Byla Antarktida bájnou Atlantidou?

28. duben 2012 | 07.40 |
› 

Byla Antarktida bájnou Atlantidou?

Byla Atlantida konečně nalezena? Rand A Rose Flem-Athovi podávají některá překvapivá  a přesvědčivá svědectví, že nalezena byla. Že vlastně Antarktida je tím ztraceným kontinentem, Atlantidou. Rand a Rose Flem-Athovi zakládají svoji teorii na práci profesora Charlese Hapgooda, který v padesátých letech minulého století vyslovil myšlenku, že Země prodělala posuv zemské kůry, prudké vzedmutí slapových vln a zemětřesení, které způsobily převrat v civilizaci a posunuly kontinenty do polohy, kterou zaujímají v současné době.

Rand a Rose Flem-Athovi se při hledání pravdy o Atlantidě zaměřili mimo jiné na náhlé počátky nejranějších civilizací a nálezy mamutů obalených ledem.

Studováním a rozvíjením teorie posuvu zemské kůry hledají klíč k záhadě v novém světle. Na pomoc si vzali starodávné mapy, které zobrazovaly jednotlivé části světa, včetně Severní Ameriky, Jižní Ameriky a Antarktidy bez ledového příkrovu dlouho před tím, než je zakreslili evropští mořeplavci. Ukázali, že tyto starodávné mapy představují Zemi, jak vypadala před posledním posuvem zemské kůry, kdy Severní Amerika byla pokryta ledem a třetina Antarktidy byla bez ledu.

Zkoumáním záhad, jejichž odpovědi nám dosud unikaly, Flem-Athovi předkládají důkazy, které vedou k vyspělé civilizaci, zničené geologickou katastrofou, a k hrstce lidí, kteří přežili a znovu založili svoji existenci na různých místech světa.

K těmto záhadám patří:

- náhlý začátek zemědělství současně na různých kontinentech po klimatických změnách 9600 let př.n.l.

- pravděpodobná vodní eroze Sfingy

- podobnost dávných domorodých bájí o Slunci, velkých potopách, vulkánech a zemětřeseních po celém světě

- šestnáct vodítek Platóna o poloze Atlantidy

Flem-Athovi v nás svými důkazy, domněnkami a spekulacemi vyvolávají přesvědčení, že Antarktida je tím ztraceným kontinentem Atlantidou.

(Rand a Rose Flem-Athovi žijí v Kanadě. Oba jsou knihovníci a při svém hledání Atlantidy strávili řadu let shromažďováním nejrůznějších informací a údajů v Britském muzeu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář