14. Po bolesti

30. duben 2012 | 14.11 |

Stín lásky

 Nový den, dnes se mi otevřel nový den do kterého vstoupím s novým nadechnutím. Tallin probudil paprsek slunečního světla, který pronikal skrz zavěsi. Sedla si na posteli a protáhla se, měla tak velký hlad, že by snědla slona. ,,Mohla bych do zoo," zavtipkovala Tallin ještě unavená a stoupla si na studenou podlahu a přešla ke skříni, kde si vyndala růžové tričko. Když se Tallin převlíkla a připravila se, tak si šla do kuchyně si udělat svačinu a vzít si pití. ,,Ahoj babi," řekla Tallin a prošla kolem ní. ,,Ahoj Tallin, jak ses vyspala?" Zeptala se babička klidně. ,,Docela dobře," zalhala Tallin a vyndala si z lednice, flašku s Coca colou a tuňákový salát a dala to všechno do batohu, pak se podívala na hodinky, které ukazovali 7:25. Tallin zapla svoje nové smysly a soustředila se na Danielův pokoj, ucítila že Daniel je vzhůru. ,,Tak já půjdu, nechci přijít do školy pozdě," řekla Tallin a šla do předsíně, kde si nasadila bundu. Vyšla ven, kde se zastavila a nadechla čerstvého vzduchu, ale potom se naštvala protože za sebou ucítila Daniela. ,,Co chceš?" Zeptala se podrážděně Tallin a otočila se na něj. ,,Musím jet do školy," odpověděl Daniel klidně. ,,Aha, abyste to znova spackali," obořila se na něj a otočila se zády Danielovi a šla směrem, kde je škola. ,,Počkej, proč s se mnou, nechceš mluvit?" Zeptal se Daniel a chytl Tallin za ramena a otočil si jí čelem k sobě. ,,Nemusím nic říkat!" Řekla rozzlobeně Tallin a snažila se osvobodit, ale byla moc slabá, protože nic nesnědla. ,,Pusť mě!" Tallin ale věděla že by ho nepřeprala, protože je silnější, bylo to poznat s toho že jí z něho cítila. ,,Chci jenom vědět, co se to s tebou děje?" Řekl vážně Daniel. ,,Nic ti do toho není!" Tallin nabrala všechny svoje nové síly a zatlačila do Daniela. ,,Nebudeme se prát," řekla a šla pryč. Ve škole se hodně mluvilo o vraždách a hodně holek si povídali o tom, že je chtěly nechat rodiče doma a nebo o tom, že dostali pepřáky, ale na upíra to moc účiné asi nebude. ,,Ahoj, Tallin," pozdravila Meg Teriová, která byla také na pohřbu, měla černé vlasy, které se jí vlnili až k ramenům, zelené oči jako tráva a byla menší než Tallin, na sobě dneska měla červenou sukni a modrý svetr, pod kterým byla růžová košile. ,,Ahoj, Meg," řekla Tallin mile a objali se. ,,Je mi líto, co se stalo," řekla smutně Meg. ,,Byla to taky tvoje kamarádka," odpověděla vesele a usmála se. ,,To vím, ale ty jsi jí viděla po tom útoku," řekla otřeseně Meg. ,,Nebudeme to probírat, jo? Nerada o tom mluvím," řekla Tallin a šla s Meg ke škole. ,,Moje máma je asi cvok," řekla vesele Meg, když šly do budovy školy. ,,Jak to?" Zeptala se překvapeně Tallin. ,,Protože mi tvrdí, že jsme prej čarodějky." Meg při tom předváděla jak čaruje. Tallin se usmála, ale pro jistotu si jí očichala a soustředila se na její auru, ta byla překvapivě silná a voněla magií.

,,Ale je to možné," řekla Tallin a přešla ke své skříňce. Meg měla skříňku vedle ní. ,,A co Daniel, bude s toho něco?"

Zeptala se zvědavě Meg a vyndala si nějaké věci z tašky. ,,Nevím, asi ne," odpověděla a zavřela skříňku. ,,Víš, že bude Hallowen?" Zeptala se zvědavě Meg. ,,Viděla jsem plakát cestou do školy," souhlasila Tallin a šla do učebny, kde měli mít chemii. ,,Co budeš mít?" Chtěla vědět její kamarádka netrpělivě. ,,Nevím, jestli tam vůbec půjdu," řekla Tallin nejistě a zastavila se na chodbě . ,,Já půjdu za čarodějku," chlubila se Meg. Tallin se zasmála a vešly do třídy. ,,Chci vědět, s kým budeš sedět," řekla Meg. ,,To já taky," řekla smutně Tallin a sedla si na místo, pak se podívala na místo vedle sebe, kde sedávala Mary. Když začala hodina, tak pán učitel Baltazar rozhodl že Tallin bude sedět vedle Lucase, protože mu chybý taky společník. ,,Ahoj," pozdravila Tallin Lucase a sedla si vedle něho. Když nic neřekl, tak se Tallin zhluboka nadechla. ,,Pořád se na mě zlobíš? Víš, že je mi to moc a chtěla bych, abychom byly dobří přátelé," řekla vyčítavě Tallin a zahléděla se na Lucase. ,,Tak s ním nechoď," řekl chladně Lucas. ,,Já s ním nechodím," protestovala Tallin. ,,A ještě, stejně s tebou už nechodím, tak ti může být klidně jedno s kým chodím," řekla Tallin a podívala se na tabuli, kam něco pán učitel něco psal. ,,Tak promiň, ale mám pořád o tebe strach, ani ho pořádně neznám," řekl Lucas a povzdechl si. ,,To vím, ale já ho miluji a nechci tě ranit," řekla tiše Tallin.

                                             

,,Koho byste si vybrala Seleno?" Zeptal se Daniel a snažil se chytit Selenu s kterou si hráli na honěnou. ,,Jestli mě nechytnete, tak si výběru vašeho bratra Damiana," řekla vesele Selena a schovala se za strom. ,,Jaký krásný hlas mě zavolal?" řekl Damián a opřel se o sloup. ,,Já určitě ne, bratříčku," řekl Daniel a přešel k bratrovi. ,,To je teda škoda," řekl Damián a usmál se. ,,No tak, pánové, potřebuju doprovod do domu," řekla Selena a šla při tom k bratrům. ,,Mohu vás doprovodit?" Zeptal se rychle Daniel a přistoupil k ní. ,,Budu moc ráda," řekla vesele a dala Danielovi ruku.                                                                                                                                                        
Tallin se s Meg a s dvě kamarádkama dohodli že budou spát u Meg. Tallin si balila do batohu pyžamo a několik dalších věcí, když už chtěla vyjít z pokoje, tak si všimla, za dveřmi do chodby balíček a u něj dopis. ,,Co to je?" Zašeptala překvapeně Tallin a vzala si do ruky balíček a podívala se kolem sebe, jestli jí nikdo sleduje a pak přičichla k balíčku. Čokoláda, tu mám moc ráda, pomyslela si Tallin a schovala balíček do batohu a šla ven z penzionu. Meg bydlí na druhé straně města, tak si radši vezmu auto, nechci jet s Danielem, pomyslela si a šla ke garáži a otevřela jí. Stalo tam terení auto se značkou Hundai. ,,Ahoj, krásko," řekla Tallin a přešla ke tmavě šedému autu, pak si do něj nasedla a dala si tašku na sedadlo spolujezdce. Je čas, tě trochu provětrat, pomyslela si vesele Tallin a nastartovala motor auta a vyjela z garáže. Jela uličkami a prohlížela si domy a dívala se na chodníky, po kterých chodili různí lidé. Chci vědět, jaké to bylo, když lidé věděli, že existují upíři a další příšery a jestli nás měli rádi nebo nenáviděli, pomyslela si smutně Tallin a podívala se na tašku, kde měla ten balíček. Cítila vůni čokolády a cítila také Danielovu sladkou vůni. Když dojela k domu Teriovích, tak vypnula motor a všimla si, že z batohu spadl lístek, který byl u balíčku. Vzala si lístek a rozevřela ho, elegantním písmem tam bylo napsáno:
                  
Rty má rudé, jako růže okvětní lístky.                         
Oči modré, jako ten nejtmavší krystal Lapis lazuri.               
Vlasy hnědé, jako ten nejlepší karamel.                    
A srdce velké, jako má ta nejkrásnější princezna.
                                                       
Když to Tallin dočetla, tak si musela otřít slzy, které jí tekly po tvářích. ,,Ach, Danieli, kdybys věděl co jsem," řekla smutně Tallin a lístek si schovala do kalhot, pak vylezla z auta. Začalo se stmívat, když šla k domu své kamarádky Meg. Tallin zazvonila a čekala, až jí nikdo půjde otevřít. Otevřela jí Meg, která už měla na sobě pyžamo. ,,Ahoj, Tallin, už jsme na tebe čekali," řekla Meg vesele a vedla Tallin do jejího pokoje, kde seděli Jessika a Marta. ,,Ahoj, holky," pozdravila Tallin a sedla si k nim do kruhu na zem. ,,Čau," řekla Jessi a podala jí krabičku s cukrovím . Tallin si vzala jenom jeden a pak ho položila na zem. Holky si povídali a pak se rozhodli, že řeknou o Mary proslov. ,,Ale já jsem už jeden říkala na pohřbu," vymlouvala se Tallin, která si už vzala pyžamo, měla modré kraťasy a černé tričko bez rukávů. ,,Tak to řekneš ještě jednou, to tě přece nezabije," trvala si na svém Jessi. Tallin si povzdechla a začala: ,,Mary Piersová, byla to bezvadná a milá kamarádka, zemřela v 17.letech, každému z jejího rodného města se po ní stýská a doufáme , že to co se jí stalo se nebude opakovat," řekla Tallin s předstíranou vážností. ,,To bylo dobrý, ale to co jsi řekla na pohřbu bylo lepší," řekla Marta a kousla do cukrový. ,,Co kdybych si začarovali," navrhla Meg a vyndala si z pod postele kufřík. ,,To není moc dobrý nápad," řekla Tallin, ale nic neudělala. ,,Prosím tě, nebuď pesimista," řekla Jessi a vyndala z kufříku černou svíčku. ,,Tuhle ne," řekla Meg a podala Jessi jinou svíčku. ,,Uděláme kouzlo na lásku," řekla Marta . Meg vyndala si nějaké věci. Doufám, že to tu nevybuchne do povětří, pomyslela si Tallin a skontrolovala, že má na krku, talisman ochrany. Meg dala do prostěd jejich kruhu mísu, do které nalil olej a hodila tam několik lístků růží. ,,Několik lístků a olej a ukáže se mám čas budoucí, každý kdo se podívá dovnitř, uvidí svojí budoucnost," řekla Meg a kroužila prstem v oleji. ,,Teď se podívejte," vybídla je. Všechny se naklonili k míse a podívali se dovnitř. Tallin vydělá plameny a pak bitvu, mezi vlky a upíry. Když se odvrátila, tak jí začala bolet hlava. Všechny dívky potom byly tak unavené, že šly spát.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře