Rozhovor s Julií Quinnová

23. duben 2012 | 14.35 |

Obrázek

Řekněte nám něco o sobě. Co máte ráda, co ne, odkud jste ...

Vyrůstala jsem v Nové Anglii, nedaleko New York City, ale když se moji rodiče rozvedli, hodně času jsem trávila iv Kalifornii. V současnosti žiji se svou rodinou v Coloradu, ale momentálně jsme na třítýdenním pobytu v Londýně. Máme se tu výborně - není nic krásnějšího než procházky tímto vzrušujícím městem.

Kdy a proč jste začali se spisovatelskou kariérou? Co jste dělali předtím?
Psát jsem začala hned po skončení vysoké školy, takže předtím jsem kromě letních brigád nezaznamenala žádný kariérní postup.

 Byly to však velmi zajímavé brigády!Pracovala jsem několik let jako cestovní průvodkyně pro agenturu LET'S GO: EUROPE a jedno léto jsem dokonce strávila jako výzkumník-spisovatel na Krétě a Kypru. Nebyla to snadná práce, pokud jste nevěděli řecký.

Proč jste si za žánr vybrali romance a ne lékařské thrillery, pro které máte potřebné znalosti?
No, nemohla bych říct, že mám lékařské zázemí. Byla jsem přijata na zdravotnickou školu (a dokonce jsem ji i několik měsíců navštěvovala, dokud jsem si uvědomila, že se více hodím na psaní), ale několik měsíců na škole ze mě ještě nedělá odborníka na medicínu. Kromě toho jsem vždy milovala čtení romancí, takže předpokládám, že právě proto jsem se jim rozhodla věnovat.
Vaše příběhy jsou situovány do královského Anglie. Je na to speciální důvod?
Měla jsem ráda knihy odehrávající se v tom období, tak jsem se pro něj rozhodla i já.
Jako děláte výzkumy pro své knihy?
Netráví při tom spoustu času. Rada zaplňuje svou knihovnu různými knihami. V nich najdu informace, které potřebuji. A samozřejmě využívám i svůj pobyt v Londýně, návštěvy muzeí, nasávání atmosféry ...
Máte oblíbenou knihu, hrdiny, hrdinku?
Ne, nemám. Každého mám ráda z nějakého důvodu.
Velmi sympatický je Simon (z knihy Vévoda a já). Kde se přišli na myšlenku, že by měl koktat?
Znala jsem někoho, kdo koktal, a zdálo se mi to fascinující. Výzkumu koktání jsem věnovala opravdu hodně času. Nemám žádné osobní zkušenosti a chtěla jsem, aby to působilo reálně.
Můžete popsat svůj typický pracovní den?
Obávám se, že nemám takový typický den. Pokud bych měla, udělala bych mnohem více práce.
Jak jste se dopracovali k vydání knihy? Co jste si pomysleli, když jste poprvé viděli svou knihu v knihkupectví? Oslavovali jste?
Dostala jsem se k tomu obvyklou cestou. Našla jsem si agentku, která knihu prodala. Měla jsem štěstí v tom, že po mnoha odmítnutích chtěli mou knihu ve stejném čase dvě vydavatelství, takže jsem dostala za knihu větší honorář a mohla jsem se psaní věnovat naplno už od samého začátku.
Pamatuji se, jak jsem se šla poprvé podívat do knihkupectví. Bylo to neskutečné!Pokud mám být upřímná, i po několika knihách je to stále vzrušující pocit.
Jak reagujete na kritiku?
V pohodě. Ne každému se líbí moje knihy, a to je v pořádku.
Vnímáte dalších autorů jako rivalů? Jste přátelé s některými z nich?
Mnozí z mých přátel a přítelkyň jsou spisovatelé. Opravdu nechci vidět ostatních autorů jako své rivaly, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že nevěnuji pozornost jejich kariéře.
Jaké jsou Vaše oblíbené knihy od jiných autorů?
Co se romancí týče, tak Nádherný sen od Judith McNaught, Sním o tobě od Lisy Kleypas, Portrét mého srdce od Patricie Cabot a  Texaský nebe Susan Elizabeth Phillipsovy. Z jiných žánrů zbožňuji Modlitbu za Owena Meanyho od Johna Irvinga nebo Přejít dva měsíce od Sharon Creech.
Jak udržujete kontakt se svými fanoušky? V kterých zemích byly vydány Vaše knihy? Máte ohlasy od lidí z cizích zemí?
Snažím se udržovat pro fanoušky svou webstránku. Mnozí z nich mi píšou e-maily.Ale obvykle mi trvá i 4 až 6 týdnů, než odpovím, zejména pokud mi napíšou hned po tom, jak vyjde nová kniha.
Moje knihy byly prodány například do Německa, Ruska, Taiwanu, Polska, Norska, Itálie či Koreje. Navíc, do mnoha zemí se knihy dostávají v anglické podobě.Dostávám mnoho e-mailů od zahraničních čtenářů. Je úžasné vědět, že moje knihy se prodávají po celém světě!
Jaké jsou Vaše plány do budoucna?
Prostě pokračovat v psaní. Doufám, že se moje knihy budou čtenářům líbit i nadále.

Mimochodem, autorčina webstránka je následující:

http://www.juliaquinn.com/  

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář