6.kapitola

14. prosinec 2011 | 01.27 |

 " Budeme muset jít." Řekl po chvíli.

" To bude nejlepší. Brzo si všimnou, že jsme pryč." Asi za dvě hodiny jsme byli na místě. Bylo to už dlouho co jsem tu byla naposledy. Zhluboka jsem se nadechla a šla dovnitř. Jediné nad čím jsem teď přemýšlela bylo, jak dlouho tu budeme musel zůstat a jak dlouho vydržíme já a Damon v jednom domě.
6. Kapitola
" Páni." Divil se Damon. " Sice by to tu mohlo být větší, ale ujde to."
" Buď rád, že nemáme společný pokoj." Řekla jsem sarkasticky.
" Ani nevíš jak se mi ulevilo." Dodal Damon s úšklebkem. Chtěla jsem mu něco odpovědět, ale pokud tu vážně máme vydržet, tohle chování by jsme si měli odpustit. Nejsme tady ani pět minut a už se hádáme. Jestli se téhle naší konverzaci tak dá říkat.
" Pokoje i sprcha jsou nahoře. Vyber si jaký chceš." Damon jen kývl a zmizel. Za pár sekund jsem ho slyšela nahoře.
Rozhlédla jsem se okolo a křeslo, které bylo jen pár metrů ode mě, mi přišlo jako skvělá volba. Sedla jsem si a užívala si chvíli ticha. Mám sice ráda zábavu a akčnější věci, ale teď jsem to ticho vážně potřebovala. Jak jsem tam tak seděla, neustále mi hlavou proudili vzpomínky a myšlenky.
Přemýšlela jsem nad tím, jak se to všechno stalo. V jednu chvíli jsem chtěla zabít Bonnie a ublížit Damonovi a teď?! Teď tu sedím na křesle a přemýšlím jestli mi na něm opravdu nezáleží, jak sem si celou tu dobu myslela.
Život je pak jednodušší. Když si nenecháte zkřížit život láskou, je to pro upíra zelená. Ti co tu chybu udělají, skončí s největší pravděpodobností mrtvý.....a i kdyby mi na něm záleželo, nikdy bych si to nepřipustila.
Přestala jsem nad tím uvažovat a rozběhla se směrem k mému pokoji. Byl přesně takový jak jsem si ho pamatovala. Bíle stěny s oranžovými závěsy, které byli sladěné s dalšími detaily. Tento pokoj pro mě znamenal něco víc. Bylo v něm hodně vzpomínek. Ale né všechny byli veselé. Ještě chvíli jsem tam stála a dívala se po pokoji, ale pak jsem se rozhodla, že se radši převleču. Otevřela jsem skříň a začala se prohrabávat kupou oblečení.
Byli tam šaty, trička, rifle...no prostě úplně všechno. Za chvíli jsem našla tmavě modré tílko a šedé kalhoty. Rychle jsem to na sebe hodila a vydala se podívat zbytkem domu.
Když jsem procházela chodbou, zastavila jsem se u koupelny. Voda byla puštěná takže Damon musel být uvnitř. Neodolala jsem pokušení a přivřenými dveřmi nakoukla. Nic jsem neviděla, tak jsem se rozhodla, že udělám malý krůček dovnitř. To už bylo lepší. Divila jsem se, že mě Damon neslyšel. Chtěla jsem udělat ještě jeden krok, ale ujela mi noha a jáletěla přímo na Damona. Možná bych se mu ještě stihla vyhnout, ale byla jsem dost překvapená, takže jsem na něj spadla.
Ten na mě jen beze slova překvapeně zíral.

" Promiň." Řekla jsem zahanbeně a snažila se vyškrábat na nohy.
" Co tady děláš?"
" Uklouzla jsem."
" No...jak ses z chodby dostala až sem vážně nechápu." Bylo vidět, že si toto mé ponížení pořádně užívá.
" Co na to říct. Já taky ne." řekla jsem a zatvářila se udiveně.
" Víš špehovat mě za dveřmi je neslušný."
" Jak to...." Chtěla jsem se ho zeptat, ale skočil mi to řeči. "...Viděl jsem tě."
" Ouu." Řekla jsem poraženě. S tohoto se prostě vykroutit nedalo.
Damon udělal krok ke mně, takže naše oči byli od sebe jen pár centimetrů.
" Víš...aby jsme se tomuto příště vyhnuli, mohli by jsme jít do té sprchy spolu." Řekl. Já jsem na něj jen vyjeveně koukala. Po chvíli se otočil a šel jen s ručníkem směrem k chodbě.
" To je vtip?" řekla jsem směrem k němu, ale šel beze slova dál.
" Damone?" zopakovala jsem.
Ale on pořád nic.
" Damone?!" Teď jsem už zakřičela. Ale zase nic.
Nasupeně jsem odešla z koupelny, šla do svého pokoje a sedla si na postel. Ruce jsem zkřížila na hrudi a celou situaci si v hlavně přehrála znovu.
Vůbec se mi nelíbí, že proti mně používá moje vlastní zbraně. A tím, že jsem na to skoro nic neřekla jsem ho jen podpořila. Ale na druhou stranu jsem se musela sama sobě zasmát. Chovala jsem se vážně jako nemehlo. Jak jsem mohla spadnout na Damona? Ptala jsem se sama sebe a při té myšlence se rozesmála.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře