10 . Noční zahrada

30. duben 2012 | 14.08 |

Stín lásky   

Když šly noční zahradou, tak si Tallin všimla, že daniel si fascinovaně prohlíží zahradu. Tallin ho vedla hlouběji do velké zahrady, až se zastavily u fontány zarostlou zelení. ,,Sem jsem chodívala, jako malá," řekla Tallin tiše a přešla k fontáně a podívala se dovnitř na svůj odraz. ,,Ta zahrada je překrásná," řekl Daniel obdivně a stoupl si vedle ní. Tallin si povzdechla a dotkla se prsty vody. ,,O tuhle zahradu se starala matka, měla jí moc ráda," řekla steskně Tallin a vzpomněla si na okamžik kdy byla ještě malá.
                                                         
,,Tallin? Tallin?" Volala Matka svou malou dceru. ,,Tady jsem," zavolala Tallin a pak se podívala na svůj odraz ve vodě. Její modré oči zářily v měsíčním svitu a její hnědé vlasy jí padali do vody. ,,Tady jsi," řekla úlevně matka a sedla si vedle Tallin k fontáně. ,,Hledala jsem tě," ,,Promiň," špitla Tallin smutně. ,,Co pak je?" zeptala se ustaraně matka. ,,Jenom nevím, jestli nikdy potkám toho pravého," řekla Tallin smutně a povzdechla si. ,,Ale broučku, je ještě brzy tohle řešit, je ti teprve 7 let, máš život ještě před sebou," řekla vesele matka a objala Tallin. ,,Já vím, ale trápí mě to," řekla Tallin a dotkla se vodní hladiny. ,,Vždycky jsi byla taková, bála ses toho co příjde, ale neboj se, vždycky budu s tebou abych ti pomohla," řekla laskavě matka. Tallin si lehla na lavičku a povšimla si že padá hvězda. ,,Přeju si aby ten, kdo mi v srdci leží, byl s se mnou," řekla Tallin tiše a zavřela oči.
                                                     
Ta zahrada je prostě překrásná, roste tu mnoho druhů růží a dalších rostlin, keře pokrývají ploty. Daniel se podíval do fontány a uviděl svůj a její odraz. ,,Kolik ti je?" Zeptala se Tallin klidně. ,,21 let," odpověděl klidně Daniel. Tallin si sedla na lavičku, on si sedl vedle ní. ,,Pamatuji si, když jsem byla ještě malá, že jsem sem chodila pořád, jednou jsem tu byla kvůli tomu že jsem nevěděla jestli nikdy poznám toho pravého," řekla Tallin a podívala se na Daniela, který se na ní zaujatě díval. ,,A našla jsi ho?" Zeptal se toužebně Daniel. ,,Nevím, musím se ho na to zeptat," řekla mileTallin. Daniel se bez přemýšlení naklonil k Tallin a políbil jí na rty, v tu chvíli ucítil teplo a vůni její kůže. Tallin se nebránila a při tom si dala ruce kolem jeho krk. Daniel ucítil, jak se mu zostřují špičáky, ale ignoroval to, rukama jí hladil po zádech, teplo její kůže ho přiváděja k šílenctví.

,,Danieli," řekla v polibcích Tallin. ,,Ano?" řekl vášnivě Daniel. ,,Mačkáš mě," řekla Tallin bolestně. Daniel se přestal líbat a pustil Tallin, která se hned snažila, pořádně nadechnout. ,,Pro dnešek to může stačit," řekla chraptivě Tallin a stoupla si. ,,Dobrou noc," řekla Tallin a odešla. Daniel se otočil k fontáně a podíval se dovnitř na svoje tesáky. ,,Vždycky budu upír," řekl Daniel a podíval se na ozdoby na fontáně, byly tam vyobrazení vlci a lidé. Vlci se honili a tančili, lidé dělali to samé, nad nima byl velký měsíc. Když se Daniel snažil dosáhnout na obrysy, tak si psí tom namočil rukáv košile. ,,Sakra," řekl naštvaně a přitáhl si mokrou ruku. Daniel se zvedl a šel do domu, když šel kolem obýváku, tak si všiml Tallin, která něco hledala v knihách. Nechám jí být, je to přece ještě mladá dívka, pomyslel si Daniel a překvapeně si uvědomil co si pomyslel. Co to, sakra, se mnou je? Takhle mluvit o své oběti. Daniel šel do svého pokoje a sundal si košili, pak jí hodil na koš se špinavým prádlem. To jsem vážně upír, kvůli jedné smrtelnici bych klidně obětoval život, ale tohle normální upír nedělá, pomyslel si nechápavě Daniel a vyndal si ze skříně čistou košili a nasadil si jí. Musím se do něčeho zakousnout nebo zešílím, po té myšlence šel Daniel dolu, v kuchyni si vzal svojí černou bundu a šel k hlavním dveřím. Venku byla zima a pořádná tma, Daniel si nikdy nevšiml že u penzionu bývá taková tma, nasedl si do svého porsche a jel do města. Daniel měl namířeno do baru, při jízdě přemýšlel o tom, co dělal když se vrátil do penzionu. Když dojel před bar, tak si nasadil arogantní úsměv. ,,Jedno Martiny," řekl Daniel, když si sedl na stoličku u pultu.

                                                                 
Láska nikdy bolí, i když o tom ani nevíte, láska je jako květ, žena a muž jsou motýli, kteří si sednou na květ a s tím udělají pár, ale já pořád lítám kolem květu a nevím kdy se posadím. Tallin si šla zase do zahrady, věděla že Daniel jel do města. ,,Proč jsi jenom odešla," řekla Tallin když šla k fontáně, ponořila prsty do vody. ,,Pomoc mi, prosím, slíbila jsi to," řekla Tallin smutně a zavřela oči.
                                
,Nejbolestnější je vedle někoho sedět a někoho se jen tak letmo dotýkat. Plakat pro něj po nocích a vědět že ho nikdy nemůžeme mít. . .'
Slyšela Tallin matky hlas, lekla se a vytáhla ruku z vody. ,,Je tu někdo?" Zeptala se polekaně Tallin a porozhlédla se kolem sebe.
             
,Važ si každého okamžiku, kdy jsi s osobou, kterou miluješ. Protože nikdy nevíš, která chvíle je ta poslední. . .' 
znovu se ozval matky hlas. ,,Kde jsi? " Zeptala se naštvaně Tallin. ,,Je mrtvá, broučku," řekla babička za Tallin. Ona se rychle otočila a zmateně se na babičku podívala. ,,Ale jak to, že jí slyším?" Zeptala se nechápavě Tallin. ,,Je uvězněná v té fontáně, slyší a vidí všechno co se děje v této zahradě," řekla babička a pohladila okraj fontány. ,,Babi, já nevěřím na čáry máry," řekla vesele Tallin a usmála se. ,,Měla bys," řekla babička a stále hladila fontánu. ,,Půjdu spát," řekla Tallin a šla do penzionu. To je ale divné, ti věty byly divné, byly o lásce a o bolesti, pomyslela si Tallin zmateně. V pokoji se převlíkla a šla spát .
                                                        
To by už mohlo stačit , jsem tak nasycení že brzy prasknu , pomyslel si Daniel a položil polomrtvou turistku vedle svého přítele do mechu . Les byl tichý , to bylo Danielovi trochu nepříjemné , ale co s tím mohl dělat . Šel ke svému autu , které zaparkoval na kraji lesa , když si nasedl do auta a podíval se do zrcátka , tak si všiml že má na rtech a na límečku trochu krve . ,, Hele me se , ti turisté mě ušpinili , " řekl ironicky a otřel si rty , ale s košili nemohl dělat nic . ,, I když je ta košile bílá , tak si toho nikdo ani nevšimne , " řekl klidně Daniel a nastartoval motor , po silnici jel velkou rychlostí , ale tohle mu nedělalo žádné problémy . Před penzionem byl za chvíli , protože byl kousek . Daniel si všiml že se už v domě nesvítí . Museli jít už spát , pomyslel si Daniel a potichu vešel do domu , cítil že obě už spí . Šel do svého pokoje , ale před tím se zastavil před Tallininými dveřmi . Vstoupil do svého pokoje a šel do koupelny , kde si sundal košili a hodil jí na zem . 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře