Joe Flanigan

18. duben 2012 | 19.26 |
› 

   

Joe Flanigan


Herec je můj neoblíbenější, líbil se mi ve Stargate .

 


Herec známý hlavně ze seriálu STARGATE: ATLANTIS se narodil 5. ledna 1967 v Los Angeles, ale od šesti let vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství.
Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Ojai v Kalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry "A Streetcar Named Desire". Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře "Coriolanus." Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joe-a zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joe-a dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském "Neighborhood Playhouse".
První herecká zkušenost byla v reklamě. V roce 1994 dostal svou první "opravdovou" roli v miniserii NBC RODINNÉ ALBUM. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu "SISTERS" a o objevil se i v seriálu "FIRST MONDAY". Dále hrál epizodní role v seriálech "BIRDS OF PREY", "JUDGING AMY" a stejně tak v "MURPHY BROWN", kde si zahrál Murphyina obdivovatele Scotta. Flanigan také opakovaně hrál v seriálech "PROVIDENCE", "CUPID" a "DAWSONŮV SVĚT". Také hrál hlavní role v počtu televizních pilotech včetně THE PRECINCT, SHERMAN´S MARCH, THE FORCE, MAN-MADE, CLUB PRADISE a 111 GRAMERCY PARK.
Joe nesnáší plavby lodí – toho se týká i jeho nejhorší noční můra – uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sériitohoto sci-fi seriálu. 

V těle Johna Shepparda

John Sheppard se připojil k expedici do Atlantis náhodou. Je to vynikající pilot a ze základny McMurdo letěl s generálem O´Neillem, který si ho vybral jako pilota, jenž ho měl dopravit na základnu v Antarktidě, kde před nedávnem objevili základnu Antiků. Shodou náhod ale major zjistil, že vlastní ATA gen (Ancient Technology Activation Gene), který mu umožňuje ovládat antickou technologii. A to natolik dobře, že ji nejen umí aktivovat, ale také kontrolovat a ovládat.
Je mu proto nabídnuta účast na expedici do města Antiků-Atlantis, jehož adresu objevil Daniel Jackson a které leží hluboko v galaxii Pegasus.
Brzy po příchodu do Pegasu se ovšem stává nechtěným vojenským velitelem, když je plukovník Sumner, který pozici původně zastával, Sheppardem zabit. Na Sumerovi se totiž živila Wraithská královna a Sheppard Sumnera zastřelil, když viděl, že si to Sumner sám přeje. A protože je expedice od Země odříznutá, nezbývá nic jiného, než aby Sheppard jeho pozici zaujal. Později se ukáže, že jeho nadřízení z toho moc nadšení nebyli, protože Sheppard má skvrnu v záznamech. Kdysi při jedné akci odmítl poslechnout rozkaz, když odmítl opustit své dva kolegy v Afghánistánu, a chtěl je zachránit.
Během začátků expedice se ale jeho problémy s autoritami projevily, když se často neshodl s doktorkou Weirovou, velící expedice. Když bylo město napadeno nanovirem, přímo ignoroval její přímý rozkaz. Později si ale své rozpory vyříkali a John se stal doktorce velkou oporou.
Díky její podpoře dokonce při znovu navázání kontaktu se Zemí prosadila, aby dál zůstal vojenským velitelem a navíc mu vynutila i povýšení na podplukovníka.
Při své službě v jiné galaxii se mu nevyhnuly problémy v podobě přisátí mimozemského brouka k jeho krku, což mu v budoucnosti způsobilo další potíže, když se po střetu s Wraithskou dívkou Eliou sám začal v něco podobného broukovi měnit. Doktor Beckett naštěstí našel léčbu, ale u Shepparda tyto události způsobily přirozenou averzi k těmto stvořením.
Má i smrtelného nepřítele v podobě bývalého Geniiského velitele, Kolyi, jenž se nejprve pokusil převzít násilím město. Kolya, který se stal nevítaným i mezi svými lidmi, Sheppardův tým o dva roky později překvapil na jedné planetě, kde Johna unesl a chtěl ho použít jako rukojmí při prosazování svých požadavků směrem k současnému vůdci Genii, Ladonu Radimovi. Sheppard opravdu zkusil, když Kolyovy přesvědčovací prostředky sestávaly z dost nepříjemného živení Wraitha na samotném Sheppardovi. Ten samý Wraith ale pomohl plukovníkovi utéct a později mu dokonce tzv. "darem života" znovu vrátil jeho sílu a věk.
Sheppard má na Atlantis autoritu a velké slovo, protože často dokáže přesvědčit i doktorku Weirovou. To se mu povedlo i v případě nového člena svého týmu, Ronona Dexe, který se k nim připojil po útěku poručíka Forda, předávkovaného Wraithským enzymem.
Ronon Dex ho velmi respektuje a je mu i hodně vděčný za záchranu života. Sheppard má dále překvapivého nejlepšího přítele v podobě doktora Rodneyho McKaye, s nímž se nejednou dostal do maléru.

"Stargate: Atlantis"stargateThoughtcrimesFerocious Planet

Six Bullets (post-production
Andrew Fayden

2012Metal Hurlant Chronicles (TV series) 
– Master of Destiny (2012)
2011Fringe (TV series) 
Robert Danzig
– Neither Here Nor There (2011) ... Robert Danzig
2011Good Day for It
Deputy Doug Brady
2011Change of Plans (TV movie) 
Jason Danville
2009Warehouse 13 (TV series) 
Jeff Weaver
– Elements (2009) ... Jeff Weaver
2004-2009Stargate: Atlantis (TV series) 
Lt. Colonel John Sheppard / Major John Sheppard / Detective John Sheppard
– Vegas (2008) ... Detective John Sheppard
2007-2008Women's Murder Club (TV series) 
FBI Agent John Ash
– FBI Guy (2008) ... FBI Agent John Ash
2006Stargate SG-1 (TV series) 
Lt. Colonel John Sheppard
2005Silent Men
Regis
2004CSI: Miami (TV series) 
Mike Sheridan
– Slow Burn (2004) ... Mike Sheridan
2003Tru Calling (TV series) 
Andrew Webb
– Brother's Keeper (2003) ... Andrew Webb
2003111 Gramercy Park (TV movie) 
Jack Phillips
2002Judging Amy (TV series) 
Tobin Hayes
– Damage Control (2002) ... Tobin Hayes
2002Birds of Prey (TV series) 
Det. Claude Morton
2002First Monday (TV series) 
Julian Lodge
– Family Secrets (2002) ... Julian Lodge
– Showdown (2002) ... Julian Lodge
– Strip Search (2002) ... Julian Lodge
– Secrets and Lies (2002) ... Julian Lodge
2002Farewell to Harry
Nick Sennet
2000Profiler (TV series) 
Dr. Tom Arquette
– Proteus (2000) ... Dr. Tom Arquette
– Besieged (2000) ... Dr. Tom Arquette
2000Sherman's March (TV movie) 
Pete Sherman
1999Providence (TV series) 
Dr. David Marcus
– Blind Faith (1999) ... Dr. David Marcus
1999The Other Sister
Jeff Reed
1999The Force (TV movie) 
1998Cupid (TV series) 
Alex DeMouy
– End of an Eros (1998) ... Alex DeMouy
– Pick-Up Schticks (1998) ... Alex DeMouy
– Meat Market (1998) ... Alex DeMouy
1998Dawson's Creek (TV series) 
Vincent
– Full Moon Rising (1998) ... Vincent
– Tamara's Return (1998) ... Vincent
1998Man Made (TV movie) 
Tom Trey Palmer
1997Murphy Brown (TV series) 
Scott Hamon
1997The First to Go
Peter Cole
1997Tell Me No Secrets (TV movie) 
Adam Stiles
1995-1996Sisters (TV series) 
Brian Kohler-Voss

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář