12. Proměna

30. duben 2012 | 14.08 |

Stín lásky

 Už to byly tři dny, od té chvíle co Tallinina nejlepší kamarádka Mary zemřela a od té chvíle je nemocná. Každý den křičí bolestí, každý den cítím její utrpení. Stará Merielová mi nechce říct, co je Tallin a ovlivnit jí nejde, protože u sebe nosí sporýš. Daniel seděl v obývacím pokoji a četl si dějiny města, když v tom slyšel další křik a dupot. Tohle už stačí! Pomyslel si Daniel a dal knihu na stolek a šel si pro černou bundu. V porsche se cítil trochu líp, ale pořád věděl že tohle nebylo na posled. Jel k baru, kde si všiml moc pěkné ženy, bylo jí asi kolem dvaceti let a měla moc pěkné blonďaté vlasy. Vylezl z auta a přešel k ženě. ,,Dobrý den," řekl šarmantně Daniel a políbil ženě ruku. ,,Dobrý den," řekla a usmála se na Daniela. ,,Copak tu děláte?" Zeptal se Daniel. ,,Hledám si společnost," odpověděla žena mile. ,,Jmenuju se Daniel, a rád vám budu dělat společnost," řekl šibalsky Daniel a usmál se s přitažlivým úsměvem. ,,Já se jmenuju Kristýna, a byla bych moc ráda," řekla Kristýna. Když si popili v baru, tak se Daniel nabídl že Kristýnu odveze. ,,Kde ty bydlíš?" Zeptala se zvědavě Kristýna. ,,V penzionu, na kraji města," odpověděl. Když dorazili k domu Kristýny. ,,Chceš dovnitř?" Zeptala se Kristýna a podívala se na Daniela. ,,Jistě," Oba vystoupili a šly k domu. ,,Tak pojď," řekla Kristýna vesele, když se Daniel zastavil na prahu. Vešly do obývacího pokoje a Kristýna se přítulila k Danielovy a políbila ho na rty. Daniel šel za ní a dotkl se jejich holých ramen, líbal jí po celém krku a když zavřela oči, tak se do ní zakousl. Do úst mu tekla horká krev a cítil jak Kristýna slábne. Když měl Daniel dost, tak tělo pustil a ono se zhroutilo na zem. ,,Děkuji ti za pohoštění," řekl Daniel a šel z domu. Už byla tma, Daniel šel k autu a nasedl si. ,,Měla by málo pít, ta krev je až moc plná alkoholu," řekl Daniel znechuceně a jel k penzionu. Když vešel do domu, tak si všiml že jedna židle v kuchyni je podrápaná a i podlaha. ,,Co se tu stalo?" Zeptal se udiveně Daniel a šel po schodech nahoru, když v tom uslyšel silné rány z Tallinina pokoje a hlas její babičky. ,,Dico vobis, spiritus et consevare ad plebem suam, et spiritus nequam disperdet monstra tenebris vos dominum vocat vos protegant," volala pořád stařena latinsky. ,,Dost, prosím, dost!" říkala Tallin přiškrceným hlasem. Daniel tohle nemohl poslouchat a vešel do svého pokoje. Co se tu děje? Pomyslel si zmateně a sedl si na postel. Chtěl bych vědět, co se tu děje, chci vědět, co přede mnou schovává stará Merielová, pomyslel si Daniel a šel si ke stolu, kde měl knihy, které mu půjčila Tallin. Sedl si a vzal si do rukou knihu Rozbouřená temnota a začal jí číst.                                                                       

,,Danieli, líbím se vám?" Zeptala se vážně Selena a podívala se na něj.

On se odvrátil od knihy, kterou právě četl a zahléděl se na Selenu. ,,Samozřejmě," odpověděl a sedl si na křesle, na kterým ležel. ,,Já, jenom nevím, jestli mě máte rád," řekla nejistě Selena a položila svojí knížku na stolek. Dneska měla svoje dlouhé hnědé vlasy, načesané do zajímavého učesu, který se podle Seleny jmenuje ,,květina". Vždycky jsem se divil, jaké učesy si dělá a kolik si jich nechala už udělat. ,,Myslel jsem že se vám líbí můj mladší bratr," řekl Daniel udiveně. ,,Možná trochu," přiznala Selena. ,,Ale vy se mi líbíte více," řekla vesele a vyskočila na nohy. ,,A ráda bych vás, Danieli, požádala, jestli byste šel s se mnou do zahrady," řekla a usmála se. ,,Jistě, bude mi stí," odpověděl Daniel a zvedl se z křesla a nabídl paži, o kterou se Selena zavěsila a šly do nádherné zahrady.                                                                               

Dny ubíhají rychle, i Tallin přestává tolik křičet. Jednou nedělního rána, se rozhodl že se zeptá páni Merielové a když neodpoví, tak se do pokoje dostane násilím. Daniel se zvedl z měkké postele a zamířil ke dveřím, když je otevřel, tak uviděl před dveřmi směrem do pokojem, Tallin, která držela koš s prádlem a všiml si jak si k sobě Tallin přitahuje zpátky ruku, s kterou chtěla zaklepat a při tom pozorně sledovala Daniela. ,,Tallin? Ty jsi už zdravá?" Zeptal se překvapeně Daniel a nevěřícně si prohlížel Tallin. Měla na sobě černé tričko, staré kalhoty a sandále. ,,Chtěla jsem, jenom vyměnit oblečení a dát čisté ručníky," řekla Tallin klidně. Daniel si všiml, že její hlas zní trochu tvrdě, než obvykle. ,,Samozřejmě," řekl Daniel a pustil Tallin do pokoje. ,,Co ti bylo?" Zeptal se zvědavě. Tallin neochotně odpověděla: ,,Přesně nevím, ale podle doktora to byl nějaký vir, který jsem dostala ze zahrady." Šla do koupelny a posvítila si tam. ,,Byl to určitě hrozný vir, když jsi tak křičela," řekl a vzpomněl si na ty dny, kdy musel poslouchat její křik. Když se Tallin vynořila z koupelny, tak v rukou nesla, plný koš s prádlem. ,,A ještě, Marynina matka říkala že až se uzdravíš, tak jestli půjdeš na pohřeb," informoval Daniel vážně. ,,Dobře, zavolám jí a domluvíme se," řekla Tallin a kívla na Daniela, že rozumí a pak odešla z pokoje. Daniel si úlevně sedl na postel.  

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře