Film Thor slibuje akční 3D podívanou

30. březen 2012 | 15.06 |

Film Thor slibuje akční 3D podívanou

Ve filmu Thor si zahraje jednu z hlavních rolí Natalie Portman

Ve filmu Thor si zahraje jednu z hlavních rolí Natalie Portman
Foto: Bontonfilm.cz

25. dubna 2011 | 18:32

Mezi obyčejné lidi musí z nebeských výšin dopadnout pyšný severský bůh hromu Thor, aby dospěl a zmoudřel a byl tak hoden trůnu svého božského otce Odina. Režie akčního fantasy snímku vycházející z komiksové předlohy vydavatelství Marvel se ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh. Podle prvních recenzí se mu podařilo udělat z Thora působivý a srozumitelný film s mnoha speciálními efekty, jehož kvalitu zvyšují i výkony oscarových herců Natalie Portman a Anthonyho Hopkinse. V českých kinech se Thor vybavený i 3D verzí poprvé objeví 28. dubna.

reklama

Thor (Chris Hemsworth) není v Branaghově snímku skutečný bůh, ale syn vládce vzdálené planety Asgard Odina (Anthony Hopkins). Ten musel v minulosti prokázat svou sílu v krutém boji se svým úhlavním nepřítelem Laufeyem, panovníkem mrazivé planety Jotunheim. Stárnoucímu Odinovi ale dělá jeho arogantní a domýšlivý syn starosti, protože svou nerozvážností porušil křehké příměří s Laufeyem.

Ukázky z filmu Thor
Ukázky z filmu Thor
Autor: Bontonfilm.cz

Rozhodne se ho proto exemplárně potrestat tím, že mu odebere jeho superschopnosti a také Mjolnir, mohutné kladivo, které Thor používá v boji, a svrhne ho do dolní říše Midgardu neboli na planetu Zemi. Oblohu a podivné jevy na místě jeho dopadu - pouště uprostřed Nového Mexika, právě zkoumá se svým týmem sličná astrofyzička Jane (Natalie Portman), která se svalnatého chlapíka se svérázným chováním a mluvou ujme a pomůže mu.

Ukázky z filmu Thor
Ukázky z filmu Thor
Autor: Bontonfilm.cz

V Asgardu mezitím Odin onemocní a vlády se zmocní Thorův bratr Loki, úplně jiný druh boha s modrou krví, jehož vztah k sourozenci je plný lásky a nenávisti. Intrikánský sourozenec je rozhodnut udělat vše, aby se Thor již nikdy nevrátil zpátky na rodnou planetu. Vyšle proto na Zem obřího válečného robota, s nímž musí Thor svést rozhodující zápas.

Podle prvních reakcí filmových kritiků, jejichž recenze sleduje specializovaný web rottentomatoes.com, sice Thor nepřináší nic nového, přesto jde o zábavný a přístupný film bez větších logických lapsů, v němž nechybí ani silné emoce. Přestože je děj ve své podstatě jednoduchý, Branaghovi se prý zdárně podařilo vypořádat se s potenciální hrozbou vzniku hloupoučké triviality a Thora proměnil ve velkolepou a vizuálně podmanivou akční podívanou.

Ukázky z filmu Thor
Ukázky z filmu Thor
Autor: Bontonfilm.cz

Chvályhodné jsou podle recenzentů výkony hereců, zvláště Portman a Hopkinse. Ve vedlejších rolích se objeví i jiní známí herci, například Stellan Skarsgård nebo Rene Russo. Kritici se už těší na další pokračování, které ohlašuje krátká pasáž po závěrečných titulcích.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář