17. Plán

30. duben 2012 | 14.12 |

Stín lásky

,,Musí to vypadat dobře , ne jako kdyby to žvýkala kráva," řekla naštvaně Cornelie jedné skupince v tělocvičně, kde se připravovala výzdoba na Hallowen, který začne za několik dní. ,,Ta má, ale náladu," řekl jeden kluk, který maloval s Tallin, Meg a ostatníma plakát. ,,Jo, to má, asi se zapomněla namalovat," zavtipkovala Tallin a vzala si modrou barvu. 

,,Možná, nebo jí nechal nějaký hezký kluk," podotkla Meg a mávla štětcem nad plakátem. 
,,Zaprvé; žádný kluk mě nenechal, zadruhé; co je ti do toho!" Řekla Cornelie za zády její kamarádky. 
,,No, tak už vím, žárlí, protože Tallin chodí s Danielem Salvatorem," řekla Meg vesele a podívala se na Tallin, která zavřela oči a sklonila hlavu. Slyšela jak jedné holce zaskočilo a jeden kluk se začal smál. ,,Tallin chodí se Salvatorem?" Zeptal se jeden kluk ohromeně. ,,Jasně, viděla jsem je jak se líbají." Tallin se podívala na hodinky a pak se zvedla, protože se potřebuje umýt a jet domů se zbavit toho krotitele upírů, který je napadl včera. Když šla školní budovou, tak ucítila, krev. Tallin zvedla nos a snažila se vycítit, kde je. Cítila jí ve sklepě, kde má školník pracovnu, jak tomu říkával. Šla rychle do sklepení a snažila se jí najít. Věděla, že kvůli jedné kapce krve nemusí šílet, ale když jí je hodně, tak to musela prověřit. Vešla do špinavé a zatuchlé místnosti a snažila se znova zachytit pach krve. Vešla do další místnosti, kde byl vzduch plný vůně krve. Přešla ke stolu, který byl zakrytí černou plachtou a pak jí sundala. Pod stolem ležela Tereza Rohaničová, která s ní měla matematiku. Měla roztrhané hrdlo z kterého teklo mnoho krve. 
,Danieli? Danieli?' Volala v mysli. 
,Co pak je?' Zeptal se Daniel, asi musel být překvapený, že můžou spolu takhle komunikovat. 
,Našla jsem ve sklepě další tělo.' Tallin si k ní klekla a dotkla se rány. 
,Musel mě slyšet, krev je ještě čerstvá, když se vrtěl a asi panikařil, tak jí roztrhl hrdlo,' poslala a vytáhla tělo z podstolu, pak se podívala kolem sebe, jestli tu ještě ten upír nečíhá. Krev která voněla kolem ní, byla cítit natolik, že nic jiného necítila. ,,Už jsem tu," řekl Daniel a klekl si vedle Tallin. ,,Cítíš něco?" Zeptala se naléhavě. ,,Kromě tebe a té krve, nic," odpověděl trochu nechápavě. 
,,Taky toho moc necítím, ta krev maskuje jiné pachy." Naklonila se k mrtvole a přičichla si. ,,Jestli bude někde blízko, tak ho ucítím," řekla Tallin a usmála se na něj. Daniel vzal do ruky vysílačku a začal do ní mluvit o tom, že se našlo další mrtvé tělo.
                                                         
Po tom, co odvezli tělo a Daniel se rozhodl, že pojedeme vyslýchat vězně, tak Tallin a Meg trčí v Hundai a jedou za ním.

,,Proč jsi mu řekla, že jsem čarodějka?" Zeptala se Meg na zadní sedačce a bouchala do sedačky spolujezdce. 

,,Jako ten důvod, proč jsem ti řekla o něm," odpověděla Tallin a dala batoh, který ležel na sedačce vedle ní na zem. Když přijeli k penzionu, tak šly rovnou do sklepení. ,,Naučila ses nějaké kouzlo?" Zeptala se Tallin, 
když šly k místnosti, kde zavřely muže. ,,Jestli chceš, aby z měl byla kaše," odpověděla Meg a sklopila zrak. 
,,To nevadí, nemusíme použít kouzla," řekla trochu zklamaně Tallin a podívala se na Daniela. 
,,Je mnoho způsobů, jak vyslýchat vězně," utrousil, ale nepodíval se a zastavil před dveřmi cely. Děvčata zastavili za ním a Tallin se musela otočit ke své kamarádce. ,,Musíš mi slíbit, že nebudeš křičet a šílet," řekla naléhavě a zadívala se jí do jasných očí. Daniel si odfrkl. Meg se podívala nechápavě na Daniela a pak na Tallin, při tom přikívla. Daniel otevřel dveře a v místnosti na zemi seděl muž, byl to pán profesor Helsyg. 
,,Pane bože, to je pán Helsyg," řekla polekaně Meg a zakryla si ústa. ,,Jen klid Meg, nic se mu zatím nestalo," řekla uklidňujícím hlasem Tallin. Helsyg se zvedl a ostražitě sledoval Daniela. ,,Slečno Merielová a slečno Teriová, co s tímhle máte společného?" Zeptal se Helsyg a mávl na Daniela. ,,Vím, je to upír, ale my taky nejsme normální, jsem Lupus curtos a Meg je čarodějka." Pán Helsyg se překvapeně podíval na obě dívky a pak jenom na Tallin. ,,Vlčí duch?" Zeptal se překvapeně. Přikívla a přistoupila blíž. ,,Vlčí duchové tu před mnoha lety žili a vy jste je znali." Helsyg přikívl a uklidnil se. 
,,Ale jak to, že spolupracujete s upírem?" Zeptal se nechápavě. Tallin sklonila hlavu a pak jí zase zvedla. 
,,Ten, kdo vraždí na škole, nebyl Daniel, ale nějaký jiný upír." Přistoupila ještě blíž k profesorovy. 
,,Pustíme vás, pokud slíbite, že nikomu o nás neřekne te." Helsyg přikívl a když mu Tallin uvolnila cestu, tak vyšel z místnosti a šel nahoru. ,,Myslíš, že to byl dobrý nápad?" Zeptal se jí Daniel neklidně. 
,,Věřím, že nic neřekne," ujišťovala ho a usmála se na něj. ,,Chci vám pomoct," řekl najednou Helsyg a otočil se v obýváku na ní. ,,To je vyloučené!" Řekla překvapeně. 
,,A ještě, nezvládl jste se bránit před vlkem, tak jak se chcete bránit před upírem," řekla rozhodně Tallin a dala si ruce v bok. ,,Jste obě ještě mladé a tomu upírovi nevěřím," řekl vážně Helsyg a skřížil si ruce na hrudi. 
,,Jmenuje se Daniel!" Zavrčela a cítila, jak se jí zostřují a tak je vycenila na profesora, aby věděl že není žádná chudinka. 
,,Ať nám pomůže," navrhla Meg a přistoupila z jedné strany k ní. ,,Ale nemůžeme do toho zatahovat lidi," nesouhlasil Daniel a stoupl si na druhou stranu a podíval se jí do očí. Tallin si povzdechla a pak nabrala vzduch. 
,,Potřebujeme pomoc a další spojenec se nám může hodit," rozhodla klidně a podívala se na Helsyga. 
,,Můžete být k užitku, ale nechci, aby o tom nikdo věděl," řekla vážně. Přikívl. ,,Tak dobře, porada skončila, pane Helsygu, můžete odvézt Meg domů?" Zeptala se unaveně. 
,,Jistě, mohu," odpověděl.                                         
Když odjeli, tak Daniel a Tallin zůstali samy. Přešel k ní a objal jí. ,,Půjdu spát, jsem hrozně unavená," řekla a opřela se o něj. ,,Dobře."Políbil jí na čelo a pohladil po vlasech. Tallin se od něj vyprostila a šla nahoru po schodech.  Daniel jí následoval a když se jí zamotala hlava, tak jí pomohl se opřít o něj, aby nespadla. 
,,Půjdu s tebou radši spát, než si něco udeláš," rozhodl a vzal Tallin do náruče a vedl jí do pokoje. V jeho objetí mu unavená Tallin usnula, opatrně jí položil na postel přikryl jí dekou, pak si k ní lehl a pozoroval jak spí. ,Vypadá tak nevinně, ale v sobě má takovou zrůdu. . .' Daniel nedokončil stojí myšlenku a vzpomněl si na velkého hnědého vlka, 
který zaútočil na útočníka a uvědomil si, že vlk byl hnědý, jako její vlasy. Daniel se dotkl jednoho pramene který jí zakrýval tvář a přejel jim po karamelově hnědých vlasech. ,Tak krásná, že si může vzít srdce každého muže.' Na jejím levém rameni si všiml tetování, vypadalo jako malý drak který si honí dlouhý ocas a při tom udělal kruh. Drak vypadal komplikovaně nakreslený a mohl to udělat jenom nějaký šikovný člověk. Když se tetování dotkl, tak musel rychle ruku stáhnout, protože hodně pálilo. 
,,Sakra," zaklel tiše Daniel a podíval se na ruku, která ho pálila, byla růžová od toho, jak byla spálená, ale už se to začalo hojit. Tallin se zavrtěla a potom si dala ruce a hlavu na jeho hruď, pak vydechla. On jí objal a zavřel oči.                                         
Když se vzbudil, tak si uvědomil, že Tallin není v posteli a ani v pokoji. Vyšel z pokoje a podíval se do jednoho zrcadla v chodbě. Měl trochu rozcuchané vlasy, ale to tolik nevadilo, pak se začal soustředit na hlasy, které se ozývali z kuchyně. 
,,To je špatný plán," říkala Meg nesouhlasně. ,,A co navrhuješ?" Zeptala se Tallin a měla při tom něco v ústech, protože mluvila jinak. Daniel šel do kuchyně a podíval se na tři postavy, které seděly u stolu a měli před sebou hrnky s kávou a Tallin měla v ruce pytlík, z něj si vyndala nějaký provázek a kousla do něj. ,,Ahoj, Danieli," pozdravila klidně, ale nepodívala se na něj. 
,,Co tu řešite?" Zeptal se a podíval se na pána Helsyga a na Meg. ,,Řešíme, jak máme chytit toho upíra," odpověděl obezřetně Helsyg a otočil se zpátky ke kávě. ,,Co to máš za věc?" Zeptal se Daniel a sedl si vedle ní. 
,,Ta věc se jmenuje karamelová šňůrka , " odpověděla a kousla do  šňůrky. ,,Říkala že má chuť do ničeho kousat, tak si vzala tohle," podotkla Meg a napila se kafe. ,,Meg, jde nám o to ho chytit a tam, kde je hodně lidí bude stoprocentně," řekla klidně Tallin a udělala na šňůrce uzly, aby se jí to kousalo špatně. 
,,Myslíte na Hallowenu?" Zeptal se a snažil se aby zněl bezstarostně. 
,,Ano, mluvíme tu o tom, že bychom ho zničili na té party ve škole," řekl Helsyg. 
,,Ale mluvíme tu o tom, že budeme riskovat životy nevinných lidí," protestovala Meg a placla slabě do stolu. Tallin bouchla do stolu tak silně, že se stůl zatřásl, 
ale hrníčky s kávou se ani nepohly a zvedla se nad Meg. ,,Nechci, aby zemřeli další lidé, jen proto že se ti nelíbí plán. Mary nemusela umřít a další tři dívky, ale stalo se, nemůžeme čekat až si vybere další oběť!" Tallin doslova zuřila a její tělo se začalo trochu měnit ve vlka, oči měla rudé, uši se měnili ve vlčí a v ústech se jí zvětšovali tesáky . 
,, Ten upír už nesmí nikomu ublížit , " zavrčela a vycenila tesáky . ,, Uklidníme se , ano ? Nemusíme se hádat , " řekl Helsyg a při tom se podíval na Daniela . ,, Měl jsem v plánu chytit upíra na té akci , " řekl Daniel a zvedl se vedle Tallin a podíval se jí do očí . ,, Nebudeme čekat na jeho smrt dlouho , slibuji , že ho tam zničíme . " Dotkl se jejího ramene a druhou její hrudi , aby se uklidnilo srdce . Když se Tallin uklidnila a její tvář se vrátila do původní podoby . ,, Dobře," řekla klidně a sedla si zpátky na židli , on si taky sedl a opřel se o opěradlo . 

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář