Jak se chameleon Rango šerifem stane

30. březen 2012 | 15.08 |

Jak se chameleon Rango šerifem stane

Za chameleona Rango v originálním znění mluví Johnny Depp

Za chameleona Rango v originálním znění mluví Johnny Depp
Foto: Bontonfilm.cz

7. března 2011 | 18:00

Na americký Divoký západ zavede diváky animovaná komedie Rango režiséra Pirátů z Karibiku Gora Verbinského. Chlubivý a bojácný chameleon Rango v něm musí ve stylu neohrožených chlapíků z legendárních westernů ochránit obyvatele pouštního městečka před desperáty, najít zloděje vody a získat si srdce krásné ještěřice. Snímek plný akce a humoru se v českých kinech objeví 10. března.

Pořádný šok utrpí chameleon Rango, když se souhrou náhod ze svého pohodlného domácího terária znenadání ocitne uprostřed vyprahlé Mohavské pouště. Poněkud nudný život zeleného ještěra v červené havajské košili a hereckým nadáním tak dostává nečekaný dramatický spád.

Ukázky z filmu Rango
Ukázky z filmu Rango
Autor: Bontonfilm.cz

Poté, co jen tak tak unikne útoku hladového jestřába, doputuje do zaprášeného městečka Prach, jehož svérázné obyvatele trápí veliké sucho, tlupy násilníků a útoky dravých ptáků a zlého chřestýše. Upovídaný Rango si v místním saloonu neuváženě pochlubí řadou vymyšlených historek a jeho důvěřiví posluchači z něj obratem udělají šerifa.

Ukázky z filmu Rango
Ukázky z filmu Rango
Autor: Bontonfilm.cz

Novopečený ochránce zákona s šerifskou hvězdou, stetsonem a koltem u pasu tak stojí před úkolem, pro nějž nemá vlohy a především kuráž. Kromě nastolení pořádku v chátrající osadě, kterou ovládá vychytralý "želví" starosta, totiž musí zjistit, kam se ztrácí voda zásobující ještě donedávna celé městečko. Nyní je na Rangovi, jestli najde odvahu vypořádat se se všemi výzvami nebo vezme nohy na ramena a uteče zpátky do civilizace.

Ukázky z filmu Rango
Ukázky z filmu Rango
Autor: Bontonfilm.cz

Ve filmu se objevují téměř výhradně jen postavičky pouštních zvířat, které jsou nositeli různých dobrých i špatných lidských vlastností. Děj snímku vychází z klasických westernových zápletek, jaké se objevují v dílech mistrů tohoto žánru Sergia Leoneho nebo Sama Peckinpaha. Tématem nedostatku vody se odkazuje i na ekologické problémy, které v současnosti trápí řadu regionů světa. V originálním znění propůjčil hlas hlavními hrdinovi Johnny Depp. V české verzi ho zastoupil Ondřej Brzobohatý.

zdroj: Blesk

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak se chameleon Rango šerifem stane david* 11. 05. 2012 - 14:36