Hybridi

5. březen 2012 | 14.20 |

Hybridi
Máme za sebou druhý týden z čtyř-týdenní pauzy, a tak si pro zkrácení čekání můžete přečíst, co jsme se zatím všechno dověděli o hybridech.

Hybrid je kříženec mezi vlkodlakem a upírem a patří k nejmocnějším tvorům, neboť má schopnosti od obou druhů.

Historie

Historicky prvním hybridem je Klaus, kterého matka počala během své aférky s vlkodlakem. To však nemohla předpokládat, že později přemění své děti v neméně mocné tvory – první upíry. Kombinace upíra a vlkodlaka by tak byla smrtelnější, než jakýkoliv jiný tvor a vychýlila by rovnováhu, proto se Původní čarodějka, služebnice přírody a jeho matka, rozhodla zabránit Klausovi se přeměnit a jeho vlkodlačí stránku uspat. Kletbu spoutala pomocí krve původní dvojnice Petrovi a měsíčního kamene.

Během 15. století Klausovi zkřížila cestu Katerina Petrova, dvojnice. Zatímco se jí na svém panství zdánlivě dvořil, plánoval ji obětovat při zrušení kletby. A však, jakmile se Katarina dověděla pravdu, ukradla měsíční kámen a utekla. Klaus pak za její útěk vyvraždil celou její rodinu.

Aby získal zpět jak dvojnici, tak měsíční kámen, vytvořil a rozšířil falešnou pověst o Kletbě Slunce a Měsíce, která údajně omezovala upíří a vlkodlačí schopnosti, a tím si získal, že po jeho chybějících kouscích skládačky budou pátrat oba druhy.

Mezitím, co se snažil přijít na způsob, jak zlomit kletbu bez dvojnice, se dověděl o Eleně Gilbert, a tak přijíždí do Mystic Falls, aby konečně uskutečnil svůj dlouholetý plán. Klaus využije čarodějku Gretu, aby zlomila kletbu uvolněním kouzla z měsíčního kamene a následným obětováním vlkodlaka a upíra, kterým sám Klaus vytrhl jejich srdce a nakonec pil z dvojnice až do bodu její smrti. Tím byla kletba zlobena a jeho spící vlkodlačí stránka uvolněna a Klaus se tak stal prvním Hybridem v celé své síle.


Klaus je také mnohem mocnější než ostatní hybridi, neboť je taky ještě navíc Původní upír (The Originals). Oproti ostatní třeba stále dokáže ovlivňovat upíry. Na rozdíl od ostatních původních upírů nemůže být Klaus, díky své vlkodlačí půlce, neutralizován dýkou potřenou popelem z bílého dubu.

Vzhled a chování

Hybridé vypadají jako obyčejní lidé, ale díky své vlkodlačí půlce mohou přecházet z lidské formy do vlčí. Na rozdíl od čistokrevných vlkodlaků se však můžou ve vlky měnit, kdykoliv se jim zachce a ne jen během úplňku. Během transformace či při krmení, jim oči zežloutnou (jako vlkodlaků) a vyrazí jim žilky kolem očí (jako upírům) a v ústech jim vyrazí ostré špičáky.

Hybridé jsou díky své vlčí stránce dost možná více agresivní. Často mají problémy ovládat svůj hněv a jsou vznětlivý. Jejich emoce jsou stejně jako u upírů a vlkodlaků mnohem intenzivnější, než lidské.Díky vlkodlačím vlastnostem jim světlo, na rozdíl od úpírů, neublíží, a tak se mohou během dne volně pohybovat na slunci i bez očarovaného kamene Lapus lazuli.

K jejich jedinečným vlastnostem patří jejich pouto ke svému stvořiteli. Všichni hybridé, kteří byli stvořeni, ochotně poslouchají svého vůdce. Nejde ani tak o ovládnutí mysli, ale spíše o slepou kultovní víru a vděk. Hybrid by si, kdyby ho o to stvořitel požádal, dost možná vytrhl i vlastní srdce z těla. Jak se však ukázalo, hybridé nemají svou vůli tak úplně pod vlastní mocí, protože i když s nějakým příkazem/žádostí nesouhlasí a odmítnou ji splnit, jejich podvědomí je natolik silné, že Klausův příkaz i přesto vyplní.

I když jsou hybridi mocnější než vlkodlaci a upíři, stejně protože jsou z části upíři, může jejich mysl ovládnout původní upír.

Potrava

Díky své upíří půlce mají hybridé touhu po krvi a krev je důležitou složkou jejich stravy. Jejich schopnosti jsou úzce svázány s druhem potravy, jakou se upír živí. Tudíž hybrid, který si stravu doplňuje lidskou krví má schopnosti silnější, než kdyby žil pouze z krve zvířecí.
Kromě krve však stejně jako vlkodlaci jedí i normální jídlo, které jim pomáhá dodržovat zdravé tělesné funkce.

Schopnosti a výhody

 • Super-síla – hybridi jsou ještě silnější nežli obyčejní upíři či vlkodlaci, a to i ve své lidské formě. Díky své upíří stránce však jejich síla roste společně s věkem, tudíž čím je hybrid starší, tím je i silnější.

 • Super-rychlost – hybridé jsou rychlejší než vlkodlaci i někteří upíři jak ve své vlčí podobě, tak ale i v lidské formě.

 • Super-hbitost – hybridi mají po své vlkodlačí stránce nadlidskou hbitost, mrštnost a obratnost. Dokáží skákat výše, lézt, šplhat či běhat bez známek větší námahy či únavy.

 • Super-smysly – hybridi mají mnohonásobně lepší čich, takže dokáží vycítit i upíra (což upíři mezi sebou neumí), chuť, zrak i sluch.

 • Nesmrtelnost – díky své upíří stránce přestanou hybridi stárnout a jsou nesmrtelní. Jediný způsob jak hybrida zabít je setnutím jeho hlavy či vytržením jejich srdce z těla.

 • Zrychlené hojení – hybridi mají v obou formách skvělou schopnost regenerace, takže se jim jakékoliv zranění, jak vnitřní, tak povrchové, hned zahojí.

 • Ovládání mysli – tuto schopnost získali díky upířím genům a díky které mohou kohokoliv k čemukoliv přinutit, či mu pozměnit nebo úplně vymazat jeho vzpomínky. K ovládnutí využívají nejčastěji upřený pohled do očí. Dokáží i vstoupit do něčích (lidských i upířích) snů či podvědomí, které dokáží vytvořit či pozměnit.

 • Detektor lži – hybridi, díky vlkodlačím genům, dokáží poznat, zda jim někdo lže.

 • Proměna – na rozdíl od vlkodlaků, kteří se mohou proměnit pouze během úplňku, mohou svou transformaci kontrolovat, takže se mohou proměňovat dle libosti či naopak vůbec.

Slabosti a nevýhody

 • Oměj šalamounek – je jedna ze dvou bylin, která působí na hybridy stejně jako na vlkodlaky. Při dotyku se o něj hybrid spálí, a pokud pije oměj s vodou, je to pro ně jako polykat kyselinu a oslabuje jejich sílu.

 • Sporýš – je druhou bylinou, která ho dokáže oslabit, stejně jako upíra. Také jakákoliv oběť užívající sporýš je pro hybrida otrávená. Ať už má člověk sporýše v těle či pouze ve své blízkosti, stává se odolným proti hybridímu ovládání mysli.

 • Pozvání – hybrid díky svým upířím pozůstatků fyzicky nemůže překročit práh jakéhokoli obydlí, kde bydlí žijící člověk. Musí být pozván dovnitř a pak už se může kdykoli vrátit bez pozvání.

 • Magie – je velmi účinnou obranou čarodějek vůči všem nadpřirozeným druhům, včetně hybridů. Nejčastěji využívají toho, že jim způsobí aneurisma, které jim vyvolává silnou bolest.

Přeměna v hybrida

Jakmile Klaus zlomil kletbu a stal se prvním hybridem, obrátil svou pozornost k další části jeho plánu. Ke stvoření dalších hybridů. Hybridem se může stát pouze vlkodlak, který se napije upíří krve a následně zemře. Pro dokončení proměny ještě musí vypít lidskou krev.

Po usilovném hledání vlkodlačí smečky, skončil jeho první pokus naprostým fiaskem, neboť celá smečka se během několika hodin od přeměny začala cítit bolest, krvácela z očí až nakonec všichni zemřeli na ztrátu krve.


Klaus se opět vrátil do Mystic Falls, kde dal Tylerovi napít své krve a vzápětí mu zlomil vaz. Chtěl tímto motivovat Bonnie, aby mu zjistila, proč proměna nefunguje. Nakonec je odhaleno, že posledním krokem musí hybrid v přeměně pít krev dvojnice. Tyler se tak stal prvním úspěšně proměněným hybridem.

Vlkodlačí kousnutí

Díky své vlkodlačí stránce disponují schopností vlkodlačího kousnutí (které může způsobit jak vlkodlak, tak hybrid), které mohou využít pouze ve vlčí podobě či během přeměny, je pro upíra smrtelné a jediným lékem je právě krev hybrida.

Kousnutí začne působit už po pár hodinách a projevuje se v několika stupních. Zprvu se rána nezdá vážná a rychle se zahojí, a však později pokožka nabobtná a objeví se vyrážka. Následují i mdloby a únava. Druhý den už upír zažívá halucinace (které zaměňuje za přítomnost) a stává se vzteklým a má mnohem větší neutěšitelnou chuť po krvi, takže napadá všechny v těsné blízkosti, aby utišil svůj nezkrotný hlad. Nakonec se upír zmítá v nesnesitelných bolestech a dochází k pomalé bolestné smrti.


zdroj : edna.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře