hrabík, hlavní hrdinové příběhu V zajetí, se vydávají na dlouhou a nebezpečnou pouť: po útěku ze zajetí se pokoušejí najít Velký húlský strom. Podle starých sovích legend na něm žije řád odvážných sovích rytířů, kteří noc co noc vzlétají do povětří, aby konali vznešené skutky. Čtyři přátelé se na své cestě potýkají jak s pochybami, tak s nejasnou hrozbou. Hvozdy jako by se plížilo neviditelné zlo... 
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14946.jpg

Christopher Blanc: Conan a horští obři (Brána)
Naran, velekněz bohyně Kámalí, rozehrál nebezpečnou hru plnou krve a zrady. Krokodýlí bůh se díky jeho lsti vrací na svět v plné síle. Jeho nenávist k barbaru Conanovi během doby, kterou prožil jako bezmocný stín, ještě vzrostla.
Osamělý Conan pokračuje ve své cestě Hyrkánií, bojuje s fanatickými přívrženci vraždících bohů pralesa, vyloupí pastmii na zloděje prošpikovanou věž krále Vilimara a ještě má tu drzost, aby celý lup prohýřil v nejlepším nevěstinci jeho města.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14947.jpg

Michail Bulgakov: Mistr a Markétka (Volvox Globator)
- nové vydání -
Další, již osmé, vydání vynikajícího a čtenářsky úspěšného románu jednoho z nejzajímavějších ruských autorů - Michaila Afanasjeviče Bulgakova (1891-1940). Strhující příběh nikdy nekončícího boje s černou magií praktikovanou bolševickou garniturou a současně společenský román pátrající po osudech umění a umělců v tehdejším Rusku.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14967.jpg


HOROR

Patricia Briggs: Zkřížené hnáty (Fantom Print)
Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu. V noci uplatňuje své nadpřirozené schopnosti. Jako měňavec s velmi jedinečným nadáním musí často udržovat nejistou rovnováhu mezi lidmi a nelidmi. Tentokrát toho na ni ale možná bude příliš.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14965.jpg

F. Paul Wilson: Pevnost (Nakladatelství XYZ)
- nové vydání -
Jeden z nejpopulárnějších hororových románů historie. Jedná se o tajemný příběh s tajuplnou upírskou zápletkou. Tajemná pevnost ukrytá kdesi v rumunských horách, viktoriánská doba i počátek 2. světové války a vojáci wehrmachtu i elitní jednotky SS - to jsou jen některé ingredience tohoto mimořádného příběhu.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14936.jpg

Tanya Huff: Dluh krve (Brokilon)
Po celá staletí žil Henry Fitzroy, upír a nemanželský syn Jindřicha VIII., v souladu s upířím kodexem. Nezabíjel, pokud to nebylo nutné, nepřitahoval k sobě pozornost a nikdy nenarušoval území jiných upírů. Teď se však chystá udělat něco nemyslitelného. Chystá se upíří kodex porušit, protože pokud to neudělá, stanou se nevinní lidé obětí pomstychtivých duchů, kteří pronikají do Henryho útočiště a nutí ho, aby jim pomohl vykonat pomstu na jejich vrazích. 
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14962.jpg

L. J. Smith: Upíří deníky - Soumrak (Fragment)
Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14953.jpg


KOMIKS

Pat Mills, Angie Kincaid, Massimo Belardinelli, Mike McMahon: Sláine - Válečníkův úsvit (Crew)
Tir Nan Og je brutální svět, domov válečných kmenů, kteří uctívají zlomyslné a lhostejné bohy. K jednomu z takových kmenů patří mladý barbar Sláine Mac Roth, který kromě své sekery ovládá i "křeč obludnosti" díky které se dokáže změnit v zuřivé monstrum. V tomhle sborníku vám přinášíme úplně první Sláineova dobrodružství. Poprvé se setkáte jak s ním, tak s trpasličím parťákem jménem Ukko... a poprvé se pustíte do boje proti hrůzám jejich světa, temným mágům a armádám nemrtvých.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14937.jpg

Tomáš Prokůpek, Tomáš Kučerovský (eds.): Aargh! 10 (Analphabet Books)
Komiksový sborník Aargh! je tentokrát zaměřen na německou scénu, a tak vedle rozsáhlého textu o historii tamního komiksu na čtenáře čekají nové příběhy osvědčených autorů Mawila a Moki, ale také Anke Feuchtenbergerowe, Flixe a Ulli Lust. Současnou českou a slovenskou scénu zastupují komiksy Dana Černého, Lucie Lomové, Dana Mihálika, Václava Šlajcha nebo Vladimíra Tučapského, publicistika si všímá například poválečné seriálové tvorby Ondřeje Sekory nebo díla Miroslava Schönberga, a to včetně zcela neznámých a nikdy nepublikovaných projektů ze 70. a 80. let.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14939.jpg

Nana Močizuki: Ve službách Nuly 2 (Zoner Press)
Kvůli hloupému holčičímu sporu a dalšímu z řady Luisiných kouzelnických selhání došlo k narušení zdi pokladnice akademie. Toho okamžitě využila tajemná zlodějka, známá pod přezdívkou Hlínodrť Fouquet, s pomocí svého hliněného golema pronikla dovnitř a zmocnila se hole zkázy. Aby napravily svoji chybu, rozhodnou se Luisa, Kirche a Tabitha vyrazit po stopě tajemné zlodějky. 
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14961.jpg


BELETRIE

Giles Kristian: Havran Krvavé oko (BB art)
Příběh o chlapci Osrikovi se odehrává na počátku devátého století. Osric, nalezený za záhadných okolností v blízkosti malé vesnice na jihoanglickém pobřeží, žije dva roky u němého tesaře a řezbáře, který se ho ujal, když ho ostatní vesničané chtěli kvůli jeho krvavému oku vyobcovat. Pak ale přistanou u pobřeží dvě vikinské lodě s norskými posádkami a Osric je svědkem toho, jak Norové vesnici vypálí a její muže povraždí. Osrika však ušetří, neboť vůdce Norů Sigurd Šťastný věří, že mu chlapce poslaly samy norny, pohanské sudičky, a bere Osrika na další plavbu s sebou.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14959.jpg

Reginald Hill: Spřízněnost krve (Brána)
Další případ sympatického, ale poněkud smolařského soukromého detektiva Joea Sixsmithe z anglického města Lutonu začíná nevinně. Klient mu oznámí neustále se opakující sny o vyvraždění celé své rodiny, které nikdo nebere vážně, dokud k vraždám skutečně nedojde. V akčním příběhu plném napětí řeší Joe se svým černým kocourem Běloušem nejen případ čtyřnásobné vraždy, ale i případ pašování drog a případ dvou žen, které se zabývají čarodějnickým uměním. 
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14952.jpg

Pierre Bayard: Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli (Host)
Od kultivovaných lidí se očekává, že četli všechna důležitá díla světové literatury a k tomu ještě spoustu knih, které každý rok vycházejí. Jak se zachovat v těchto ošemetných situacích, kdy máme mluvit o knihách, které jsme nečetli? Pierre Bayard, autor této duchaplné a provokativní knihy, tvrdí, že je důležitější znát místo knihy v kolektivní knihovně než podrobnosti o ní. 
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14966.jpg

Peter James: Dokonalá vražda (Brána)
Hlavními hrdiny detektivního příběhu s prvky černého humoru a hororu jsou Victor Smiley a jeho manželka Joan, kteří jsou již dlouho svoji, už se vzájemně nepřitahují a silně si lezou na nervy. Každý z nich hledá rozptýlení u jiného partnera a Victor tajně plánuje vraždu své ženy, která by nebyla odhalena. To ale netuší, že jeho vraždu plánuje i Joan...
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14943.jpg

Václav Erben: Vražda ve společnosti Consus (Moba)
- nové vydání -
Poslední případ kapitána Exnera se odehrává více než deset let po pádu komunistického režimu. Úspěšný kriminalista a doktor obojího práva se mezitím stal docentem a ujal se případu několikanásobné vraždy - na první pohled se zdá, že jen proto, aby nevyšel ze cviku. Významnou roli tu však hraje i jeho vztah k prezidentu společnosti Consus doktoru Schlayersteinovi...
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/10644.jpg

Benjamin Black: Anatomie strachu (Moba)
Když Quirka kontaktuje Billy Hunt, přítel ze studií, protože si jeho mladá a krásná žena Deirdra údajně vzala život, zavětří Quirke, patolog a bývalý pijan, problémy už zdálky. Je to však muž, který se problémům nevyhýbá, a proto se pustí do vyšetřování na vlastní pěst. Brzy se ukáže, že Deirdra, která pracovala v salonu krásy "Stříbrná labuť", byla zavražděna a jako pachatelé připadají v úvahu především její milenec Leslie White a podivný psychiatr dr. Kreuz...
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14942.jpg

Jan Novák: Aljaška aneb Příběh příběhu (Albatros Media - Plus)
Nová próza Jana Nováka nabízí - v souladu se svým podtitulem - "příběh o příběhu". Přemýšlí o scénáři, který chtěl napsat na základě noticky v chicagských novinách, a promýšlené postavy mu ožívají pod rukama. Výsledkem je překvapivě napínavá, zvláštně působivá story uťáplého, nešťastně zamilovaného "Nemanice", řidiče jedné chicagské pekárny, který po vyhazovu propadne vražednému šílenství a rozhodne se pomstít svému bývalému šéfovi.
http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/14956.jpg


Připraveno  ve spolupráci z internetovým knihkupectví www.daemon.cz. zdroj: Pevnost.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář