Kontroverzními výroky Jeremyho Clarksona se . . .

15. únor 2012 | 14.10 |

Kontroverzními výroky Jeremyho Clarksona se zabývá britský parlament

Zdá se že tahanice ohledně ostrých slov Jeremyho Clarksona dorazily i do nejvyšších pater britské politiky. Generální ředitel státní televize BBC Mark Thompson a předseda společnosti BBC Trust Lord Patten to v parlamentu schytali kvůli Jeremyho návrhu postřílet protestující státní zaměstnance. Poslanec za Labouristickou stranu Jim Sheridan se několikrát ptal proč ještě Jeremy nedostal výpověď. A dodal: "Mohu vám navrhnout, že JC je luxus který si nemůžeme dovolit?" Za svého zaměstnance se ale postavil generální ředitel televize a prohlásil, že nemá v úmyslu Clarksona vyhodit. Sdělil že "Je docela jasné že jeho výroky byly míněny jako vtip. Byla to legrace která neměla být brána vážně. Nedokážu si představit, že by na ten pořad někdo koukal a bral tyto komentáře jako oficiální."
Lord Patten je toho názoru že by BBC naštvala mnohem více lidí, kdyby Clarksona propustila, protože je jedním z britských "hlavních kulturních vývozních artiklů. Top Gear je exportován do celého světa a zklamali bychom tím spoustu lidí."
Na Clarksonovy výroky přišlo 32 tisíc stížností a nedávno žádala jeho propuštění i jistá britská odborová organizace. Jeremy se za ně již omluvil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře