Nadaná Kreslené Cole

23. duben 2012 | 14.33 |

Proč jste se rozhodli stát se autorkou romantických příběhů?

S čtením romancí jsem začala už v raném věku a už od první jsem byla na nich závislá, no nenapadlo mě napsat něco podobného. Jednou jsem však přečetla romanci, která měla zcela odlišný konec, jak jsem si to představovala já. Potom na napadlo: Je jen jeden způsob, jak zajistit romanci konec, jaký se mi bude líbit.
Jednoho dne jsem si sedla a začala psát. Neměla jsem ponětí, co dělám, většina toho, co ze ​​mě vyšla, byl velmi špatná, ale stala jsem se na tom záívislou. Bylo to zajímavé a odlišné od toho, čemu jsem se věnovala předtím. Začala jsem psát Kapitánová lásku v témže měsíci, když jsem obhajovala svou práci.
Jak dlouho trvalo, než jste se dočkali zveřejnění?
Prošlo šest měsíců od dokončení románu po jeho prodej a další rok, dokud jsem ho viděla vydán. Dokonce i poté, když jsem podepsala smlouvu, jsem si myslela, že je to příliš hezké, aby to byla pravda, že by se něco mohlo pokazit ...
Co je najfrustrujúcejšie na vaší profesi?
Nedostatek času během dne. Jednou z největších výzev pro mě bylo "slovní žonglování" spolu se všemi okrajovými aktivitami, které přišly s uveřejněním. Rychle jsem se naučila, jak zacházet s časem, ale často se přistihnu při tom, jak uvažuji - Už jsem jedla oběd, nebo to bylo včera?
Kapitánova láska je Vaše první kniha publikovaná ve vydavatelství Pocket books. Jak dlouho trvalo napsání tohoto fantastického příběhu?
Jsem tak ráda, že se vám líbí! Trvalo to téměř rok. Šlo to pomalu, protože to byl můj první román a učila jsem se na vlastních chybách.
Vytvářeli jste postavy podle skutečných lidí?
Hlavní hrdinku, Nicole Lassiterovú, jsem vytvořila podle silných, odvážných a nebojácný ženských navigátoriek z 19. století - Eleanor Creesyovej a Mary Ann Pattenovej. V roce 1851 navigovala Eleanor Creesyová Kliper Létající oblak z New Yorku do San Francisca a vytvořila nový světový rekord, který nebyl překonán až do roku 1989! A když manžel Mary Ann Pattenovej onemocněl a upadl do bezvědomí, potlačila vzpouru a navigovala loď kolem Hornovo mysu, kde se vyskytují nejhorší projevy počasí na Zemi. Měla 19 let a byla těhotná.
Můžete nám jako relativně nová spisovatelka prozradit proces, který vede k vydání knihy?
Začala jsem psát a ani jsem si neuvědomila, co to, sakra, dělám, a tak jsem začala číst všechno o tom, jak psát romance. Hledím na regál a na tituly Jak psát romance, Psaní romancí, Můžete napsat romanci a pod. Stala jsem se součástí spolku RWA. Jejich stanovené termíny mě nutili psát. Nejprve tři kapitoly, pak pět, nakonec celý rukopis. Měla jsem zpětnou vazbu díky soutěžím a poskytla jsem materiál agentovi. Také jsem se zúčastnila četných konferencí, kde jsem se pozoznamovala s mnoha agenty a redaktory.

Jak reagovali Vaše děti a manžel, když jste jim řekli, že jste prodali knihu? Jak jste slavili?
Děti ještě nemám, ale můj manžel byl z toho velmi vzrušený! Stál při mně po celou dobu, takže věděl, jaké to bylo těžké a jak moc jsem to chtěla. Opravdu dokázal ocenit, co se právě událo. Oslavili jsme to tím, že jsme si sbalili chladič piva a šli jsme na ryby.
Kolik hodin během dne věnujete psaní?
Myslím, že nejlépe se mi píše v noci. Jsem takový noční pták ... Ale kdybych psala jen v noci, asi bych se příliš nevěnovala manželovi. Takže píšu během dne, zhruba šest hodin. No pokud mám termín, tak píšu, dokud nepadá ze židle.
Jaké byly první reakce Vašich fanoušků?
Byly skvělé. Byla jsem velmi šťastná z množství e-mailů a dopisů týkajících se Kapitána . Nevím ani vyslovit, jaká jsem nadšená, když mi někdo napíše.
Vaší další knihou je Cena za rozkoš. Můžete nám říct, o čem je?
Pojednává o Grantovi Sutherland, bratrovi hrdinu z mé první knihy. Grant je šlechtic, zakládající si na své pověsti, který cestuje do Oceánie, aby zachránil Victorii Dearbourneovú, anglické děvče, které se ztratilo na moři před deseti lety. Je zde však problém: Torri nechce být zachráněna. Grant si neuvědomuje, že má v sobě vše, čím ji může donutit vrátit se.
Máte nějakou radu pro ty, kteří se chtějí stát spisovateli?
Řekla bych, že je důležité uvědomovat si význam psaní. Velmi užitečné je čtení množství knih. Nic by vám nemělo bránit v tom, abyste položili své písmena na papír.
Kde se mohou Vaši fanoušci dočíst více o Vás a Vašich projektech?
Zvu čtenáře, aby navštívili mou stránku www.kresleycole.com , kde najdou nejnovější informace, články a recenze mých knih.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář