Kat Martinová: Srdcová trilógia

23. duben 2012 | 14.39 |

Řekněte nám něco o tom, jak jste přišli na dějové linie Srdcové trilogie?

Byla to jedna z těch myšlenek, které sváděli boj v mé mysli mnoho let ... Hrdina z jiného období, než ryba na suchu ... Leif je mužem pocházejícím z neobjeveného ostrova obývaného Vikingy, který ztroskotá v Anglii. Právě tam jsem našla hrdinku, která by mohla být jeho partnerkou, a tak se zrodila první kniha trilogie s názvem ctnostné srdce. Další příběh je Ohnivé srdce s hrdinkou Coralee a nakonec kniha o Thorovi, Leifovom bratovi.

Páčilo se mi, že Thor odrážel ducha své doby, které byly stále tak trochu středověké. On a Lindsay, moderní žena druhé poloviny 19.století, jsou úplné protiklady. Milovala jsem nacházení jejich cesty k sobě a nakonec i věčné lásky.

Která z knih Srdcové trilogie je Vaše nejoblíbenější a proč?
Své favority mám jen zřídka. Mám ráda každou knihu, na níž jsem pracovala. Mám ráda obě "bratrské" knihy - ctnostné srdce a Odvážné srdce, ačkoliv můj vydavatel považuje za nejlepší Ohnivé srdce.
Jaký je nejnáročnější aspekt psaní trilogie?
Udržet všech v jedné rovině. Data a místa, spojování lidí, údaje o příbytcích a lidech samotných. Psaní trilogii je mnohem těžší, ale je to zároveň velmi obohacující.
Jaká je Vaše oblíbená scéna v odvážném srdci?
Je tam mnoho zábavných scén, protože Thor a Lindsay tu takoví rozdílní! Ona si o něm myslí, že je jeskynní muž a on si zase o ní myslí, že je viktoriánskou verzí prodejních žen.
Řekněte nám něco o výzkumu, který jste dělali kvůli trilogii.
Viktoriánské období je pro mě relativně nové, takže výzkum probíhá neustále.Snažím se rozlišovat mezi viktoriánského období a obdobím Vlády, co se týče odívání, postojů, domácího vybavení ... Je toho hodně, co se třeba naučit.
Bez sdělení příběhu, co si lidé na odvážném srdci zamilují?
Myslím si, že sledování spojování dvou totálních protikladů může být velmi roztomilé. Rovněž pozorování souboje jejich přitažlivosti. A nakonec zjistíme, že nejsou až takoví rozdílní ...
Všechny tři knihy mají zajímavá jména hrdinů a hrdinek. Podle jakého klíče jste je vybírali?
Výběr jmen je pro mě na začátku psaní knihy velmi důležité. Je třeba zvážit typ charakteru a co jméno znamená. Někdy mám štěstí a jméno mi prostě vyskočí z hlavy. Jindy trávím dny i týdny snahou zjistit, kdo jsou hlavní postavy. Dokonce mám i problém se spaním, dokud se jména harmonizovány s obrazy v mé hlavě. Udržuju si dlhánsky seznam jmen, což také pomáhá. Je to složitý problém bez logiky, jde jen o pocit.
V odvážném srdci se hrdina jmenuje Thor. Je vysoký, tmavý a modrooký seveřana z izolovaného ostrova, který se léty nezměnil. Thor je obrovský a neuvěřitelně silný muž, podobně jako jeho jméno.
Co pro Vás znamená rok 2009? Máte v plánu další trilogie?
V roce 2009 přijdu s mnoha knihami. Nová historická trilogie začíná v červenci s knihou "Royal 's Bride". "Reese 's Bride" vyjde v říjnu a Rule' s Bride koncem prosince. Mám připraven i vánoční příběh, "Vánoční hodiny", který se v tisku objeví v říjnu a mám z něj velkou radost.
Jakým způsobem zůstáváte motivovaná? Co Vás pohání, abyste psali?
Nemám děti. Neumím si představit, že bych celý den nic nedělala. Baví mě výzva psaní. Je to jako poskládání všech kousků puzzle.
Který je Vaše nejoblíbenější období? Proč?
Mám ráda současné období, ale i viktoriánské období a období Vlády. Miluji středověk. Mám ve zvyku psát romance ze Západu a číst jejich vždy, když můžu.
Už jste cestovali na místa, o kterých píšete ve Vašich knihách?
Snažím se cestovat na místa, o kterých píšu. Několikrát jsem byla v Anglii, cestovala jsem do Francie a Španělska, Brazílie a mnoha dalších zemí. Byla jsem ve většině z 50-ti států USA, abych navštívila místo, které by se mohlo objevit v mé knize.
Váš manžel se také věnuje psaní. Jaké z toho plynou výhody a nevýhody?
Většinou dobré, myslím. Známe stejných lidí. On zná mé problémy a já chápu jeho.Velmi mi pomáhá při výzkumech pro mé romány.
Co je základem Vašich úspěchů a dlouhověkosti v literatuře?
Kladný postoj a velmi silná snaha uspět. Myslím, že spisovatel musí mít hrubou kůži a velké odhodlání.
Jakou nejlepší a nejhorší řady jste dostali?
Nejlepší? Vydrž to! Nevzdávej se! Nejhorší? Změňte svůj styl psaní ohledem na to, co se děje na trhu. Musíte napsat vlastní knihy a doufat, že si najdou čtenářů, kterých budou bavit.
Co se chystáte zkusit příště?
Můj příběh Vánoční hodiny je časově velmi dlouhý projekt, který se konečně dočkal naplnění. Dále mám nápady pro další paranormální série (už mám přichystané dvě). Ale víc se zajímám o jevy, které by se skutečně mohly stát.
Jaká je nejlepší věc na tom - být spisovatelkou?
Výzva. Získáte možnost řídit svůj čas a potkávat zajímavé lidi.
Originální rozhovor najdete na stránce: 
http://www.katbooks.com/Interview% 20Heart% 20of% 20Courage.htm

autorkina stránka:

http://www.katbooks.com/

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář