15. Tajemství

30. duben 2012 | 14.11 |

Stín lásky

Když se Tallin probudila, tak si uvědomila kde je. Posadila se na dece a podívala se na holky. 

,,Proč nespíš?" Zašeptala Meg a podívala se na posteli na ní. ,,Nejsem unavená," odpověděla Tallin, taky tiše. 
,,Víš kolik je?" Zeptala se Meg. Podívala se na hodinky a pak znovu na unavenou kamarádku. ,,Bude půl šesté," zašeptala. ,,Mohli bychom už stávat," řekla kamarádka ospale. ,,Ale je přece ještě brzy," namítala Tallin. 
,,Jo, to je, ale nechtěj čekat, až Jessi vyleze z koupelny." Meg si sedla na posteli a pak si opatrně stoupla a došla ke skříni. Tallin se taky zvedla a vzala si batoh s oblečením a šla za kamarádkou, která šla ze dveří pokoje. V koupelně se oblékli a umyli a pak si šly do kuchyně. ,,Chceš něco?" Zeptala se Meg a vyndala si z lednice láhev s džusem. 
,,Ne, děkuji, ale něco jsem si vzala z domova." Tallin si sedla na židli v kuchyni a přemýšlela, jestli jí to má říct, jestli jí má říct pravdu. ,,Meg, mohla bys k nám odpoledne na návštěvu, chtěla bych ti říct o. . ." Tallin přerušili děvčata nahoře. 
,,Pusť mě do koupelny!" křičela Marta a bouchala do dveří. ,,Už to začalo," chichotala se Meg a podívala se nahoru. 
,,Jo, jasně," řekla zaskočeně Tallin a podívala se do umyvadla. ,,Chtěla jsi něco?" Zeptala se kamarádka a kousla si do müsli tyčinky. ,,Řeknu ti to, až budeš u nás, tak ti to řeknu," odpověděla a podívala se na Meg. 
,,Půjdu, ale musíš mě tam odvést, nemám auto." Meg si sedla ke stolu a ukousla si další kousek. Když byly holky připravené, tak jeli. Marta a Meg jeli s Jessi v jejím červeném Volvu. Tallin jela ve svém autě a přemýšlela o tom, co včera viděla v te míse a také o dárku, který dostala od Daniela. ,,Proč mi to děláš?" Řekla smutně Tallin a podívala se na auto před ní, jak jede po silnici ke škole. ,Nikdy mu nemůžu říct, co jsem, protože ho musím zabít,' pomyslela si a snažila se nebrečet. Když zaparkovali na školním parkovišti, tak si Tallin všimla, že jeho auto tu stojí. Podívala se na batoh, kde je schovaný balíček od Daniela a pak si batoh přehodila přes rameno a vylezla z auta. ,,Je tu fešák," řekla Jessi vesele. ,,Kdo?" Zeptala se nechápavě Tallin a podívala se kolem sebe. ,,Myslí Daniela." Pobaveně se zasměje Meg. Tallin přikívla, že rozumí a šla se svými kamarádky do budovy školy. Šla ke skříňce a vyndala si z batohu nějaké nepotřebné věci, také vyndala balíček, který otevřela, byla to krabička s její nejoblíbenější čokoládou. ,,Ten parchant," zašeptala tak tiše, že by to nikdo neslyšel, ani Daniel který byl vedle její skříňky opřený o tu vedlejší a pozoroval jí. Tallin se nadechla a podívala se na něj, měl na tváři svůj arogantní úsměv. Dneska si vzal bílé tričko, černou bundu a černé boty, místo kalhot si vzal džíny. I když vypadal obyčejně, tak byl pořád sexy. ,,Ahoj princezno," řekl a podíval se na krabičku. Tallin se také podívala a pak jí hodila do skříňky a zavřela. ,,Co chceš?!" Zeptala se ostře a šla ke třídě, ale on šel za ní. Zastavila se u třídy a podívala se na Daniela, zastavil se před ní a díval se jí do očí. ,,Chtěl jsem ti dát tohle," řekl a vyndal z kapsy u bundy pepřák a dal jí ho do ruky. 
,,Ale já už jeden mám," řekla překvapeně Tallin. ,,Ale nenosíš ho," podotkl. ,,Nehodil se mi k oblečení," zavtipkovala. 
,,Není to sranda, jde tu všem o život," řekl vážně Daniel a založil si ruce na hrudi. ,,Dávám si pozor," řekla ironicky a otočila se, ale on jí chytl jednou rukou za paži. Cítila jak se jí z toho zostřují tesáky. ,,Dávej si, prosím, pozor," řekl ustaraně a potom jí pustil. Tallin šla do třídy a sedla si na místo.
                                                         
Po škole jela Tallin s Meg do penzionu. ,,Proč jsi vyndala svoje auto?" Zeptala se zvědavě Meg. ,,Daniel byl v baru," zalhala a podívala se na místo u penzionu, kde stává občas jeho auto, nebylo tam. Když zaparkovali před penzionem, tak vylezli z auta a šly do penzionu, pak do jejího pokoje. ,,Máš tu pěkně uklizeno," řekla překvapeně Meg a podívala se po pokoji a zastavila se pohledem na velké knihovně plné knih. ,,Páni ," řekla a přešla ke knihovně. ,,Můžeš si, prosím sednout na postel," řekla klidně Tallin a posadila se na postel. Meg udělala to samé. ,,Chtěla jsem ti říct, že to co tvrdí tvoje máma je pravda," začala a pořádně se nadechla. ,,Ty tomu nesmyslu taky věříš?" Zeptala se ironicky Meg. ,,Musíš mi věřit, to co se děje ve městě je spojené s nadpřirozeném." Tallin si musela odkašlat. ,,Co že?" Zeptala se překvapeně kamarádka. ,,Ten vrah, který zabil Mary je upír," řekla Tallin naléhavě. Meg se s vykuleníma očima a otevřenou pusou dívala na ní. ,,Upíři, jsou jenom z filmů," řekla nevěřícně. ,,Existujou a existuje jedna rasa, která je loví, jmenuje se Lupus custos," řekla Tallin vážně. 
,,Říkáš nesmysly, radši už půjdu," řekla Meg vyplašeně a rychle běžela ke dveřím, ale Tallin byla rychlejší a přitiskla kamarádku ke dveřím zády, aby neutekla a mohla s ní mluvit. Viděla v jejich očích děs, když se pořádně podívala, tak uviděla svůj odraz. Špičáky jí koukaly z pusy, uši měla špičaté jako vlk a oči měla rudé jako krev. ,,Nechci ti ublížit, jenom chci, abys mě poslouchala a věřila mi." ,,Kdo jsi?" Zeptala se vyděšeně Meg. ,,Jsem Lupus custos." Musela se nadechnout, aby se uklidnila a proměnila se na člověka. ,,Musím s tebou mluvit o tom kdo jsi, ale takhle ti to teda říkat nebudu," řekla a usmála se, aby se Meg uklidnila. ,,Musíš mi slíbit, že mi neutečeš." Musela se znovu pořádně nadechnout. ,,Stejně, jsem rychlá, tak by ses nedostala moc daleko," dodala a čekala, až její kamarádka přikívne a pak jí pustila, aby se posadila na postel. Tallin se také posadila a hleděla kamarádce do očí, cítila že se její kamarádka ještě trochu bojí. 
,,Něco ti řeknu o mém původu," začala a podívala se na svoje ruce. ,,První Lupus custos vznikl tak, že čarodějnice jménem Leurana, proměnila sebe a několik vesničanů na vlky, aby se pomstili upírům za to, že zabili jejich milované," vyprávěla Tallin. ,,Tvoje rodina je potomkem Leuraniny sestry Nerissi." Když Tallin řekla o tom, že Meg musí chránit a že je Daniel upír, tak odvezla kamarádku domů. ,,Dávej si pozor na Daniela, ale hlavně na sebe, nikomu neříkej o tom co jsi zjistila a neříkej nic Danielovi, o ničem neví," řekla Tallin a objala silně Meg, pak odjela do penzionu. Porsche tam už stálo, takže Daniel už bude doma. Tallin vylezla z auta a šla k penzionu a pak dovnitř. Daniel stál na schodech a díval se jak si sundávám bundu. ,,Nechce se ti do baru?" Zeptala se klidně a podívala se na Daniel, který měl čerstvě umyté vlasy, které mu padali do očí. ,,Musím s tebou mluvit," řekl vážně. ,,Já, ale ne," řekla Tallin a nechala batoh u bundy, pak mířila ke kuchyni, ale Daniel jí ze zadu chytil a přitiskl si jí k sobě. Snažila se schovat obličej, protože se jí zabarvovali oči a zvětšovali se jí tesáky. 
,,Chci vědět, proč se mi vyhýbáš?" Zašeptal jí jemně do ucha. 
BUCH BUCH  
Ozvali se dveře. Daniel si povzdechl a šel ke dveřím, ale ona šla mezi tím se do kuchyně uklidnit. ,,Jenom klid," řekl někomu Daniel neklidně. Ucítila dřevo, tak se šla podívat a uviděla to

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář