Joe Flanigan

19. duben 2012 | 20.31 |
› 

Joe Flanigan


Herec je můj neoblíbenější, líbil se mi ve Stargate . 


2em; text-align: left; vertical-align: baseline; ">

Oficiální web http://www.joeflanigan.com/

 • nar. 5.1.1967 
  Los Angeles, Kalifornie, USA
 • Herec známý hlavně ze seriálu STARGATE: ATLANTIS se narodil 5. ledna 1967 v Los Angeles, ale od šesti let vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství.
  Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Ojai v Kalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry "A Streetcar Named Desire". Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře "Coriolanus." Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní pobyt v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Vyhození z redakce časopisu Interview magazin Joe-a zlomilo. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joe-a dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském "Neighborhood Playhouse".
  První herecká zkušenost byla v reklamě. V roce 1994 dostal svou první "opravdovou" roli v miniserii NBC RODINNÉ ALBUM. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu "SISTERS" a o objevil se i v seriálu "FIRST MONDAY". Dále hrál epizodní role v seriálech "BIRDS OF PREY", "JUDGING AMY" a stejně tak v "MURPHY BROWN", kde si zahrál Murphyina obdivovatele Scotta. Flanigan také opakovaně hrál v seriálech "PROVIDENCE", "CUPID" a "DAWSONŮV SVĚT". Také hrál hlavní role v počtu televizních pilotech včetně THE PRECINCT, SHERMAN´S MARCH, THE FORCE, MAN-MADE, CLUB PRADISE a 111 GRAMERCY PARK.
  Joe nesnáší plavby lodí – toho se týká i jeho nejhorší noční můra – uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sériitohoto sci-fi seriálu.  


  V těle Johna Shepparda

  John Sheppard se připojil k expedici do Atlantis náhodou. Je to vynikající pilot a ze základny McMurdo letěl s generálem O´Neillem, který si ho vybral jako pilota, jenž ho měl dopravit na základnu v Antarktidě, kde před nedávnem objevili základnu Antiků. Shodou náhod ale major zjistil, že vlastní ATA gen (Ancient Technology Activation Gene), který mu umožňuje ovládat antickou technologii. A to natolik dobře, že ji nejen umí aktivovat, ale také kontrolovat a ovládat.
  Je mu proto nabídnuta účast na expedici do města Antiků-Atlantis, jehož adresu objevil Daniel Jackson a které leží hluboko v galaxii Pegasus.
  Brzy po příchodu do Pegasu se ovšem stává nechtěným vojenským velitelem, když je plukovník Sumner, který pozici původně zastával, Sheppardem zabit. Na Sumerovi se totiž živila Wraithská královna a Sheppard Sumnera zastřelil, když viděl, že si to Sumner sám přeje. A protože je expedice od Země odříznutá, nezbývá nic jiného, než aby Sheppard jeho pozici zaujal. Později se ukáže, že jeho nadřízení z toho moc nadšení nebyli, protože Sheppard má skvrnu v záznamech. Kdysi při jedné akci odmítl poslechnout rozkaz, když odmítl opustit své dva kolegy v Afghánistánu, a chtěl je zachránit.
  Během začátků expedice se ale jeho problémy s autoritami projevily, když se často neshodl s doktorkou Weirovou, velící expedice. Když bylo město napadeno nanovirem, přímo ignoroval její přímý rozkaz. Později si ale své rozpory vyříkali a John se stal doktorce velkou oporou.
  Díky její podpoře dokonce při znovu navázání kontaktu se Zemí prosadila, aby dál zůstal vojenským velitelem a navíc mu vynutila i povýšení na podplukovníka.
  Při své službě v jiné galaxii se mu nevyhnuly problémy v podobě přisátí mimozemského brouka k jeho krku, což mu v budoucnosti způsobilo další potíže, když se po střetu s Wraithskou dívkou Eliou sám začal v něco podobného broukovi měnit. Doktor Beckett naštěstí našel léčbu, ale u Shepparda tyto události způsobily přirozenou averzi k těmto stvořením.
  Má i smrtelného nepřítele v podobě bývalého Geniiského velitele, Kolyi, jenž se nejprve pokusil převzít násilím město. Kolya, který se stal nevítaným i mezi svými lidmi, Sheppardův tým o dva roky později překvapil na jedné planetě, kde Johna unesl a chtěl ho použít jako rukojmí při prosazování svých požadavků směrem k současnému vůdci Genii, Ladonu Radimovi. Sheppard opravdu zkusil, když Kolyovy přesvědčovací prostředky sestávaly z dost nepříjemného živení Wraitha na samotném Sheppardovi. Ten samý Wraith ale pomohl plukovníkovi utéct a později mu dokonce tzv. "darem života" znovu vrátil jeho sílu a věk.
  Sheppard má na Atlantis autoritu a velké slovo, protože často dokáže přesvědčit i doktorku Weirovou. To se mu povedlo i v případě nového člena svého týmu, Ronona Dexe, který se k nim připojil po útěku poručíka Forda, předávkovaného Wraithským enzymem.
  Ronon Dex ho velmi respektuje a je mu i hodně vděčný za záchranu života. Sheppard má dále překvapivého nejlepšího přítele v podobě doktora Rodneyho McKaye, s nímž se nejednou dostal do maléru.

  "Stargate: Atlantis"stargateThoughtcrimesFerocious Planet

  Six Bullets (post-production
  Andrew Fayden

  2012Metal Hurlant Chronicles (TV series) 
  – Master of Destiny (2012)
  2011Fringe (TV series) 
  Robert Danzig
  – Neither Here Nor There (2011) ... Robert Danzig
  2011Good Day for It
  Deputy Doug Brady
  2011Change of Plans (TV movie) 
  Jason Danville
  2009Warehouse 13 (TV series) 
  Jeff Weaver
  – Elements (2009) ... Jeff Weaver
  2004-2009Stargate: Atlantis (TV series) 
  Lt. Colonel John Sheppard / Major John Sheppard / Detective John Sheppard
  – Vegas (2008) ... Detective John Sheppard
  2007-2008Women's Murder Club (TV series) 
  FBI Agent John Ash
  – FBI Guy (2008) ... FBI Agent John Ash
  2006Stargate SG-1 (TV series) 
  Lt. Colonel John Sheppard
  2005Silent Men
  Regis
  2004CSI: Miami (TV series) 
  Mike Sheridan
  – Slow Burn (2004) ... Mike Sheridan
  2003Tru Calling (TV series) 
  Andrew Webb
  – Brother's Keeper (2003) ... Andrew Webb
  2003111 Gramercy Park (TV movie) 
  Jack Phillips
  2002Judging Amy (TV series) 
  Tobin Hayes
  – Damage Control (2002) ... Tobin Hayes
  2002Birds of Prey (TV series) 
  Det. Claude Morton
  2002First Monday (TV series) 
  Julian Lodge
  – Family Secrets (2002) ... Julian Lodge
  – Showdown (2002) ... Julian Lodge
  – Strip Search (2002) ... Julian Lodge
  – Secrets and Lies (2002) ... Julian Lodge
  2002Farewell to Harry
  Nick Sennet
  2000Profiler (TV series) 
  Dr. Tom Arquette
  – Proteus (2000) ... Dr. Tom Arquette
  – Besieged (2000) ... Dr. Tom Arquette
  2000Sherman's March (TV movie) 
  Pete Sherman
  1999Providence (TV series) 
  Dr. David Marcus
  – Blind Faith (1999) ... Dr. David Marcus
  1999The Other Sister
  Jeff Reed
  1999The Force (TV movie) 
  1998Cupid (TV series) 
  Alex DeMouy
  – End of an Eros (1998) ... Alex DeMouy
  – Pick-Up Schticks (1998) ... Alex DeMouy
  – Meat Market (1998) ... Alex DeMouy
  1998Dawson's Creek (TV series) 
  Vincent
  – Full Moon Rising (1998) ... Vincent
  – Tamara's Return (1998) ... Vincent
  1998Man Made (TV movie) 
  Tom Trey Palmer
  1997Murphy Brown (TV series) 
  Scott Hamon
  1997The First to Go
  Peter Cole

  Zpět na hlavní stranu blogu

  Anketa

  Hodnocení

  1 · 2 · 3 · 4 · 5
  známka: 2 (1x)
  známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

  Komentáře

   zatím nebyl vložen žádný komentář