13. Pohřeb

30. duben 2012 | 14.10 |

 Tallin si na pohřeb Mary vzala šaty, které měla ten den kdy byl pohřeb dědi. Měla na sobě černé šaty, který měli na sukni připevněný černý závoj a do učesu si dala tři pírka. ,,Zdravím vás, páni Piersová," řekla smutně Tallin a usmála se. ,,Ahoj, Tallin, jsem moc ráda že jsi přišla," řekla upřímně Marynina matka. ,,Chtěla jsem přijít, byla to moje kamarádka," řekla Tallin a rozhlédla se po lidech, kteří sem dneska přišly, cítila tu hodně pachů, popravdě, cítí hodně pachů, už od té doby co se proměnila (co byla nemocná). Také viděla mnohem více, než dřív, teď cítila jedinou osobu, která voní jinak než ostatní, Daniela. Daniel stál se šerifem Müssenem a o ničem mluvili. ,,Vidím, že se Tallin Merielová už uzdravila," uslyšela Tallin šerifa. ,,Ano, Piersovi čekali, až se uzdraví," řekl Daniel nezaujatě. Tallin tiššě zavrčela a zachytila pach upíra. ,,Věříte na upíry, pane Salvatore?" zeptal se šerif potichu, aby je nikdo neslyšel. Tallin se napjala a bedlivě poslouchala. ,,Ano, samozřejmě, moje rodina na ně vždycky věřila," odpověděl obezřetně Daniel. ,,Zjistili jsme že ty tři dívky zabil upír," řekl šerif. Tallin cítila jak se jí v ústech zostřují tesáky. Proč jsem jenom lokan (něco jako lykan) je to takové problémové, pomyslela si naštvaně a ucítila za sebou muže, když se otočila, tak si všimla že tam stojí pán Piers. ,,Tallin, chtěla bys něco říct o Mary?" řekl Marynin otec vážně. Tallin si uvědomila, že všichni jdou k rakvi. ,,Jistě," řekla Tallin a šla za panem Piersem. ,,Mary Piersová, byla to milá a zábavná dívka a byla moje nejlepší přítelkyně. Zemřela v 17. letech,  to by pro ní bylo, jako by zemřela v dospělosti. Skutečné přátelství je jako pevné zdraví. Stěží si uvědomujeme jeho hodnotu, dokud o něj nepřijdeme. Vždycky jsem si myslela, že tu bude na pořád a nikdy neodejde, ale mýlila jsem se,odešla a my jí nemůžeme vrátit, jenom se k ní přidat. Doufám že to, co se stalo Mary, se už nebude opakovat," řekla Tallin a všimla si že spoustu lidí, při jejím proslovu slzelo. ,,A přeju si, aby za to litoval," dokončila a podívala se na Daniela. Po pohřbu, šla Tallin domů, když šla chodníkém, tak se u ní zastavilo černé Porsche a otevřelo se okýnko řidiče. ,,Chceš si nastoupit?" Zeptal se ustaraně Daniel. ,,Ne," odpověděla ostře Tallin a pokračovala v cestě. ,,No tak, proč ne?" Zeptal se překvapeně Daniel a popojížděl vedle Tallin. ,,Nechce se mi jet," řekla Tallin a snažila se, aby neviděl její ostré tesáky. Proč mě nenechá na pokoji, jsem jako jeho panenka, s kterou si hraje, pomyslela si a zrychlila tempo. Daniel zastavil úplně a vylezl z auta, pak jako blesk, byl u ní a držel jí za ruku.

                                           
,,Co se děje?" Zeptal se naštvaně Daniel a přitiskl si Tallin k sobě.

,,Nic," zasyčela odpověď. ,,A už mě pusť!" Řekla Tallin a strčila silně do něj. Daniel se překvapeně podíval na Tallin a odstoupil, aby si jí prohlídl. Vlasy které měla sepnuté, se jí uvolnili, čelist měla napjatou, oči, které byly teď tmavší ho sledovali, celé tělo měla v bojovém postavení. ,,Nech mě být," řekla Tallin vážně. Daniel zvedl ruce ve znamení že se vzdává a šel k autu, než nasedl, tak se ještě podíval na Tallin, která ho pozorovala, pak si nasedl do auta a jel. Tallin je teď úplně jiná, chová se odtažitě a pořád si dává na něco pozor. Daniel si po téhle myšlence vzpomněl na včerejšek, kdy omylem zapnul špatnou hudbu na rádiu v obývacím pokoji, kde také byla Tallin, která ho celou dobu pozorovala.

                                                     
Daniel miloval Tallin, ale chtěl vědět, proč se takhle chová. Jel do baru, jako vždy se chtěl napít skleničky whisky.
,,Babi?" Volala Tallin a snažila se vycítit její vůni starého dřeva. ,,Ano, Tallin?" Zeptala se babička a vyšla s kuchyně. Tallin si sundala kabát a přešla k babičce. ,,chtěla jsem vědět, jestli jsi mi dala ti knihy do pokoje?" Řekla. ,,Dala jsem je do pokoje na stůl," odpověděla babička. ,,Dobře, půjdu se převlíknout a pak si půjdu na počítač," řekla Tallin a šla ke schodům. ,,Prosím tě, Tallin, až budeš na počítači, tak se mi tam podívej na novou židli a nové matrace," řekla babička klidně a počkala až Tallin přikívne, pak šla do kuchyně. Tallin šla do pokoje, kde se převlíkla, vzala si černé tričko a džíny a botasky. Nechám si vlasy, jak jsou, pomyslela si a podívala se na stůl, kde leželi tři knihy. Přistoupila ke stolu a vzala si do rukou knihy. ,,Legendy a mýti o příšerach," přečetla Tallin název první knížky a položila jí na stůl. ,,Příšery světa," přečetla druhou a také položila na stůl, poslední knihu si zaujatě prohlídla. ,,Vše o lupus custos," řekla Tallin a prolistovala stránkama staré knihy, až se zastavila na jedné, kde byl obrázek a na něm vlci honicí upíry. To jsem? Jsem zvíře, které má chránit lidi před upíry? Tenhle život bude těžký, pomyslela si smutně Tallin a vzpomněla si na Daniela. ,,Tohle prostě nedokážu, nemůžu ho zabít," řekla si tiše a snažila se zadržet slzy. Když šla dolu po schodech k počítači, tak si pořád přehrávala dny, které strávila s Danielem. Sedla si k počítači a začala pracovat, když všechno objednala, tak si začala hledat nějaké informace o lupus custos. To je divné, skoro nic tu není, jenom nesmyslná historka o tom jak vznikly a co dělaly, pomyslela si sklamaně Tallin a zavřela stránku, pak do vyhledávače zadala; legenda o upírech. Načetlo se hodně nabídek, například: 
,,Upíři vznikly z toho že upír obecný kousl člověka, který pak zemřel," nebo ,,Čarodějnice zaklela člověka v upíra, protože byl krutý a sobecký, ale krásný a přitažlivý," četla Tallin a při tom se usmívala. To jsou, ale nesmysly, pomyslela si a vypnula počítač.
                                          
A zase tu bude pondělí, den kdy mladí lidé se jdou zdělávat, pomyslel si Daniel a povzdechl si. Toho upíra musím zabít dřív, než nikoho dalšího zabije. Všiml si, že na jednom plakátu je, 
že bude Hallowen ve školní tělocvičně Springfielské střední. Určitě tam bude i ten upír, mohl bych ho tam chytit a zabít, pomyslel si Daniel a usmál se nad svým chytrým plánem.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře