Linger - Váhání

15. únor 2012 | 20.00 |
› 

svetplnykouzel.blog.cz
Tak jo právě teď a v tuto chvíli jsem dočetla Linger od Maggie Stieffvaterové, což je druhý díl Mrazení, o kterém jsem psala cca před týdnem. V CZ překladu by to mělo být Váhání a mělo by vyjít letos v únoru. A opět se máme na co těšit!
Musím říct, že se mi to líbilo ještě víc než první díl. Kromě pohledu Sama a Grace, vidíme příběh i z pohledu Isabel (Jackova sestra) a Cola ( jeden z nových vlků). Abych pravdu řekla víc mě bavilo číst pohled Isabel a Cola než Sama a Grace, í když jak kdy...
Dál nečtěte pokud nechcete přijít o překvápko...
moje hodnocení :
jednoznačněsvetplnykouzel.blog.czsvetplnykouzel.blog.czsvetplnykouzel.blog.czsvetplnykouzel.blog.czsvetplnykouzel.blog.cz
Ještě jedna věc, když jsem hledala obal knížky, tak sem našla i fanplakát k Mrazení (1.díl) a kdo na něm je jako Grace... kukněte...
svetplnykouzel.blog.cz

No začínáme asi přibližně tam, kde jsme skončili. Sam a Grace jsou spolu a šťastní, jenže to by byla dost nudná kniha, kdyby se něco nestalo. No začne to tím, že Grace s Isabel najdou mrtvého vlka, vypadá to že umřel stářím, ale má v puse a nose krev.
Grace začne mít horečky a bolesti hlavy, které se stupňují. Jednu noc se jí zdá o přeměně ve vlka a vykřikne ze spaní. Její rodiče se přiběhnou podívat, co se děje a najdou u ní Sama ... a už je oheň na střeše. Sama vyhodí a Grace odvezou do nemocnice.
Sam se vrací do Beckova domu, kde se setká s Colem, jedním z nových vlků. Cole se mu moc nezamlouvá, protože se všemožně snaží zůstat vlkem, což Sam nechápe.
Cole se setká i s Isabel (dřív než se Samem)  - mimochodem to sekání fakt boží  -  on nahý u ní v domě, kde hledá nějaké oblečení a hláška typu : "Hi, I´m naked." a Isabel na to "Hi. I´m Isabel" mě fakt dostala. No a samozřejmě to mezi nima začne trochu jiskřit, ale tak jinak než u Sama s Grace... takže zpátky k nim.
Grace v nemocnici řeknou, že je to jen chřipka a dají jí něco na horečku. No, ale rodiče furt zuří a tak má domací vězení. Jenže to se jí vůbec nelíbí ... zvlášť, když má Sam narozky a ona mu jako dárek dala nějaké hodiny v nahrávacím studiu a chce tam jít s ním. No a její rodiče náhodou ten den jsou na nějakou akci - cosik s malováním a obrazama a snad jejich prodejem. No takže Grace zdrhne. A když jí Sam s Colem zavezou zpátky domů ... pozdě v noci... rodiče už sou doma a pěkně naštvaní. Zakážou jí vídat se se Samem. Tak Grace uteče, ale její problémy s horečkou  bolestmi a nevoností a teď ještě nevíc krvácením z nosu a zvracením krve  se zhoršují, tak jí Sam veme do nemocnice, kde dostane přes hubu od jejího otce (celkem funny). Tady se mi líbí další hláška Cola : ""You're a son of a bitch. He belongs here more than you do." - tohle říká otci Grace.
No a Grace evidentně umítá, bo nikdo neví co s ní je, ale Cole příjde s hypotézou, že je potřeba, aby se přeměnila ve vlka. Tak jí kousne a ona se přemění ... a the end.
Něco málo sem vynechala ...a něco málo sme ani já nepochopila bo sem to nepřeložila ... ano opět sem nevydžela čekat a četla to v AJ ... ale ž se těším na CZ překlad až si to všechno zase vychutnám.
Opravdu  tuhle knihu všem doporučuju !!
na ulozto.cz je AJ verze v pdf a jako audio kniha, je to celkem hezky namluvené a je jim pěkně rozumět, takže pokud si chcete procvičit english tak jen do toho !
zdroj:svetplnykouzel.blog.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář