16. Prozrazení

30. duben 2012 | 14.12 |

Stín lásky

Daniel šel otevřít a všiml si, že Tallin odchází do kuchyně. Otevřel dveře a všiml si muže, který držel kuš, dřevěnou s dřevěnými šípy. Muž kuš zvedl a namířil jí na Daniela a opatrně vešel do domu. ,,Jenom klid," řekl neklidně a couvl před zbraní. Muž zavřel dveře, ale pořád se díval na něj a pak si připravil že vystřelí, když v tu chvíli z kuchyně přiběhl velký hnědý vlk a vytrh muži z ruky kuš, ale muž omylem střelil a zasáhl vlka do boku. Vlk zakňučel, ale pak se otočil na muže a zavrčel. Daniel využil jeho nepozornosti a zezadu ho chytil. ,,Dneska budeš mít smůlu," řekl a vycenil na muže tesáky a pak se podíval na vlka, který si stoupl před Daniela a ukazoval na dveře do sklepa. Vlk potom začal do škrábat do dveří, aby je Daniel otevřel. Přešel s mužem ke dveřím a otevřel je. Vlk v tu chvíli do sklepení vešel a ukazoval Danielovi cestu, když se zastavili, tak staly před tlustýmy dveřmi, které vedly do malé místosti, bylo to spíš vězení. Daniel nakoukl malým okénkem na dveřích do místnosti. ,,To by šlo," utrousil. Vlk začal štěkat a škrábat do dveří. Daniel je otevřel a hodil tam toho muže. ,,Vyřídím si to s tebou později," řekl a ušklíbl se, pak se podíval, kde je vlk, všiml si že vlk odchází a na zemi nechával krvavou stopu. Daniel si klekl a na prsty si nabral trochu čerstvé krve a přičichl si. ,,Voní to jako . . ." Nedokončil to a běžel, ze sklepení, sledoval pach a všímal si jeho změni, až vešel do kuchyně, kde stopa končila a všiml si. ,,Tallin," vydechl překvapeně Daniel a zadíval se na dívku, která stála u dřezu a ošetřovala si ránu na boku. ,,Koho jsi čekal?" Zeptala se ironicky a podívala se na něj. ,,No, ne zrovna tebe," utrousil a podíval se na ránu, vypadala dost vážně. Tallin se snažila si vyndat z rány dřevěný šíp. ,,Pomůžu ti," řekl ochotně a přistoupil k Tallin, ta se nebránila, ale zaťala čelist. Daniel opatrně uchopil konec šípu a opatrně ho vyndával, když šíp ležel v umyvadle a byl celí od krve, tak se dal Daniel do čištění její rány. Musela si k tomu sednout a snažila se nesyčet bolestí. ,,Tak, kdy jsi mi to chtěla říct?" Zeptal se klidně a podíval se na její obličej. ,,A co?" Snažila se z toho vykroutit. ,,No, to že jsi vlkodlak." Tallin zavrčela a praštila do tváře. 

,,Nejsem vlkodlak, ale Lupus custos, ty blbe," zavrčela a ucukla, když Daniel otíral ránu. ,,Proč ti moje krev nevadí?" Zeptala se po chvilce Tallin udiveně. ,,Šíp měl na špičce trochu sporýše a ještě jsem už jedl," odpověděl. 
,,Budu muset zavázat i bříško, rána je moc velká a náplasti na to nestačí," utrousil a podíval se do jejich unavených očí. ,,Dobře, jestli je to nutné." Daniel jí musel utrhnout dole trochu látky od trička, aby mohl kolem bříška ovázat odvaz. Když bylo hotovo, tak se zvedl a umyl si ruce, od krve. ,,Děkuji," řekla upřímně Tallin a snažila se zvednout.

 

,,Pomůžu ti, neměla by ses tolik hýbat," řekl Daniel a vzal Tallin do náruče, pak s ní šel do jejího pokoje a položil jí na postel. Daniel chtěl odejít, ale ona ho nechtěla pustit, místo toho si ho přitáhla blíž. ,,Nechoď, prosím, nechci být sama," řekla smutně snažila se ze všemi svými novými silami ho přitáhnout k sobě na postel. ,Zůstanu tu, je zraněná a takhle mi nemůže utéct, když se budu ptát.' Daniel si sedl na postel a podíval se na bolestně staženou tvář jeho milované, která se snažila trochu posunout, aby mu udělala trochu místa. ,,Kdy se to stalo?" Zeptal se a odhrnul jí z tváře pramínky vlasů. ,,Myslíš proměnu? Proměna začala den kdy Mary zemřela," odpověděla unaveně. ,,Jak se to u vás aktivuje, to tě někdo musí kousnout?" Ptal se dál zmateně a lehl si na bok vedle ní. 
,,Podle babičky se to aktivuje díky bolesti nevinných lidí, kterým temná příšera zabila nikoho milovaného." Dýchala pomalu, ale pravidelně, aby jí rána na právem boku nebolela. ,,Proč ses mi vyhýbala?" Zeptal se Daniel a upřeně se podíval na rty, které se začali lehce klepat a její oči začali slzet. ,,Nemohla jsem, naše povinnost je zabíjet zlé bytosti a já bych ti nikdy nemohla ublížit, nemůžu tě zabít, nedokážu to," řekla zoufale a zavřela oči. Daniel si k ní lehl blíž a objal jí. 
,,Nemusíš mě zabít, můžeš být s se mnou," řekl jí do vlasů a pak jí tam políbil. ,,Jenom kdyby to bylo jednoduché, upíři by nás taky měli nenávidět," řekla smutně a položila si hlavu na jeho svalnatou hruď. ,,Ale já tě miluji, necítím k tobě nenávist." Její kůže ho zahřívala, bylo to moc příjemné teplo a slyšel její srdce jak bije a její vůně ho uklidňovala. 
,,A měla by ses vyspat, jseš určitě unavená a potřebuješ to , aby se ta rána rychle uzdravila," podotkl Daniel. 
,,Zustaneš tu?" Zeptala se a otevřela oči, její modré oči zářily, jako by v nich měla malinkaté diamanty. 
,,Zůstanu, to ti slibuji," řekl a počkal až zavře oči, pak i on zavřel oči a usnul.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář