Reba McEntire

5. srpen 2012 | 15.53 |
› 

Fotografie osobnosti

Povolání: Zpěvačka, herečka


Věk: 
57
Datum narození: 
28. 03. 1955
Místo narození: 
McAlester, Oklahoma, USA
Znamení: 
Beran   aktuální horoskop »
Výška: 
170 cm

Pro tuzemského diváka je známá především jako herečka, ovšem Reba Nell McEntire je především vynikající americkou zpěvačkou country, která se může chlubit několika miliony prodaných nosičů, obrovské popularitě a je také ověnčená několika desítkami nejrůznějších cen.
Její umělecká dráha začala už v raném dětství, kdy zpívala se svými sourozenci v místních show a rádiích. Ale především na zpátečních cestách ze závodů svého otce, který byl rodeovým jezdcem. Její matka také zvažovala kariéru country umělkyně, ale nakonec se rozhodla pro učitelské povolání a Reba jí v podstatě vděčí za to, co dnes je. Jelikož se jedná o web filmový a televizní, její majoritní hudební úspěchy necháme stranou.
Již na konci osmdesátých let byly její videoklipy k písním považovány za dobře odvedený kus filmařské práce, kdy se v podstatě v každém dalším klipu objevila v naprosto odlišné roli. Reba tedy začala koketovat s myšlenkou zkusit i herectví, najala si profesionálního agenta a v roce 1989 se poprvé objevila na televizních obrazovkách jako herečka v televizním pořadu GOOD MORNING AMERICA.
První filmová role přišla už o rok později po boku Kevina Bacona v komediálním hororu CHVĚNÍ. Po natočení tohoto filmu projevuje už Reba opravdový zájem o herectví a považuje ho za rovnocenné jejímu zpívání. A tak jí můžeme o rok později vidět v MUŽ Z LEVÉHO POLE. V roce 1994 potom ve filmech MAVERICK a v negativně hodnoceném VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP.
Jednu z přítelkyň westernové legendy Calamity Jane si zahrála v na Emmy nominovaném KONEC DIVOKÉHO ZÁPADU. Mohla si zahrát i v Titanicu, zde se zúčastnila castingu a byla obsazena do role Molly Brown, ovšem ze známých důvodů velkého protahování natáčení, musela z projektu odstoupit kvůli naplánované koncertní šňůře, její roli převzala Kathy Bates.
Na začátku nového století začala spolupracovat i s divadly a dostala několik rolí na proslulé Broadway, které byly kritikou i diváky velmi kladně přijaty. A to už se dostáváme k její nejznámější roli, tedy rozvedené matky tří dětí v sitcomu DENÍK ZASLOUŽILÉ MATKY, ve kterém svými originálními radami usměrňuje dům plný současných, bývalých a budoucích rodinných příslušníků. Seriál měl celkem sedm sezón a vynesl jí nominaci na zlatý globus.
O Rebě McEntire můžeme bez nadsázky říct, že je po všech stránkách vyzrálá umělkyně, což dokládá i její vlastní hvězda na hollywoodském chodníku slávy, 26 desek a více jak dvacet nejrůznějších hudebních ocenění. Se svým druhým manželem oslavili dvacetileté výročí svatby a vychovali čtyři děti, ovšem pouze jedno z nich je jejich společné.

Reba McEntire

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář