Smečka 2:Vzpoura

19. únor 2012 | 16.54 |

Smečka 2:Vzpoura

Smečka 2:Vzpoura

Smečka 2: Vzpoura je druhý díl úspěšné trilogie Smečka, jejíž autorkou je Andrea R. Cremerová. Tato trilogie patří mezi ty, které se staly úspěšné po celém světě. Kdybychom chtěli vystihnout žánr trilogie, museli bychom použít slova jako akční, romantické fantasy. První díl nesoucí název Smečka 1: Smečka u nás vydalo nakladatelství Knižní klub v první polovině tohoto roku, přesně v měsíci březen. Díl druhý přichází do českých knihkupectví díky stejnému vydavatelství v září tohoto roku. Čtenáři se mnou těšit na pokračování prvního dílu, a to hned o délce 352 stran. Smečka 2: Vzpoura si zachovává svůj žánr z prvního dílu a řadí se mezi sci-fi a fantasy literaturu pro dospělé.

Andrea Cremerová milovala psaní už od svého dětství a nikdy se mu nepřestala věnovat. Jako malá vyrůstala ve Wisconsinu, dnes žije v Minnesotě, avšak za svůj pravý domov stále považuje místo svého mládí. Přestože se Andrea psaní věnuje delší dobu, teprve poměrně nedávno se do něj opravdu ponořila. Ve chvílích, kdy nepíše, pracuje jako profesorka historie na univerzitě v Minnesotě. V tom málu volného času, který si najde, se Andrea Cremerová věnuje, jak ona sama říká, obdivu přírody, pomoci zvířátkům a vymýšlení jmen pro štěňátka, s čímž jí pomáhá její manžel. První její román z úspěšné fantasy série byl vydán v roce 2010 a nyní se můžeme těšit na pokračování.

Druhý díl fantasy trilogie Smečka pokračuje ve vyprávění o Calle se Shayem. Těm se podaří uprchnout z domu Bosquea Mara plného hrůzy. V útěku jim pomohou Hledači, kteří jim poskytnou azyl i spojenectví. Calla však netuší, co se stalo s její rodinou, s členy její smečky a brzy ji ovládá děsivý pocit nejistoty. Navíc se strachuje o mladíka Rena, který jí byl už dávno předurčen. Poté, co do úkrytu Hledačů přijde Callin bratr Ansel, se potvrdí její nejhorší obavy. Calla cítí, že se musí vrátit do Vailu a osvobodit mladé vlky. Hledači jí v tom ochotně pomohou, a tak začíná záchranná výprava plná dobrodružství

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář