Den s přáteli

28. únor 2012 | 10.29 |
› 

Stín lásky Krátká povídka ke sbírce Stín lásky  .

Pro ti , kdo četli . Tato povídka je napsaná tak , aby trochu popisoval jeden den , kdy Tallin strávila den s přáteli. Děj se vypráví , kdy ještě žili její rodiče a Roxana bydlela v penzionu a než se objevil Daniel. 

 Tallin připravovala sendviče a průběžně je zabalovala do alobalu. ,,Kdy mají přijít?" Zakřičel Tomáš. ,,Každou chvíli," odpověděla nahlas a dala všechno do batohu, který ležel na židli u stolu, pak ho vzala do ruky a šla do obývacího pokoje, kde ležel na gauči. ,,Na co se díváš?" Zeptala se zvědavě  a podívala se na televizi. ,,Na Stargate, je to takový seriál o mimozemšťanech," řekl pohodově a podíval se na ní. Ta se dívala na seriál a pak v kapse u kalhot ucítila, jak jí vibruje mobil. Vyndala ho z kapsy a podívala se na číslo volajícího. ,,Ahoj, Mary," řekla Tallin do mobilu. 

,,Ahoj, Tallin, boužel přijedeme pozdě, protože Lucasovi píchla guma u auta," řekla Mary zodpovědně. ,,To nevadí, stejně se ještě nevrátila Roxana a její kluk Petr," řekla sklamaně a podívala se na Tomáše, který se díval na televizi. ,,Tak dobře, budeme se snažit, se tam dostat co nejdříve," řekla Mary a zavěsila. To je škoda, ale máme před sebou ještě celý den, pomyslela si a sedla si do křesla. ,,Co chtěla?" Zeptal se zvědavě . 
,,Prej píchly, tak přijedou o něco později," odpověděla a zadívala se na televizi. ,,Zatím se budu s tebou dívat na televizi," dodala a opřela se. Ten seriál vypadá zajímavě a dá se na to dívat, pomyslela si. ,,Máš tohle na DVD?" Zeptala se zvědavě a dívala se na titulky. ,,Jo, mám, chceš je půjčit?" odpověděl vesele. 
,,Jasně, pak bych si to mohla okopírovat," řekla mile Tallin a podíval se na dveře, které se otevřeli. ,,Tak jsme tady," řekla vesele Roxana a šla do obývacího pokoje. ,,Kde jsi byla?" Zeptala se zvědavě a šla k Roxaně a pak si všimla Mary, Lucase a Petra jak jdou za Roxanou. ,,Šly jsme na party k Mirandě, dneska má narozeniny," odpověděla a chytla Petra za ruku. ,,Ahoj, Lucasy," řekla laskavě Tallin a usmála se na něj. ,,Co jste dělali, než jsme přišly?" 
Zeptala se zvědavě Mary a stoupla si vedle Roxany. ,,Dívali jsme se na televizi," odpověděl za Tallininými zády Tomáš. ,,Dobře, můžeme klidně už jít," řekla nenuceně Roxana. Ona přikívla a šla si pro bundu. ,,Něco jsi zapomněla," řekl Tomáš a ukázal jí batoh, který držel v ruce. Tallin se na batoh podívala a pak se placla do hlavy. ,,Ježiši majra, úplně jsem na něj zapomněla," řekla a rychle si vzala batoh na záda. Když šly po chodníku, tak si povídali. Roxana a Petr šly jako první a při tom se drželi.

Druzí šly Tomáš a Mary a jako poslední šly Tallin a Lucas. ,,Dneska ti to sluší," řekl Lucas nervózně. ,,Děkuji," odpověděla vesele. ,,Chci ti něco říct, ale nevím jak," řekl a podrbal se ve hnědých vlasech. 

,,Tak mi to ukaž," navrhla vesele a usmála se na něj. ,,Tak dobře," řekl a políbil jí na rty. ,,I jeden polibek může říct více, než jedno slovo," ,,To vím," řekl Lucas. Když šly lesem, tak Tallin šla vedle Tomáše. ,,Kde jsou vaši?" Zeptal se zvědavě. ,,Jeli k tetě Járce," odpověděla klidně. ,,Pořád miluješ Roxanu?" Zeptala se. 
,,Ta je minulostí, kotě," řekl nenuceně . Tallin mu jednu placla po hlavě. ,,Au, za co to bylo?" Zeptal se podrážděně Tomáš. ,,Příště mi neříkej kotě!" Řekla. Celý den si užili, byly v lese, šly si na zmrzku a nakonec domů. ,,Víš, Roxano, život není jenom pohádka, nemůžeš si jen tak nikam jít a čekat že se nic nestane," řekla Tallin, když načapala Roxanu, jak se plíží z penzionu. ,,No, tak Tallin, nemusíme se přece kvůli tomu hádat," řekla a zavřela vchodové dveře. ,,Bez toho, abychom se hádali, půjdeme spát!" řekla klidně. ,,Fajn," řekla naštvaně Roxana a prošla kolem Tallin. ,,Vždycky jsi byla divná," řekla a odešla do svého pokoje. Ona si povzdechla a šla také do pokoje. Možná ano, možná ne, odpovědět, ale existuje a já ji ráda zjistím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře