19.kapitola

14. prosinec 2011 | 01.36 |

 " Tam venku jsi byl tak rozhodnutý, že mě zachráníš....věřil si ve mě a....nesnesla bych kdyby se ti kvůli mně něco stalo. Jak jsem říkala, nejsem žádný hrdina. Ale až teď jsem si uvědomila, že dokážu bojovat za ty, které miluju." Damon na to nic neřekl, ale i tak jsem věděla, že se mnou souhlasí.

" Dej vědět Bonnie. Čím dřív Klause zastavím, tím dřív se budu moct vrátit ke svému starému životu."
19. Kapitola
Ještě ten den zavolal Damon Bonnie. Nejdřív přijít nechtěla, ale nic jiného jí nezbývalo. I když jsem měla její moc já, ona byla ta která ji uměla používat. A Klause jsme chtěli porazit všichni. Bonnie dorazila i se Stefanem. Stejně jsem nechápala proč se toho musel účastnit i on. Podle jeho výrazu jsem ale usoudila, že ho Bonnie požádala aby na celou akci dohlížel. Malý úšklebek jsem si ale neodpustila. Přeci jen jsem byla několikrát starší než on a teď jsem k tomu všemu měla ještě moc. Moc větší než si kdokoliv z nás dokázal představit.
" Jak víš, že tentokrát to myslí opravdu vážně?!" hádala se Bonnie s Damonem.
" Prostě to vím." odsekl.
" Katherine je nevyzpytatelná. Dokonce ani ty..."řekla a ukázala na Damona. "...nemůžeš vědět co udělá."
" Stejně jinou možnost nemáme. Prostě jí budeš muset věřit. Teda....pokud chceš dostat svou moc zpátky." řekl s úsměvem.
" Můžete toho vy dva už konečně nechat?!" napomenul je Stefan.
" Začneme?" Už jsem se začínala opravdu nudit. Všichni kolem mě se jen hádali a diskutovali jestli to zase není nějaká hra. Ale přímo mě se nikdo nezeptal. Dokonce se na mě ani nepodívali.
" Co mám teda dělat?" ptala jsem se šla přímo k Bonnie. Ta se z hluboka nadechla a začala mi vysvětlovat jak moc použít. "...musíš se opravdu soustředit. Nic. vůbec nic tě nesmí vyrušit. Pokud budeš mít oslabenou mysl, nebudeš se moct bránit. Když se nebudeš moct bránit....zemřeš!" řekla přísným hlasem. " ...A Klaus vyhraje." dodala. Souhlasně jsem kývla.
" Dnes by měl Klaus dorazit." řekl Damon. " Musíme ho najít dřív než najde on nás."
*
V domě bylo ticho a já jsem rozhozeně chodila ze strany na stranu. Byla jsem nervózní, ale něco hluboko uvnitř mě cítilo očekávání. Bála jsem se, ale chtěla jsem vědět co všechno se svou- teda Bonnie mocí dokážu. Najednou zazvonil mobil.
" Připravená?" zeptal se Damon.
" Jak se to vezme." odpověděla jsem.
" Klaus právě dorazil. Dává si.....svačinku."
" Dobře. Budu tam."
" A Katherine....."
"No?" "...Buď opatrná." Dokud jsem si nepřipouštěla, že se mi může něco stát byla jsem v pořádku.

Ale teď? Představa, že bych mohla Damona ztratit. Že už bych ho nemusela nikdy vidět, byla příšerná.

" Neboj. Budu." řekla jsem co nejvíc přesvědčivým hlasem jsem dokázala. Protože jsem moc dobře věděla, že pro záchranu Damona obětuji cokoliv.
Když jsem se vydala ven, byla už zase tma. Skvělá příležitost jak zmizet ze světa. V nejtemnější noc z celého měsíce. Říkala jsem sama sobě. Celou cestu tam se mi v hlavě promítali všechny vzpomínky na Klause, které jsem měla. Snažila jsem se to potlačit, ale nešlo to. Moje podvědomí bylo silnější. V hlavě se mi vykresloval den, kdy jsem ho poprvé uviděla. Když mi pomohl a vzal mě k sobě a já mu byla nesmírně vděčná, den kdy jsem se dozvěděla, že mě chce obětovat, až do dne kdy mě opravdu zabil. Takový boj sama se sebou jsem už dlouho nesváděla. Ale aspoň jsem měla možnost vyrovnat se se vším co jsem celý svůj život skrývala i sama sobě.
Po dvaceti minutách jsem byla na místě. Všude bylo ticho a až na mě a Klause tu nikdo nebyl. Mou jedinou výhodou byl moment překvapení. Když jsem ho ale uviděla, začal se ke mě dobývat pocit beznaděje. Zavřela jsem oči a soustředila se na to, abych tento pocit zahnala. Teď musím být silná. Nic mě nesmí rozptylovat. Přikazovala jsem sama sobě a oči opět otevřela.
Napočítala jsem do tří a vydala se směrem ke Klausovi. Zastavila jsem se těsně před ním a beze slova se na něj podívala tím nejpomstychtivějším pohledem co jsem dokázala.
Ten vytřeštil oči a jediné slovo co z něj vypadlo bylo: " Katerino?!"
" Chyběla jsem ti?"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře